Dainese Kask markası lider motosiklet aksesuarları üreticileri arasındadır. Özellikle motosiklet giyimi (tulum, pantolon, mont gibi) konusunda dünya markasıdır. 2007 yılında AGV şirketini satın alarak, kask üretimini bu yan kuruluşa devretmiş; yalnızca motosiklet ekipmanları üretmeye başlamıştır. Şu anda eldiven, motor ceketi, pantolonu ve diğer motor aksesuarlarının üretimini yapmaktadır.

2007 Mayıs ayında, müşterilerini kasklarını aktif olarak test etmesi ve geliştirmesi için davet etmiştir. Infinity serisini sipariş veren beş ülkeden kişilere, Dainese kendi internet sitesinde konuşmak ve paylaşım yapmak için platformlara ulaşım hakkı vermiştir. Bu hakla, kullanıcılardan kaskları kullanıp yorumlamaları beklenmiştir. Belirlenen sorunlar ileriki Ar-Ge çalışmalarında kullanılmıştır. Böylelikle tüketiciler bir bağlamda üretici olmuştur. Bu proje ürünlerin tam da istenildiği gibi olmasında yardımcı olmuştur. Bir sürücünün ihtiyacı olan, eksik gördüğü tüm özellikler, son tasarımda hayata geçirilmiştir. Proje, dolaylı olarak müşteri memnuniyetini artırmaya da yardımcı olmuştur. Beta Test Project ismi verilen bu proje, şirketi müşterileriyle de yakınlaştırmıştır.

Dainese Kask Modelleri

Dainese kasklarından en bilinen model Air Stream’dir. D-Tec yani teknoloji birimi tarafından üretilmiş olan bu kask, ergonomik ve aerodinamik yapıdadır. FFV (Free Flow Ventilation) teknolojisi serbest hava akışı sağlayarak kaskın içerisindeki sıcaklığın ve nemin dışarı çıkmasında yardımcı olmaktadır. FFV sistemi, çene, yan, üst ön ve iç havalandırma boşluklarından oluşmaktadır. Bu teknoloji uzun soluklu bir testten geçmiştir. Ve sonuç olarak diğer havalandırma sistemlerine kıyasla kask içindeki nem ve ısının çok daha düşük olduğu görülmüştür.

Dış kabuğu oldukça hafif ve dayanıklı aramid lif ve karbon birleşiminden yapılmıştır. Bu fiberglas yapısı sürücünün başındaki ağırlığı azaltmakta yardımcı olmaktadır. Daha az ağırlık daha az yorgunluk ve daha çok güvenlik ile doğrudan ilişkilidir. Böylelikle Air Stream, hem rahat hem de güvenli bir kasktır.

Casco Integrale, Fonsi Talla, Jet Stream Tourer gibi başka Dainese kask modelleri de mevcuttur. Her ne kadar Dainese üzerinden güncel üretimleri bulunmasa da, ikinci el olarak almak mümkündür. Dainese kask fiyatları 150-300 Euro arasında değişmektedir.

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /data/lazimbana/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743