Güneş Kremi

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

    Aramnıza uygun ürün bulunamadı. Lütfen yeni bir arama yapınız.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Güneş Kremi

Yaz aylarının en çok kullanılan ürünleri arasında yerini alan güneş kremi, uzmanlara göre sadece yazın değil, her mevsim kullanılması gereken bir üründür. Ozon tabakasını delindiği şu yıllarda, güneşten gelen zararlı ışınlardan korunmanın en önemli silahı güneş kremi, bizi cilt kanserinden koruyan önemli faktörlerdendir. Mekanik ve kimyasal olarak 2 çeşit koruma sağlayan bu ürünler, yaz aylarının en önemli eşlik edicisi denilebilir.

1. Yaz Aylarının Vazgeçilmezi Güneş Kremleri

Güneş kremleri, içeriğine göre mekanik veya kimyasal koruma yaparak cildimizi güneşten korumaya yardımcıdır. Mekanik soğurma yapan ürünler içersin de güneş ışınlarını yansıtıcı bileşenler barındırmaktadır. Mekanik olarak koruma sağlayan bu ürünler, tavsiye edilmektedir. Kimyasal olarak koruma sağlayan bu ürünler ise, cilt tabakalarına işleyerek koruma sağlamaktadır.

Koruma derecesi olarak, güneş koruma faktörü yani GFK veya İngilizce adı ile SPF kullanılan kremler, 15 GFK ile başlayıp 75+ GFK gibi faktörler ile satılmaktadır. Sayı arttıkça koruma faktörü daha çok artmaktadır. Uzmanların, yaz aylarında 50+ bir GFK ürünün kullanılmasını, kış aylarında ise 20+ bir ürünün yeterli olacağı görüşündedir. Güneş koruma faktörü şöyle belirlenir. Normal bir cilt 1 saat içersin de güneş tarafından yanıyorsa, 30 GFK içeren bir ürün kullanıldığında 30 kat daha geç yanacaktır. SPF arttıkça güneşten korunma süresi o yönde artacaktır.

2. Güneş Kremleri Nasıl ve Neden Kullanılmalıdır

Yaz aylarında, satışı artan güneş kremi ülkemizde çok yanlış kullanılmaktadır. Güneş kremi, güneşe çıkmadan 30 dakika önce sürülmeli ve 1.5 saatte bir tekrar edilmelidir. Deniz veya havuz sonrası güneş kremi tekrarlanmalıdır. Bebekleriniz ve 10 yaşından küçük çocuklarınız için 50+ faktörü bulunan ve bebek ve çocuklar için özel üretilmiş ürünler kullanılmalıdır. Güneş kremi kullanılması adeti yok ise, suya dayanıklı bir krem ile 1,5 saatlik süre 2 saate çıkarılabilir. Çocuklar ve bebeklere saatte bir sürülmesi tavsiye edilen kremler bebeğiniz ve çocuğunuz cildi için çok önemlidir.

Güneş ışınlarının dik açı ile geldiği yaz ayları, ozon tabakasının delinmesi ile süzülmeden dünyamıza ulaşmakta olan ışınlar cilt hücrelerini direk etkilemektedir. Açık tenli ve çocukların risk altında olduğu yaz ayları, güneş kremi kullanması gereken asıl kişilerdir. Direk cilt üstüne vuran ışınlar, cilt hücrelerinde ki DNA yapısını bozarak cilt kanserine sebep olabilmektedir. Birçok araştırma, güneşin cilt kanserinin asıl sebebi olduğunu vurgulamıştır. Direk dik açı ile güneşin vuracağı çıplak tene sürülecek bir krem, hayatınızı kurtarabilir.

3. Güneş Kremi Fiyatları

Güneşe karşı siper olacak kremler, içerdiği güneş faktörüne göre fiyat belirlemektedir. 15 faktör bir krem, 20 liradan başlayarak 1000 lira gibi fiyatlar ile satılabilmektedir. Anında emilmesi, yüksek faktör olması ve yapışkan his bırakmaması gibi özellikleri ile satılan bu ürünler, 50+ gibi bir faktör olduğunda fiyatı 2500 liraya çıkabilmektedir. Güneş koruma ve kırışıklık karşıtı gibi özellikler sunan ürünler ise fiyatı 5000 lira gibi olabilmektedir. Genelde yüz bölgesi için olan kremler fiyat olarak daha pahalı olmaktadır.

Dr.Jart Every Sun Day UV Sunscreen krem, 220 lira ve çabuk emilmesi ile ünlü olmasına karşılık Laura Mercier Flawless Skin Daily Face Shield SPF 40 sizi mevsim değişikliğine hazırladığını iddia ederek 250 lira gibi bir fiyat ile satılmaktadır. Ülkemizde en çok Nivea Ve Garnier markalarının ürünleri satılmakla beraber, bu markaların birçok ürünü piyasada rağbet görmeye devam edeceğe benziyor. Fiyat ve performans ürünleri olan bu ürünler, ülkemizde güneş kremi piyasasını elinde bulundurmaya devam ediyor.