Bell kask konusunda oldukça tutkulu bir firma. Hem bisiklet hem de motosiklet kaskı üretiyor. 1954 yılında bir garajda başlayan yolculuğu şimdi dünya çapında bir kask markası olmasına yardımcı olmuş. Bell’de çalışan sanatçılar yalnızca bir firmada çalışmıyor. Aksine her biri kendi bakış açısını ve tarzını üretmesi ve yansıtması için teşvik ediliyor. Böylelikle ortaya özgün ve sanatsal tasarımlı kasklar ortaya çıkıyor. Bell kask modelleri sanki bir müzeden çıkmışçasına estetik görünürken, daha klasik tarzda ve desende olan tasarımlar da mevcut.

Bell, 60’tan fazla profesyonel atletle çalışıyor. Bu atletlerin bir kısmı Motocross, off-road veya water atletleriyken, diğer kısmı ise profesyonel BMX veya cyclocross sürücülerinden oluşuyor. Şirket, motosiklet kaskı ve bisiklet alanında neredeyse her alt disipline uygun ayrı bir kask modeli sunmayı başarıyor.

Otantisite’ye önem veren şirket, yararlılığın da bu bağlamda olmasını tercih ediyor. Kendi değerleri arasına müşteriler için önemli olanın onlar için de önemli olduğunu söylüyor. Bell, spor ve aktivitelere olan tutkusunu yaymak istiyor. Bu nedenle yaptığı tüm kaskları da aynı tutku ve özenle yapıyor. Felsefesinin yararlılık olduğunu belirtiyor. Böylelikle gösterişten ziyade ürettikleri her ürün bir ihtiyacı karşılamak için üretilmiş oluyor. Estetik her zaman ikinci planda kalıyor. Buna rağmen, özellikle kask tasarımlarında, estetiğin göz ardı edilmediği de görülebiliyor.

İşlevselliğini artırmak amacıyla Bell Stars isimli bir projeleri var. Bu proje kapsamında güvenliğin artırılması ve ergonominin en üst seviyeye çıkarılması amaçlanıyor. En son ürettikleri teknolojinin adı: MIPS (Multi-directional Impact Protection System) yani çok yönlü darbe koruma sistemi. Bu teknoloji, kaskın içerisinde kayan bir katman ile; darbenin olduğu alana ekstra koruma sağlıyor. Bell, böylelikle beyin ve kafa travmalarının en aza indirilmesini amaçlıyor. 2014 yılında bu teknolojiyi üretimle buluşturdular. MX-9, MX-9 Adventure ve Qualifier DLX modelleri MIPS teknolojisini içeriyor.

Bell Kask Fiyatları

Bell yalnızca kask değil; dizlik, balaklava gibi motosiklet ekipmanları da üretip satıyor. Bunların yanında gömlek, ceket, t-shirt gibi lisanslı ürünleri de mevcut. Bell kask fiyatları, bisiklet kasklarında 130 TL’den başlarken, motosiklet kasklarında ise 500 TL’den başlıyor.

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /data/lazimbana/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743