Çay & Kahve Ekipmanları

Anasayfa Ev, Yaşam, Ofis, Kırtasiye Çay & Kahve Ekipmanları

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

0 Ürün Listeleniyor

    Aramnıza uygun ürün bulunamadı. Lütfen yeni bir arama yapınız.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Çay & Kahve Ekipmanları

Günlük yiyecek ve içecek alışkanlıkları aynı topraklarda yaşayan insanlar üzerinde hemen hemen aynıdır. Ülkemizde de sıcak içecekler özellikle çay ve kahve hem yaz hem de kış mevsiminde sıkça tüketilen içeceklerdir. Çay ve kahve ikramı evlerde, işyerlerinde, misafirliğe gittiğimiz yerlerde ve tüm cafe restoranlarda sürekli olarak karşımıza çıkmaktadır. Günlük bir rutin haline gelen çay ve kahve içmek evde zaman geçiren insanlar için ise adeta bir öğün ya da bir hobi haline gelmiş bir alışkanlıktır. Çay ve kahve kişisel tercihe göre farklı bardaklarda, fincanlarda ya da kupalarda servis edilebilmektedir.

Çay için seçenek çok fazla yokken kahve servisinde kullanılan kahve ekipmanları sunulan kahvenin de türüne bağlı olarak değişebilmektedir. Çaylar toz halinde ya da demlik poşet halinde çaydanlıklarda demlendikten sonra ikram edilebileceği gibi bardak poşetler ile de ikram edilebilir. Kahve çeşitlerinin birçoğu ise tek kişilik olarak makinelerde ya da fincanlarda hazırlanmaktadır. Kişisel alışkanlıklarınıza göre ya da misafirlerinize ikram ettiğiniz çay kahve tipine göre ihtiyacınız olan tüm ekipmanları internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Çay Servis Ekipmanları Çeşitleri

Çay servisi için klasik demlenmiş çayda olmazsa olmazlar ince belli çay bardağı, çay tabağı, çay kaşığı ve demliktir. Demlikte demlenen çay gerekli ise süzgeçten geçirilir ve ince belli bardak ile servis edilir. İnce belli bardaklar camdan imal edilmektedir. Yanlarında çay kaşığının ve bardağın koyulabilmesi için çay tabağı kullanılır. Bu bardaklar bazen bel inceliği, boyu ya da hacmi bakımından farklılık gösterebilir. Cam üzerine basılan desenler de çay bardaklarına renkli bir hava katabilmektedir. Çay tabakları şeffaf, mat ya da renkli olarak bardaklara uygun şekilde tercih edilebilmektedir.

Çay kaşıklarında ise metal, cam ya da seramik gibi seçenekler mevcuttur. Fincan şeklinde dizayn edilen kulplu çay bardakları da genelde kahvaltı sonrası ve akşam çayları için idealdir. Bu fincanlar tabakları ile takım halinde satışa sunulmuştur. Çay bardakları ve tabakları 2’li 6’lı ya da 12’li olarak satılabilmektedir. Çaydanlık için ise ateşten etkilenmeyen her türlü malzeme ile yapılan çaydanlıklar tercih edilebilir. Bununla beraber sunum için kullanılan cam ya da porselen demlikler bulunmaktadır. Yapılan sunum şekline ya da kullanıma uygun olan ürün incelenerek özellikleri hakkında da detaylı bilgi edinilebilir.

Kahve Ekipmanları Özellikleri

Kahve servisi için seçilen ekipmanlarda kahve türünün ne olduğu önemlidir. Birçok kahve çeşidi insant yani suda çözünen ürün olduğu için servis edileceği bardakta hazırlanmaktadır. Makinede hazırlanan kahveler ise direkt makineden alınıp bu bardakla servis edilir. Dolayısı ile makinelere uygun büyüklükte kahve ekipmanı tercih edilmelidir. Kahveler için genelde kulplu fincan şeklinde bardaklar ya da yine kulplu kupalar kullanılır. Hacmen çaya göre daha fazla miktarlarda tüketilen kahve aynı zamanda süt, süt tozu ve şeker gibi ürünlerle karıştırılarak içilebileceği için geniş fincanlar daha uygundur.

Kahve kupası olarak kullanılan ürünler de kişilerin beğeni ve zevklerine göre farklı desenlerde olabilir. Kupaların üzerindeki figürler ve baskılar genelde kupanın tarzını belirler. Ürün satın alırken de görsellik ön planda olur ve görüntüsü beğenilen ürün tercih edilir. Ürünün cam, plastik ya da porselen olup olmadığı görsellerden anlaşılabilirken emin olunmayan noktalarda ürün özellikleri ve açıklama kısmından detaylı bilgi alınabilir. Özellikler arasında ürünün boyu, taban çapı, malzemesi, rengi ve ağırlığı gibi teknik bilgileri yer almaktadır. Ürün fiyatları malzemeye göre ya da ürünün markasına göre değişiklik gösterebilir. Satın alınan ürünler orijinal ambalajları ile alıcıya gönderilir.