Kappa kask ve motosiklet aksesuarları firması 1956 yılında İtalya’da “Cappa” adıyla kurulmuştur. 1991 yılında Givi ‘nin sahibi Giuseppe Visenzi tarafından satın alınmış ve ismi “Kappa” olarak değiştirilmiştir. İsminin değiştirilmesinin ardından dünya çapında yayılmaya başlayan firma 95’te Fransa’da, 99’da İspanya’da bir bayi açmıştır. O zamandan bu zamana kadarsa etki alanını çok daha genişletmiştir. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu tam 58 ülkede distribütörü vardır.

Kappa, motor kullanıcılarının hayatlarını iyileştirmeyi görev saymıştır. 60 yılı aşkın sürede, ürettiği her yeni ürünle daha iyi bir sürüş keyfi sunmayı amaçlamıştır.

Modeller

Kapalı, modüler, jet ve demi-jet kasklar üretmektedir. Tüm kapalı kask modelleri termoplatik maddeden yapılmıştır. Transparan ve güneş vizörü, mikrometrik kayış ve çıkartılıp yıkanabilen iç astardan oluşmaktadır. Bu modeller, KV27-Denver Basic, KV27-Denver, KV27-Denver Skull’dır.

Diğer Kappa kapalı kask modelleri, integral kasklar olan KV30-Enduro Basic, KV30-Enduro ve KV21-Toledo modellerinden oluşmaktadır. Bu kasklarda geniş ve güneş vizörleri, peak, çene, alın ve yan havalandırmaları ve çıkarılıp yıkanabilen iç astarlar bulunmaktadır.

Kappa modüler kask modelleri KV31-Arizona Basic ve KV31-Arizona Phantom’dur. Her iki model de termoplastik maddeden üretimiştir. Açılabilir çene korumalığı, güneş vizörü, mikrometrik kayışı ve çıkarılıp yıkanabilen iç astarı bulunmaktadır.

Jet ve demi-jet kask modelleri sayıca kapalı ve modüler modellerden çoktur. 9 tane demi-jet, 11 tane jet modeli mevcuttur.
Kappa jet kategorisinde KV20-Rio Slight gibi şekilli vizörlü veya KV-20 Rio L gibi uzun çizilmez vizörlü modeller vardır. Yine KV29-Philadelphia gibi çift dış katmanı olan modeller varken, KV22-Florida gibi çift vizörlü modeller de mevcuttur.

Demi-jet modellerinden KV28 ise yine termoplastikten yapılmıştır. Çift dış katmanı, uzun vizörü, mikrometrik kayışı ve yıkanabilen iç astarı vardır. KV28; Miami Elise, Miami Bold ve Miami Basic gibi farklı dış tasarımlar da sunmaktadır.

KV8 demi-jet bütün fazla detaylardan arındırılmış, sade bir kasktır. Üretiminde kullanılan teknopolimer malzeme ile kendini diğer kasklardan ayırmaktadır. Üretiminde 3D lazer teknolojisi ile kesilmiştir. Kısa, transparan bir vizörü vardır. Fakat sonrasında uzun veya renkli vizörlerle de kullanılabilir.

Kappa Kask Fiyatları

Kappa, motosiklet kaskının dışında motor bagajı, motor ön camı ve çeşitli motosiklet ekipmanlarını da üretmektedir. Kappa kask fiyatları 350-600 TL arasında değişmektedir.

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /data/lazimbana/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743