Caberg Kask, “Caschi di Bergamo” yani “Bergamo’dan Kasklar”ın kısatılmışıdır. Motosiklet kaskları üreten bir firmadır. Caberg, 1974 yılında İtalya’nın Bergamo şehrinde kurulmuştur. Kurulduğu sene, kapalı olan Articolo 100 ve açıkolan Articolo 300 modellerini satışa sunmuştur. İtalya’nın satışa sunulan ilk açılır-çene (flip-up) kaskının üreticisidir. Bunlara ek olarak ürünlerine devamlı yeni özelikler eklemeye çalışmaktadırlar. Örneğin Just One modeli,ilk açık modele dönüşen flip-up modelidir. Tourmax ise dünyadaki ilk flip-up dual sport kaskıdır. Ticari ağları çoğu Avrupa pazarına ve Türkiye, İsrail, Kuveyt, Hong Kong, Yeni Zelanda ve Meksika gibi Avrupa dışı ülkelere ulaşmaktadır.

Caberg Kask Modelleri

Caberg kask modelleri ECE2205 yasalarına göre test edilmektedirler. Buna ek olarak yeni materyal ve teknolojiler de ürünlerin güvenliğini artırmak için test edilmektedir. Laboratuarlarda stres testinin güvenilirliğini sağlamak ve dayanıklılığı test etmek için ürünler periyodik olarak teste tabi tutulmaktadırlar. Caberg, kasklarını Birleşik Krallık’a ait SHARP isimli bir dizi ek testlere de tabi tutarak, güvenilirliğini sağlama almaktadır. Duke, Trip, V2 407 ve V2 R gibi modelleri SHARP testinden 5/5 yıldız almış; Sintesi, Jusstisimo GT gibi modelleri ise 4/5 yıldız almıştır. Şirket, kullandığı avangart teknoloji ile her zaman yenilikçi ve gelişimci ürünler ortaya çıkarmaktadır. Böylelikle motosiklet kaskı alanında en iyiler arasına girmeyi başarmaktadır.

4 farklı jet, 5 farklı flip-up ve yine 5 farklı kapalı kask modeli mevcuttur. Modeller çeşitli renk ve tasarımlarla kişiselleştirilmiştir. Neredeyse tüm modelleri iletişim sistemlerine uyumlu olarak tasarlanmıştır. Caberg Just Speak S, iletişim sistemi sunan Caberg motosiklet aksesuarlarından biridir. Bu bluetoothlu kit, sürücünün hem bir başkasıyla iletişim kurmasını sağlamakta hem de navigasyon gibi birçok uygulamaya bağlanarak sürüşü kolaylaştırmaktadır.

Sunduğu bir diğer yenilik ve aksesuar ise çift vizör teknolojisidir. Caberg, neredeyse tüm flip-up motor kaskları için uygun, çizilmez camdan yapılan çift vizörü de motor sürücülerine sunuyor. Böylelikle güneşli günlerde bile güvenli bir sürüşe davet ediyor.

700₺’den başlayan Caberg kask fiyatları, 1.800 liraya kadar çıkabiliyor.

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /data/lazimbana/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743