Kedi Mamaları

10 Ürün Listeleniyor

Alt Kategoriler

Fiyat Aralığı

Marka

Garanti Türü

Kedi Mamaları

10 Ürün Listeleniyor

Alt Kategoriler

Fiyat Aralığı

Marka

Garanti Türü

Kedi mamaları kedilerin yaşam kalitesini etkileyen, onların hayatlarını uzatan ve sağlıklarını koruyan en önemli unsurdur. Bu yüzden kedi maması tercih yaparken dikkat etmeniz gereken hususları ciddiye almanız büyük önem taşır. Elbette yeme alışkanlıkları kedi cinslerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Can dostlarımızın dengeli bir beslenme alışkanlığı elde edebilmesi için, mutlaka zengin içeriklere sahip doğru mamalara yönelmeniz gerekmektedir. Onlar için balık, et; sebze meyve ve tahıllar olmazsa olmazlardır. Tabii farklı mineraller, vitaminler ve protein içerikli yiyecekler yağ asitli etkinlikleri ile sunulmalıdır. Vücut yapılarının bütün farklı besin türlerinden dengeli şekilde tüketmesi gerekir. Böylece daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir yaşamı sizlerle beraber geçirebilirler. Özellikle kedilerin çok enerjik ve oyuncu hayvanları olduğunu unutmamalısınız. Bu yüzden onların enerjilerini sürekli tutmaları için kaliteli ve dengeli beslenmeleri büyük önem arz etmektedir. Bunu gerçekleştirirken günde ortalama 1 litre su tüketmelerine de dikkat etmeniz gerekir.

Kedi Maması Seçiminde Yapılması Gerekenler

Genel olarak kedi maması seçimi yaparken bazı kriterleri mutlaka ön plana almalısınız. Bunlar içerisinde yaş en önemli faktörler arasında gelir. Özellikle yavru ve yetişkin kedi mamaları doğal olarak değişkenlik gösterir. Yavru döneminde kediler daha hassas bir bünyeye sahiptir. Bu yüzden onların rahatlıkla tüketebileceği, bünyelerini daha güçlü hale getireceği farklı içeriklere sahip mamalara yönelmek gerekir. Bunun için veterinere danışmak etkili bir çözümdür. Veterinerden alacağınız bilgiler dahilinde kategori üzerinden önemli markaların farklı ürünlerine yönelebilirsiniz. Ayrıca kedilerin karakteristik özelliklerine, yaşı ile cinsine bağlı olarak kedilerin tüketmesi gereken farklı mamalar bulunmaktadır. Yetişkin kedilere verilecek mama çeşitlerde de farklılıklar ortaya çıkar. Örneğin kedilerin kısır olup olmaması bu ayrımda etkilidir. Kısır olan kediler için hem daha düşük kalorili yiyecekler tercih edilmeli hem de az tuzlu mamalar kullanılmalıdır. Diğer yandan kilo problemi olan kediler günümüzde oldukça yoğunlaştı. Bunun için daha çok tahılsız kedi mamaları ön plana çıkmaktadır. Böylece sağlıklı şekilde kediler kilo verebilir, yeniden enerjik ve dinç hale gelebilirler.

Kediler İçin Doğru Beslenme Yöntemi

Kedilerin dengeli beslenmesi için mutlaka çeşitli ürünler dengeli şekilde verilmelidir. Yalnızca bazı içeriklere sahip ürünlere yönelmek, kedinizi enerjik ve sağlıklı tutmaz. Tüm zengin ürünlerden belirli miktarlarda kediler mutlaka tüketmelidir. Sadece yaş mama çeşitleri ya da kuru mama örnekleri tercih edilmemelidir. Özellikle çok fazla kuru mama tüketen kedilerde kabızlık ön plana çıkmaktadır. Karbonhidrat değerleri yüksek olduğundan ve düşük sıvı bulunduğundan dolayı, metabolizmanın yeterli çalışmasına olanak vermez. Böyle zamanlarda ödül mamaları açısından ıslak mama çeşitleri etkili çözümler sunacaktır. Tabi sadece yaş mama çeşitleri de yanlış tercihtir. Zaman içerisinde bağırsak problemleri ve ishal durumu kedilerinizi büyük oranda rahatsız eder. Bu yüzden ağırlıklı olarak kuru mamalar tercih ederken, belirli aralıklarla yaş mamalar ve elbette ödül mamaları sunulmalıdır. Her şeyin ötesinde mama ile beraber kedinizin günlük su tüketimine özen göstermelisiniz.

Çok Uygun Fiyatlarla En Güzel Kedi Maması Çeşitleri

Kedi maması seçimi yaparken oldukça geniş bir yelpaze altında farklı ürünler seçim imkanı sunar. Bu konuda mutlaka veterinere danışmalı, kedi yetiştiriciliğinde uzman kişilerden destek almalısınız. Ayrıca mama satın alırken ürün içeriğini detaylı şekilde öğrenmeniz, can dostunuzun sağlığını her zaman koruyacaktır. Önemli markaların kaliteli kedi mamalarını kategori üzerinden güven içerisinde ve çok uygun fiyatlarla tercih edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri paket seçimidir. Kedileriniz her zaman daha taze ve uzun süre beklemiş mamaları tercih edecektir. Bu yüzden ortalama 10 kilogram olan yiyeceklere yönelmeniz önerilir. Tabii bu durum kedinin cinsine, yeme alışkanlığına ve karakteristik özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.