• Dk Dent Diş Macunu Kil ile Extra Beyazlık (100 ml)

Dk Dent Diş Macunu Kil Ile Extra Beyazlık (100 Ml)

Dk Dent Diş Macunu Kil İle Extra Beyazlık (100 Ml)

% 30 indirim
17,90 ₺
12,53 ₺
Yorum (0) | Yorum Yap

50 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo.


Satıcı - buykozmo

Ertesi gün kargoya verilir.


Paylaş:

Bu ürüne bakanların inceledikleri Tümünü Gör

DK DENT DİŞ MACUNU ÖZELLİKLERİ

Ağız ve Diş Bakımının Önemi?

Sağlıklı diş ve diş etleri için en temel kural düzenli diş fırçalamak ve bununla birlikte sağlıklı temizlik ajanları kullanmaktır. Sağlıklı beslenmeyle birlikte doğru diş fırçalama teknikleri ile doğru macun kullanıldığında ağız ve diş bakımı sağlanmış olacaktır. Bunun yanında düzenli olarak diş hekimine kontrole gitmek uzun yıllar kalıcı ve sağlıklı dişlere sahip olmak açısından çok önemlidir.

 

DK DENT Nasıl Oluştu?

Kilin yüz yıllardır insan sağlığı açısından etkileri bilinmekte ve son zamanlarda yapılan bilimsel çalışmalarla bu etkiler kanıtlanmaktadır. Cilt ve saç bakımında, bazı hastalıklarda ve yaraların iyileştirilmesinde kilin kullanımı eski tarihlerde çok yaygındı. Kil yüksek mineral değerleri ile saç ve cilt üzerinde olumlu etkilere sahip olduğu kadar diş ve diş eti üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Tarihte kil damak hastalıklarında tedavi amaçlı olarak kullanılmıştır.

Kil doğal bir mineraldir, kimyasal işlemlere girmez. Böylece dişleri temizlerken ve korurken herhangi bir kimyasala maruz bırakmaz. Kil antiseptik etkileri ile bakteri oluşumunu engeller. Anti-toksit etkisiyle toksinleri, cildin en derin tabakalarından dışarı çıkarır. Böylece ağız hijyeni ve temizliğinin sağlanmasında katkıda bulunur. Antibakteriyel ve anti iltihabik özellikleriyle ağız içi hoş olmayan kokular ve enfeksiyon oluşumunu önlemeyi destekler. Kil mineral katkıları sayesinde ve kilin yeniden mineralleme özelliği ile diş minesinin güçlenmesine yardımcı olur. Kilin tüm bu özelliklerinden faydalanmak, ilave olarak ağız ve diş sağlığında etkili doğal bitkileri ön planda tutarak, sağlığı tehdit edecek kimyasallardan uzak DK DENT Diş Macunu ortaya çıkmıştır.

 

DK DENT Diş Macununun Özellikleri Nelerdir?

1-İçerisinde mikronize incelikte ve steril özellikte doğal beyaz kil bulunmaktadır.

2-İçeriğindeki özel bitkisel aktifler sayesinde diş eti kanamalarını önlemeye yardımcı olur.

3-Düzenli kullanıldığında dişlerin doğal beyazlığına kavuşmasını sağlar.

4-Kil ve Kalsiyum mineral katkıları sayesinde diş minesinin güçlenmesine yardımcı olur.

5-Sigara, çay, kahve ve yemek artıkları nedeniyle oluşan lekeleri gidererek ağız hijyeni ve temizliği sağlar,  nefesi ferahlatır.

6-İçerisinde sağlık açısından uygun olmadığı bilinen, temizliği ve köpürmeyi sağlayan hammadde olan SLS (sodium lauryl sulfate) olmadığı için köpürmeyen özellikte bir diş macunudur. SLS yerine içerisinde tropikal shea yağından elde edilen, daha yumuşak ve zararsız bir temizleyici hammadde olan shea betaini (shea butteramidopropyl betaine) bulunmaktadır.

7-DK DENT Diş Macunu yapay tatlandırıcı (sakkarin, sucralose, aspartam… ) içermez. Tadını tamamen doğal ve ekolojik ortamda yetiştirilen “Stevia” bitkisinden alır. Stevia son yıllarda keşfedilen, şekerden 300 kat daha tatlı ve kalori değeri sıfır olan doğal bir bitkidir.

8-DK DENT diş macunu boya içermez, rengini bitki özlerinden alır.

9-İçerisinde ağız ve diş sağlığında etkili 7 doğal bitki özü bulunmaktadır. Aşağıda detaylı bilgileri verilen bitki özleri; Adaçayı, Mür, Ratanya, Greyfurt, Yeşilçay, Papatya ve Üzüm çekirdeği yağıdır.

10-DK DENT Diş Macunu çocukların kullanımı için de uygundur.

11-Ağız içi pH düzeyi 6,5 civarındadır. Dikkat edilmeden tüketilen şekerli ve asitli yiyecek ve içecekler ağızda asit birikimi yaparak ph seviyesinin 5,5 ‘in altına düşmesine sebep olur. Bu da zamanla diş minesinin

 

 

aşınmasına neden olur. DK DENT Diş Macunu hafif bazik özelliği ile ağızdaki asit düzeyini koruyarak diş minesinin aşınmasını önler.

12-Florür ve gluten içermez.

Florür;  Vücuttan geri atılımı sınırlıdır, bir kısmı vücutta kalmaktadır. Kontrolsüz flor alınmasının organların ya da dokuların gelişimine olumsuz etkileri olduğu bilinmektedir.

Gluten;  Bir protein çeşididir ve allergen özelliği nedeniyle kullanımı sınırlandırılmıştır.

 

DK DENT Diş Macununda Bulunan Özel Aktifler ve Etkileri Nelerdir?

-Adaçayı  (Salvia officinalis); Dişotu adı ile de tanını;Bu bitkinin çiçekleri, gargara ve adaçayı sirkesi yapmak için kullanılır. Bu gargara rahatlatıcı ve canlandırıcı etki gösterir. Adaçayı sallanan dişlere, dişeti çekilmesine ve kanamasına karşı da etkilidir. Doğal bir beyazlatıcıdır. Antibakteriyel ve antiseptik özelliği bulunmaktadır.

 

- Mür  (Commiphora myrrha); Doğal dezenfektan ve iltihap giderici olarak bilinir. Bu özelliğinden dolayı mür, çoğunlukla ağız ve boğaz bölgelerindeki iltihaplarda kullanılır. Mür ile hazırlanan karışımlar takma diş ve diş tellerinin yol açtığı yaraların iyileştirilmesinde de etkilidir. Enfeksiyonlara karşı bakteri ve mikrop kırıcıdır. Boğaz ağrıları ve   içi yaraları için etkilidir. Ağız kokularını gidermeye yardımcı olur.

 

-Ratanya  (Krameria triandra); Antiviral (virüslere karşı) ve antioksidan etkilere sahiptir. Dişetlerini kuvvetlendirir.

-Greyfurt  (Citrus grandis); İçerdiği C vitamini ile kanama durdurucu özelliği vardır(astringen). Yara iyileşmesini hızlandırır. Enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemini güçlendirir. İngiliz Ağız Sağlığı Derneği tarafından 58 kişi üzerinde yapılan araştırmada, deneklerin günde iki greyfurt yemesi ile birlikte diş etlerinin eskisinden çok daha sağlıklı olduğu görülmüştür. Greyfurt aynı zamanda bir A vitamini kaynağıdır ve A vitamininin dişleri ve kemikleri koruyucu etkisi de bulunmaktadır.

-Üzüm Çekirdeği Yağı  (Vitis vinifera seed oil);  Diş eti kanamalarına karşı etkilidir. Antioksidan özelliği bulunmaktadır. Dişleri parlatır.

-Yeşil Çay (Camellia sinensis);   Diş çürümesinin ana nedeni olan diş yüzeyinde biriken ve plak tabakası oluşturan bakterilerin azalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda diş eti hastalıklarıyla mücadelede etkin olarak kullanılır.

-Papatya özü (Chamomille recutita);   Diş ağrılarında etkilidir. Diş iltihabını önleyici özelliği bulunmaktadır.

 

DK DENT Diş Macunu Nasıl Kullanılır?

Dişler DK DENT diş Macunu ile günde 2 defa, 2dk süre ile fırçalanır. Doğru diş fırçası ve doğru diş fırçalama teknikleri kullanılmalıdır. Diş hekimi önerileri dikkate alınmalıdır, düzenli olarak diş hekimine kontrole gidilmelidir. Çocukların kullanımı için de uygundur.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için önce üye olup veya giriş yapmalısınız.