Ista Tahta Hava Taşı

50,51 ₺

Ücretsiz Kargo

12%
Lazimbana.com 12%

Salvinia Natans 10X10 Cm Salvinya Akvaryum Su Üstü Bitkisi

32,00 ₺

28,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Fluval Flex Filtre Emiş Süzgeci

44,84 ₺

Ücretsiz Kargo

Royal Canin Sensible 33 Hassas Kedi Maması 15 Kg

560,51 ₺

Ücretsiz Kargo

Ista Çok Fonksiyonlu Silecek Ve Kazıyıcı

68,93 ₺

Ücretsiz Kargo

Royal Canin Sterilised 37 Kısırlaştırılmış Kedi Maması 4 Kg

210,46 ₺

Ücretsiz Kargo

Royal Canin Mother&babycat 34 Yavru Kedi Maması 400+400 Gr

59,47 ₺

Ücretsiz Kargo

Ista Difüzör

26,72 ₺

Ücretsiz Kargo

Ista Cam Silici

53,86 ₺

Ücretsiz Kargo

Roxin Civalı Cam Derece

20,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Roxin İnce Cam Derece

21,26 ₺

Ücretsiz Kargo

Royal Canin Kitten Yavru Kedi Maması 2 Kg

136,66 ₺

Ücretsiz Kargo

Ista Çok Fonksiyonlu Cam Silici

67,26 ₺

Ücretsiz Kargo

Royal Canin Sterilised 37 Kısırlaştırılmış Kedi Maması 15 Kg

560,51 ₺

Ücretsiz Kargo

Royal Canin Sterilised 37 Kısırlaştırılmış Kedi Maması 2 Kg

128,73 ₺

Ücretsiz Kargo

Ista Cam Temizleyici

47,17 ₺

Ücretsiz Kargo

Akvaryum Işığı 12Volt Led 46Cm Suya Dayanıklı

45,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Fluval Razor Cam Temizleyici Yedek Bıçak Medium

50,04 ₺

Ücretsiz Kargo

Royal Canin Kitten 36 Yavru Kedi Maması 400+400 Gr (800 Gr)

59,47 ₺

Ücretsiz Kargo

Marina 11021 Mini Yosun Silici Mıknatıslı Silecek 4 Mm

63,49 ₺

Ücretsiz Kargo

Aqua Clear 20 Filtre Süngeri

23,15 ₺

Ücretsiz Kargo

Mini Akv Kit Mor

110,47 ₺

Ücretsiz Kargo

Fluval Razor Cam Temizleyici Yedek Bıçak Small

45,26 ₺

Ücretsiz Kargo

Mini Akv Kit Mavi

107,10 ₺

Ücretsiz Kargo

Pistia Stratoides - 10 Adt Akvaryum Bitkisi

24,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Pistia Stratoides - 10 Adt Akvaryum Bitkisi

18,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Mavi Karides Blue Angel Neocaridina Heteropoda Var 5 Adet

36,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Lymnaea Stagnalis Yarasa Kulak Salyangoz5 Adt Hydra Yiyici

20,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Ceratophyllum Demersum 5 Adt Akvaryum Bitkisi Tilki Kuyruğu

23,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Ceratophyllum Demersum 5 Adt Akvaryum Bitkisi Tilki Kuyruğu

23,00 ₺

Ücretsiz Kargo

56%
Lazimbana.com 56%

Hailea Fc200 Akrilik Komple Akvaryum Seti

99,00 ₺

43,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Akvaryum, evinizde veya ofisinizde fark etmeksizin balık beslemek istediğinizde önemli ihtiyaçlarınızın başında gelmektedir. Balık yetiştirmek üzere gereksiniminiz olan birbirinden farklı modeldeki akvaryumlar kategori kapsamında geniş ürün yelpazesinde sizlere sunulmaktadır. Böylelikle hem evinizde hem de iş yerinizde dekoratif bir ortam kazandırarak balıklarınıza sağlıklı bir yaşam alanı sağlamanız mümkün hale gelmektedir. Bunun beraberinde sevimli balık dostlarınızın yaşam alanı kalitesini yükseltecek nitelikte akvaryum modelleri, oldukça uygun fiyat seçenekleriyle kategori kapsamında siz değerli balık severlerin tercihi olmayı bekliyor.

Farklı Beklentilere Uygun Akvaryum Modelleri

Ürün kategorisinde yerini alan çok geniş bir ürün yelpazesi mevcudiyeti sayesinde ihtiyacınıza ve beklentinize en uygun nitelikte olan bir akvaryuma sahip olmanız son derece kolaydır. Ürün kategorisinde size seçenek olabilecek akvaryum modelleri arasında; tamamen camdan olan akvaryumlar, son derece dekoratif bombeli tam kapaklı akvaryum modelleri, evinizin dilediğiniz bir köşesinde direkt konumlandırabileceğiniz niteliktedir. Mobilyalı akvaryum modelleri, çok şık bir görünüm oluşturan metal çerçeveli akvaryum modelleri ve daha pek çok farklı beğenilere hitap eden nitelikte model seçenekleri yer almaktadır.

Hazır bir biçimde set halinde satışı yapılan mobilyalı akvaryumların beraberinde arzu ederseniz ürün kategorisinde temin edebileceğiniz çok şık akvaryum sehpasıyla birlikte evinizdeki akvaryumu rahatlıkla değerlendirebilir ve ya yeni bir set oluşturma yolunu tercih edebilirsiniz. Balıklarınıza son derece uygun bir barınma alanı oluşturan akvaryumunuz için yüksek bir alan imkanı oluşturmanın beraberinde minik dostlarınız olan balıklarınızla alakalı gereksinim duyabileceğiniz malzemeleri de muhafaza edebileceğiniz akvaryum sehpası satın alabilirsiniz. Ayrıca akvaryumunuz içinin güzel görünmesi için akvaryum süsleri de satın alabilirsiniz.

Akvaryum Kurulumu

Sevimli bir ve ya daha fazla sayıda balık beslemeye yeni başlayacak olanların dahi bilmesi gereken en önemli konulardan biri akvaryum kurulumudur. Beslemeye karar verdiğiniz balıklarınızı almadan önce yapmanız gereken ilk önemli işlem akvaryumu kurup hazır hale getirmeniz olacaktır.

Akvaryum kurulumu için ilk olarak akvaryumun içinde kullanmayı tercih ettiğiniz akvaryum aksesuarlarını, tozu ve kirinden tamamıyla arınıncaya kadar en az 1 gece suda bekletmeniz çok önemlidir. Bu sayede akvaryum suyunuz bulanıklaşmadan berrak bir yapıya sahip olacaktır. Sonrasında ise boş haldeki akvaryum tankının içerisine, temizlediğiniz akvaryum aksesuarlarını yerleştirin. İlk olarak içerisine çakıl taşlarını yerleştirmiş olduğunuz akvaryumu, dinlendirilmiş temiz suyla doldurmaya başlayabilirsiniz.

Akvaryuma dolduracağınız suyun pH seviyeli içme suyu olmasını önerilir. Akvaryuma suyunu yavaş yavaş doldurarak çakıl taşının akvaryum içerisinde hareketlenmesini engelledikten sonra ise sırada filtre sisteminin montajı var. Akvaryum filtre sisteminin yerleştirilme işleminin ardından canlı bitkilerinizi de akvaryum içerisine rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Tüm bu işlemlerin bir gün sonrasında da termometreyi takarak suyun sıcaklığını ayarlamanız gerekmektedir. Akvaryum kurulumuyla alakalı gerekli tüm işlemlerin sonrasında ise artık balıklarınızı akvaryuma koyabilirsiniz.

Akvaryum Balıkları Nelerdir?

Her balık akvaryumda beslemeye elverişli bir özelliğe sahiptir. Bunu balık yetiştiren pek çok kişi bilir. Bundan dolayı da akvaryumda balık beslemek istediğiniz taktirde; akvaryum balıklarını iyi bilmenizde büyük fayda olacaktır. Peki, akvaryumda beslemeye elverişli olan akvaryum balıkları nelerdir? En çok bilinen ve de beslenen akvaryum balıkları; cüce vatoz, astronot balığı, cüce gurami, benekli çöpçü balığı, lepistes, diskus, inci gurami, japon balığı, neon tetra, zebra, kavgacı siyam balığı gibi balıklar akvaryumda rahatlıkla beslenebilen türler arasında yerini almaktadır.

İlk kez balık alacak olmanız durumunda satın almış olduğunuz akvaryumda beslemeye elverişli bu balık türlerinden biri olmasına dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir. Ayrıca almış olduğunuz akvaryum için balık tercihinde bulunurken birbirleriyle kavga etmeyen aksine anlaşabilen balık türlerine yönelmeniz son derece önemlidir. Tüm bunların yanında akvaryumda balık beslerken düzenli aralıklarla akvaryum temizliğini ve bakımını yapmanız gerekir.