Beyaz Eşya

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

    Ürün Bulunamadı.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Beyaz Eşya

Beyaz Eşya Alışverişinde Bilinmesi Gerekenler

Beyaz eşyalar her evin ihtiyacı olan temel eşyalardandır. Gıdaların soğukta muhafazasının sağlanması, kirlilerin yıkanması ve yemeklerin pişirilmesi gibi en önemli ihtiyaçlar için farklı farklı beyaz eşyalar kullanılabilmektedir. Beyaz eşya denildiğinde akla gelen buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, bulaşık makinesi ve derin dondurucular farklı farklı marka ve modellerden seçilebileceği gibi set halinde aynı marka ürünleri arasından da seçilerek satın alınabilir.

Özellikle ev kuranlar ve toplu halde beyaz eşya değişikliği yapan kişiler için hem uygun fiyatlı, hem yüksek teknolojili hem de işlevsel olan ürünleri seçebilmek oldukça zordur. Doğru beyaz eşyayı almak için teknik özelliklerin açık, anlaşılır ve ulaşılır şekilde olması gerekir. Bu bilgiler beyaz eşyanın türüne göre değişebilir. Tüm beyaz eşyalar için dikkat edilecek ortak teknik özellik ise ürünün yapıldığı malzeme ve sahip olduğu enerji sınıfıdır. A sınıfı enerji tasarrufuna sahip olan beyaz eşya ürünleri en tasarruflu olanlardır. Bununla birlikte A sınıfından daha tasarruflu olan A+, A++ ve A+++ sınıfı ürünler de mevcuttur.

Beyaz Eşyada Kriterler Ne Olmalıdır?

Beyaz eşyalar öncelikli olarak yüksek enerji tasarruflu sınıflardan seçilmelidir. Bu teknolojiye sahip modeller arasından da ürünün teknik özellikleri ve fiziksel özellikleri birbirinden farklı fiyatlara sahip olmasına sebep olur. Beyaz eşyalarda son yıllarda kullanılan inox yüzeyler ya da kırmızı, turuncu gibi farklı renkler de fiyatlardaki farklılığın sebeplerindendir. Bu özelliklere karar verildikten sonra ürünlerin iç hacmi, sahip olduğu program sayısı, ağırlıkları ve büyüklükleri gibi diğer detaylı özellikleri değerlendirilebilir. Beyaz eşya denince akla gelen çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve buzdolabı gibi büyük parça ürünlerin yanı sıra mikrodalga, mini fırın, mutfak robotu ve benzeri küçük eşyalar da bu özellikler ve kriterler dahilinde değerlendirilebilir.

Beyaz Eşyaların Teknik Özellikleri Nelerdir?

Beyaz eşyaların teknik özelliklerini değerlendirirken ayrı ayrı ürün bazında avantajlarına ve dezavantajlarına bakmak gerekir. Buzdolabı için değerlendirme kriteri buzluk ve soğutucu kısmın iç hacmidir. Hacmi büyük olan ve aynı zamanda da fiziksel olarak kullanışlı bir yerleşim düzeni bulunan buzdolabı türü tercih edilmelidir. Buzdolabı içinde bulunan özel soğutucu gözler, kahvaltılık çekmeceleri ve diğer bölümler incelenebilir.

Oksijen teknolojisi ile buzdolabındaki sebze meyvelerin temiz hava alarak daha uzun süre yeşil ve taze kalmaları sağlanır. Aynı zamanda buzdolabında bulunan 0-2 derece soğutucu bölme dondurmadan uzun süre muhafaza etmek istediğiniz ürünler için tasarlanmıştır. Çamaşır makinelerinde ise en önemli parametre iç hacmi ile orantılı olarak yıkayabileceği kilogram miktarıdır. Makineler bu anlamda oldukça çeşitlidir ve 5 kilogramdan başlayarak 10 kilograma kadar devam eden uzun bir skala içinde bulunur. Aynı zamanda sahip olduğu kazanın düz ya da elmas kesim olması yıkama işini etkileyebilir ve tercih yaparken bu durumu da göz önüne almak önemli olacaktır. Bulaşık makineleri sahip olduğu sepet sayısı ve program sayısına göre birbirinden ayrılır. Programlar farklı sıcaklık derecelerinde ve farklı sürelerde yıkama işlemi yapmaktadır.

Beyaz Eşya Satın Alırken Fiyat Değerlendirmesi

Modeline, rengine ve teknik özelliğine karar verdiğiniz ürünler arasından tercih yaparken şüphesiz ki fiyat da önemli bir parametre olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise aynı özelliğe sahip ürünler arasında kıyaslama yapmaktır. Fiyatı uygun olanın yanı sıra alışverişinizde taksit ya da ekstra indirim sağlayan seçenekler de göz önüne alınarak satın alma işlemi yapılmalıdır. Beyaz eşyaların garanti süresi, satın aldıktan sonraki montajı ve bu süreci takip eden zamanda arıza ve onarım işlemleri üretici firma garantisi altındadır.