Rahatsan Oturma Simidi, Oturma Minderi,hemoroid Yastığı

40% 151,80 ₺

91,08 ₺

Minion Hasta Hemoroid Basür Oturma Küveti Banyosu Basür Hemoroid

53,80 ₺

Oturma Simidi Visco Ortopedik Minder Basur Hemoroid Yastığı

78,30 ₺

Memethol Hemoroid Bariyer Sprey 10 Ml

119,46 ₺

Hemoroid Banyosu, Makat Çatlağı, Oturma Banyosu, Basur Küveti

48,90 ₺

Rahatsan Ortopedik Visco Oturma Simidi,minderi,hemoroid Yastığı

40% 151,80 ₺

91,08 ₺

2 Adet Hemoroid Homoroid Hemodor ( basur ) Bitkisel Destek Kremi

1% 78,39 ₺

77,45 ₺

Hemoroid Homoroid Hemodor ( basur ) Bitkisel Destek Kremi

1% 48,99 ₺

48,40 ₺

Kantaron Yağı + Hemoroid Homoroid ( basur ) Bitkisel Destek Kremi

68,25 ₺

3 Adet Hemoroid Kremi ( basur ) Bitkisel Destek Kremi Homoroid

1% 97,99 ₺

96,81 ₺

Nurs Lokman Hekim Hemoroid Basur Seti Çay + Krem + Yağ Sprey Set

1% 88,19 ₺

87,74 ₺

Saf Kantaron Yağı + Hemoroid Homoroid ( basur ) Destek Kremi

15% 68,59 ₺

58,50 ₺

Ortopedik Oturma Simidi Yastığı Basur Ve Hemoroid Minderi

50% 73,50 ₺

36,45 ₺

En İyi ve En Çok Tercih Edilen Hemoroid Kremleri

Hemoroid kremi nedir ve nasıl kullanılır? Hemoroid tedavisinde etkili midir? Hemoroid nedir, belirtileri nasıldır? Hemoroid çeşitleri nelerdir? Bütün bu sorularınızın cevabı yazımızda...

Hemoroid nedir?

Hemoroid yani halk arasında kullanılan ifade ile basur kısaca makatta damar genişlemesi olarak anlatılabilir. Bu sağlık sorunu her yaştaki insanlarda görülebilir. Genellikle dile getirmesi zor olan ve tedavisine yanaşılmayan bir sorundur.

Rektum denilen kalın bağırsağın sonunun içerisinde bulunan damarların genişlemesi ve şişmesi ile bu damarın dışarı çıkmasına hemoroid denir. İnsan vücudu için çok önemli olan hemoroidal doku gaz veya gaitanın dışarı istemsiz biçimde çıkmasını engeller. Bu yüzden hemoroid hastalığı kesinlikle oluşmaya başladıktan sonra tedavi edilmelidir. Hemoroid iç ve dış olmak üzere iki çeşittir.

Dış hemoroid: Makat dışındaki damarlarda dolayı oluşur.

İç hemoroid: Makat içinde bulunan damarlarda oluşur. Dört evresi vardır. Bu evreler yazımızın ilerleyen bölümlerinde detaylı anlatılacaktır.

Nasıl ve neden oluşur?

Kalıtsal bir faktör de olan hemoroid özellikle anne veya babasında hemoroid bulunan kişilerde sıklıkla görülür. Bunun dışında tuvalette uzun süre oturmak hemoroid oluşumunu tetikler. Çok acılı besinlerin tüketilmesi, alkol kullanımı, az su içme, posalı gıdalar tüketmeme gibi yiyecek ve içeçeklerin etkisi de çok büyüktür. Aynı zamanda aşırı terleme ve kabızlık yada ishal sıkıntısı çeken kişilerde de görülmektedir. Listeleyecek olursak;

Kabızlık yada ishal

Genetik faktörler

Acılı ve posasız yiyecekler

Tuvalette uzun süre vakit geçirme

Alkol kullanımı ve az su içme

Şişmanlık

Gebelik

Ağır egzersiz yapma

Uzun süre hareketsiz kalma veya oturma

Yaşlanma

Belirtileri ve çeşitleri nelerdir?

Dış hemoroid ağrı ve şişlik ile görülür. İç hemoroidin ise dört çeşidi mevcuttur.

1.Evre Hemoroid: Hastaların farketmediği türdür. Damarlar genişlemesine rağmen dışarı çıkmazlar. Kabızlık problemlerinde kanama görülür. Doktor muayenesinde görülebilir.

2.Evre Hemoroid: Bu evrede olan hastalar da tuvalet esnasında şişen damar dışarı çıkar ve daha sonrasında tekrar içeri girer. Sarkma olan damarlarda kanama ve ağrı da oluşur.

3.Evre Hemoroid: 2. Evredeki gibi tuvalet yaparken dışarı çıkar fakat kendiliğinden içeri tekrar girmez. Kişinin kendisi içeri itmek durumundadır. İtilmediği taktirde iltihap ve ağrı oluşur.

4.Evre Hemoroid: Bu evrede elle dahi içeri itilemez ve kesinlikle acilen tedavi edilmelidir.

Hemoroid Nasıl Tedavi Edilir?

Genellikle hastaların çoğunun cerrahi tedavi olmasına gerek yoktur. Cerrahi tedavi dışında birçok tedavisi vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

Tuvalette uzun süre oturmama ve temizliğe dikkat etme.

Hemoroide uygun olarak diyet yapmak.

Sıcak su banyosu ve istirahat etmek.

Fitil ve hemoroid kremi kullanmak.

Cerrahi tedaviler; Hemoroidektomi, Longo, Trombektomi, Lazer Tedavisi.

Hemoroid kremi nedir? Nasıl Kullanılır?

Basur kremi olarak da bilinen hemoroid kremi birçok amaca hizmet eder. Makat bölgesindeki kaşıntı, kanama ve ağrı gibi durumları sonlandırır ve tekrar oluşmasını engeller. Bazı kremler ise daha kapsamlı olup bölgedeki şişkinliği de giderir. 4. Safhaya ilerlemiş olan durumlarda bu çeşitteki kremler tercih edilir.

Kaşıntıyı azaltmak hatta yok etmek isteyen kişiler için anüs losyonu adı verilen basur kremleri mevcuttur. Bu kremler o bölgedeki sinirleri uyarır ve kaşıntının engellenmesini sağlar. Ağrı kremlerinde ise içerisinde ağrı kesici özelliği bulunan bitkisel ürünler yer almaktadır. Krem sayesinde ağrı hissetmeniz engellenecektir. Bunların birarada bulunduğunu hemoroid kremleri en çok satın alınan ürünler arasında yer almaktadır.

Bir diğer basur kremi ise düzenli kullanımda şişkinliği tamamen yok ediyor. 3 gün kullanılan bu krem sürüldükten sonra steril bir şekilde gazlı bezle kapatılması gerekiyor. Basur sıkıntınızı 3 ay gibi kısa bir sürede tamamen ortadan kaldıran bu kremler ameliyat acısı çekmenize engel oluyor.

Hemoroid tedavisinden utanan yada çekinen kişilerin ilk tercihi arasında yer alan hemoroid kremi indirimli fiyatları ve ücretsiz kargo imkanı ile LazımBana.com da alıcılarını bekliyor. Sizde bu kremleri satın alarak acılı günleri geride bırakabilirsiniz.