Motosiklet kaskları olmadan bir sürüş düşünülemez. Kask hem bizi koruyan hemde daha iyi görüş için çeşitli avantajlar sağlayan bir ekipmandır. Bu yüzden piyasada bir model ve çeşitli fiyatlar görmeniz mümkün.


Responsive Slider

Slider: images not found


Responsive Carousel

Her sürücünün kendine uyan bir model alması çok önemlidir. Birine uyan bir model bir başkasına uymayabilir. Bunun nedeni kafa yapısı veya binilen aracın tipi gibi farklılıklardır. Kaza yaptığınızda ya da düştüğünüzde kafa tasınızı ve yüzünüzü korumaya yarayan iyi bir kapalı kask kullanmanız hayati önem taşır. Ayrıca illaki çarpma olmasına gerek yok. Bazen öndeki arabanın sıçrattığı bir taş veya yabancı madde de direk yüzünüze veya gözünüze isabet edebilir. Bu tür durumlarda kırılmaya dayanıklı bir vizör kullanmak çok önemlidir.

Kask Neden Korur?

  • Düşme ve çarpmada kafanıza alacağınız darbeden.
  • Öndeki aracın sıçratacağı yabancı cisimlerden.
  • Rüzgar, soğuk ve tozdan.
  • Motor ve rüzgar sesinden.
  • Ceza yemekten 🙂

Doğru olmayan bir model size faydadan çok zarar verebilir. Örneğin kullandığınız tipe bağlı olarak, yan pedlerin tam oturması, kafa ölçünüze uygun bir beden olması, hatta kullandığınız araca uygun olması da çok önemlidir. Cross kaskı olmadan kross motor kullanırken yarı açık veya çeneden açılır kask kullanmak çok tehlikelidir.

2 sonuç gösteriliyor


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /data/lazimbana/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743