İndüksiyonlu Ocak

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

    Ürün Bulunamadı.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

İndüksiyonlu Ocak

İndüksiyonlu Ocak ile geleceğin pişiricileri ile tanışın! Üzerine tencere koyduğunuz zaman onu ısıtan ama elinizi yakmayan ocakların diğer ismi olan indüksiyonlu ocak çeşitleri, gün geçtikçe daha fazla ilgi görmeye devam ediyor. Teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanan bu ürünler, yüksek ısı performansı ve görsel açıdan da estetik tarzı sayesinde, mutfakların vazgeçilmez beyaz eşyaları arasındaki yerini çoktan aldı. Bilindiği üzere herhangi bir yiyeceğin ısınması ve kaynatılması söz konusu olduğu zaman yeterli derecede su eklenir. Yeni tasarım olarak üst düzey teknolojik sistemlerle hazırlanmış indüksiyonlu ocaklar, bunun yerine doğrudan tencereyi ısıtmakta ve onu ısı kaynağı olarak kullanmaktadır. Böylece doğrudan kabın ısınmasına fırsat verilir. Bu tasarımın en önemli ayrıcalıklarından biri hızlı ısınma özellikleridir. Böylece yapılmak istenen yemekler arzu edilen dereceye hızlıca getirilir ve damak tadına uygun yemekler servis edilebilir.

Farklı Özelliklerine Göre İndüksiyonlu Ocak Çeşitleri

Zamanla diğer bütün ocak türlerinin yerini almaya başlayan indüksiyonlu ocak çeşitleri, ocak ne kadar ısınırsa ısınsın elin yanmasına asla müsaade etmemektedir. Böylesi özel bir yapı altında hazırlanan bu ocaklar, farklı göz sayılarına sahip ürünler arasından seçim şansını sunmaktadır. Kolay kullanılabilir dijital ve dokunmatik tuşları ile yemeklerin hem keyifli şekilde hazırlanmasına olanak tanıyor hem de mutfaklara tarz bir görünüm sunuyor. Daha küçük yerler için çay ya da kahve yapmak, arada bir yemek için tekli veya ikili modeller kullanılabilir. Aynı zamanda dörtlü, beşli ve daha fazla göz sayıları ile tercih edilebilecek bu ocaklar, diğerlerine göre çok daha hızlı ısınma avantajı sağlamaktadır. Ayrıca ısının eşit derecede tencereye veya kaba yayılmasına olanak tanır.

Özellikleri Üzerinden Büyük Avantaj Sunan İndüksiyonlu Ocak Modelleri

Doğalgaz ya da tüple kullanılan ocak çeşitleri çok daha uzun süre içerisinde ısınma etkisi gösterir. Bunun temel nedeni ise ısının sadece tencere veya kaba değil, diğer kısımlara da yayılmasıdır. Fakat indüksiyonlu ocak çeşitleri özel mıknatıslı sistemleri sayesinde, ocağın alt tarafından etki yaparak doğrudan tencere veya kabın ısırmasına katkı sağlar. Bu da çevreye ısı yayılmasını önler ve oldukça önemli bir enerji tasarrufunu yanında getirir. Bu enerji tasarrufunu rakamlarla açıklamak gerekirse, indüksiyonlu ocaklar %85 miktara kadar tasarruf olanağı sunarken; doğalgaz ya da tüple çalışan ocaklar ise %35’te kalır. Elektrikli ocak çeşitleri ise %7 gibi bir enerji tasarrufuna etki eder. Bu sayede aylık gelecek fatura dahilinde bütçe cepte kalmaktadır. Tasarruf konusunda zamandan da önemli bir kazanç elde etme şansı indüksiyon ocaklarla elde ediliyor. Ortalama 1 litre kadar su indüksiyonlu ocak çeşitleri ile neredeyse yarı bir süreye kadar inmektedir. Tamamen teknolojik donanımlarla tasarım haline getirilmiş, dokunmatik dijital kısımlarıyla rahat bir kullanım imkanı sağlayan bu ocaklar; yaşam daha standardını yukarı çekiyor. Ayrıca yemeklerin tam damak tadına uygun hazırlanmasına fırsat sunuyor.

Fiyatlarına göre indüksiyonlu ocaklar

İndüksiyonlu ocak çeşitleri markaların farklı modellerinin teknik özelliklerine, göz sayılarına ve güç kapasitelerine bağlı olarak fiyatlarda değişkenlik gösterir. Beklentilerinizi karşılayacak ve amacınıza uygun, kullanacağınız mekana bağlı olarak hemen kategori üzerinden tercih yapabilirsiniz. Dünyaca bilindik önemli markaların tasarımlarının yer aldığı site bünyesinde, siz de geleceği mutfaklarınıza taşıyabilirsiniz. Dilediğiniz dönemlerde hem zamandan hem de tasarruftan kazanç elde etmek için çok uygun fiyatlarla indüksiyonlu ocaklar sizleri bekliyor. Teknik özelliklerin yanı sıra görsel açıdan da mutfaklarınıza modern bir çağı yaşatabilirsiniz. Fazla yer kaplamayan ve mutfağınızdaki tüm eşyalar ile uyumluluk gösteren bu ocak çeşitleri, hayatınızın çok daha kolay hale gelmesine fırsat sunacak.