Givi kask ilk defa 2002 yılında satışa sunuldu. Givi, 1978 yılında Giuseppe Visenzi tarafından kurulmuştu. Visenzi, 1969 350cc şampiyonluğunu üçüncülükle bitirmiş bir Moto GP yarışçısıydı. Üçüncü olduktan sonra emekli olmaya ve bu şirketi kurmaya karar vermişti. Şirket motosiklet aksesuarları üretmek için kurulmuştu. Givi, Her ne kadar bagajlarıyla ünlü olsa da, diğer motosiklet ekipmanlarında da dünya çapında başarı elde etmeyi başardı.

Givi, ürettiği kaskları şehir hayatında, iki tekerlek üstünde kısa veya uzun yolculuk yapanlar için tasarlıyor. Ürettikleri ilk kask, 2002 yılında, Casco jet 10.1 modeliydi. Buna 2004 yılında casco jet 10.2’yi; 2005 yılında casco demi-jet 10.4’ü eklendi. Şimdiyse jet, demi-jet, kapalı ve modüler modelde kasklar üretiyor. Her model, farklı ihtiyaçlara cevap vermek için tasarlanıyor.

Givi Kask Modelleri

Farklı ihtiyaçlara cevap veren bazı Givi kask modelleri şu şekilde: X.16 VOYAGER modeli, hem kapalı hem flip-up kullanmak isteyenlere göre tasarlanmış. Özellikle kısa duraklamalarda ve yaz aylarında kullanım kolaylığı sağlaması amaçlanmış. Bu model, güçlü havalandırma sistemi, açılabilir çene kısmı ve burun korumalığına da sahip.

10.4F Stark modeli ise öndeki hava kanallarıyla ürünün içine hava geçişi sağlıyor. Diğer pek çok demi-jet kaskta bulunmayan bir özellik olduğu için, öne çıkan modellerden biri.

10.7 Mini J Bobber kaskı, en küçük koltuk altı bagajlarına bile sığabilmek için dizayn edilmiş. Buna ek olarak, diğer demi-jetlerde bulunmayan arka hava ekstraktörü ile ürünün nefes alması sağlanmış. Böylelikle hem pratik hem de sağlıklı bir model elde edilmiş.

20.7 Oldster modeli ise Givi kaskları arasında kendini belli eden, vintage stilinde bir model. Her ne kadar vizörü olmasa da, sonradan eklenebiliyor. Vizör dışında başka birçok motosiklet aksesuarına da uyumlu. Bu aksesuarlar da vintage stiline uyumlu olarak tasarlanmışlar. Bir kilonun altında olan bu model, eski tarzdan hoşlananlar için birebir.

Kalitesi, tarzı ve güvenilirliği ile Givi, motosiklet kaskı almayı düşünenler için iyi bir seçenek olabilir. Givi kask fiyatları 400 TL ile 1400 TL arasında değişmektedir.

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /data/lazimbana/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743