Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

0 Ürün Listeleniyor

    Aramnıza uygun ürün bulunamadı. Lütfen yeni bir arama yapınız.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Alez

Yatakları dış etkenlerden koruyan alez ürünleri günümüzde oldukça üstün niteliklerde üretiliyorlar. Bunların kullanımı ile yatakların ömrünü uzatmak ve daha temiz tutabilmek mümkün. Satışa sunulan alezlerin bazı çeşitleri ve birbirinden farklı koruma özelliklerinin olduğunu bilmek, bu konuda doğru bir seçim yapmaya yardımcı olacaktır.

Alez Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde üretilen yatak koruyucu türündeki ürünler, birkaç çeşide sahip. Bunlar içerisinde en eski ve yaygın biçimde kullanılanları kapitone alez olarak adlandırılan ürünlerdir. Bunlar görünüm itibari ile yazlık, çok ince bir yorgana benzetilebilir. Üretimleri sırasında astara benzeyen iki parçalık kumaşın arasına elyaf yerleştirilir. Bunların yatağı koruma haricinde, kış aylarında sıcak tutma gibi bir özelliği de bulunmaktadır. Ancak daha üstün bir korumaya ihtiyaç duyanlar, PVC kaplı koruyucuları tercih etmelidir. Bunlar özellikle küçük çocukların tuvalet eğitimi çağlarında yatağa idrar kaçırması halinde, yataklar için üstün bir koruma sağlamaktadır. Ürünün üst kısmında bulunan PVC kaplama, sıvıları yatağa ulaştırmayarak yüksek performans sağlamaktadır.

Bir diğer alez çeşidi de membran kullanımıyla üretilen ürünlerdir. Membran, günümüzün en üstün korumayı sağlayan malzemelerinden biridir. Sıvıları ve dış etkenlerden gelen hiçbir maddeyi yatağa ulaştırmayan membran destekli koruyucular, uzun süre yatağa bağımlı olarak yaşamak zorunda kalan hastaların bakımı başta olmak üzere, herkes tarafından güvenle tercih edilebilir. Bu ürünler günümüzde hastaneler, çocuk bakım kreşleri, anaokulu gibi yerlerde dahi tercih edilebilmektedir.

Alez Kullanımının Önemi Nedir?

Yatak koruyucu ürünler genellikle çocuk ve hasta bakımında kullanılır, gibi bir algı mevcuttur. Fakat işin aslı, tüm yatakların koruyucu ürünlere ihtiyaç duyuyor olmasıdır. Yatakta herhangi bir kirlenme oluşmuyor gibi görünse de, uzun süre kullanılan yatakların kumaş dokusunun altında gözle görülmeyen bakterilerin ve mite türünden canlıların türemesi kaçınılmazdır. Yataklar zaman zaman profesyonel bir temizlemeye tabi tutulsalar dahi, bu küçük canlılar, yatak kumaşının derinliklerine yerleşerek, orada varlıklarını sürdürebilir. Bu canlıların oluşum nedeni, insanların ölü deri parçaları, vücut kirleri ve ter gibi etkenlerdir. Vücuttaki bu atıklar, söz konusu mikroorganizmaların besin ve yaşam kaynağıdır. Yatak yüzeyinin üzerinde bir koruyucu kullanıldığında, bu tür canlıların yatak yüzeyinin derinliklerine yerleşmesi engellenmiş olur. Ve belli aralıklarla bu yatak koruyucular yıkandığında, tüm bakteriler yok edilir. Bu sayede yatakların çok daha uzun bir süre hijyenik ve temiz kalması sağlanmaktadır.

Alez Ürünlerinin Özellikleri Nelerdir?

Yatak koruyucular, sağlıklı ve yüksek kaliteli kumaşlardan elde edilirler. Bu kumaşlar dayanıklı olduğu kadar aynı zamanda kiri ve lekeyi üzerinde tutmamalarıyla bilinmektedir. Yani bu koruyucuların üzerinde herhangi bir leke meydana geldiğinde, basit bir yıkama sayesinde kolaylıkla temizlenebilir. Üstelik hafif ve suyu tutmayan kumaşlarıyla kolaylıkla kurutulabilir. Bunların çamaşır makinesinde yıkanabilme özelliği, pratik bir temizlik imkanı sağlar.

Günümüzde elde edilen alez ürünleri, yıpranmayan malzemelere sahiptir. Yani bir kez satın alınan bir yatak koruyucu yıkanıp temizlenerek, yıllarca kullanılabilir. Bu ürünler, alerji yapmayan kumaşlardan tasarlanırlar. Aynı zamanda uyuma sırasında insanı terletmeyen özellikler taşırlar. Çoğunlukla mikrofiber kumaşlarla elde edilen yatak koruyucular, yatağa rahat ve basit biçimde uygulanır ve uyuma esnasında kayma yapmaz.

Alez Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir?

İyi bir yatak koruyucu seçebilmek için, bu ürünü kullanacak olan kimsenin ihtiyaçları göz önüne alınmalıdır. Küçük çocuk veya hasta bakımında kullanılacaksa, daha fazla koruma özelliği sunan ürünler seçilmelidir. Ayrıca bu ürünlerin güvenilir satış noktalarından alınması da değerli bir seçim kriteridir. Günümüzün en avantajlı alez ürünlerini en uygun fiyatlarla satın almak için bu kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.