Polo Tahta Saplı Çift Taraflı Kedi Köpek Fırçası

18,99 ₺

Igiene Köşe Kapalı Filtreli Tuvalet Kabı 52 Cm Mps

11% 149,00 ₺

132,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Getreide Fileli Kedi Çimi

16,90 ₺

Little Friends Keepoff Kediler Için Ense Damlası 5X1 Ml

26,00 ₺

Bioline Kedi Şampuanı 250 Ml

29,99 ₺

Eastland Kedi Köpek Yıkanılabilir Tüy Toplama Rulosu İkili Set (#

25,99 ₺

Kedi tuvalet eğitimi için kedi kumu ve tuvaleti en önemli kedi ürünlerindendir. Kedinizin bu özel ihtiyacını gidermesi adına, doğru kum ve tuvalet çeşitleri tercih etmek büyük önem taşır. Onlar için kendi doğal ortamlarını yaratabileceği fırsatları böylece sunabilirsiniz. Bu da hiç sorun yaşamadan kedinizin rahatlıkla günlük tuvaletini yapmasına olanak tanıyacaktır. Tabii kedi kumları ayrıca evin kirlenmemesi ve kötü kokmaması için büyük öneme sahiptir. Kolay bir şekilde topaklanarak temizleme imkanı veren kedi kumları, aynı zamanda sağlıklı bir yapıya sahip olmalıdır. Böyle kedinizin cildi ile temas ettiği zaman, onu farlı zararlardan korur. Tabii bu ürünlerin rahatlıkla yerleştirilebileceği tuvalet çeşitleri, fiziksel açıdan kedinizin boyutlarına ve cinsine bağlı olarak tercih edilmelidir.

Kedi Kumu Çeşitleri

Kedi kumu çeşitleri kedi tuvalet eğitimi için iyi bir çözüm sağlar. Kediler iç güdüleri altında tuvaletlerini yaptıkları zaman onu saklama isteği gösterirler. Bu yüzden onların doğal güdülerine hizmet edecek tuvalet kumları büyük önem taşır. Rahat ve kullanışlı bir yapı sunmasının yanı sıra, farklı özelliklere sahip kedi kumları onların dışkılarını kendince saklama alanı fırsat verir. Bu ürünler genel olarak iki farklı seçeneğe ayrılmaktadır. Bunlar bentonit ve kristal kum olarak adlandırılırlar. Doğal yapıyla üretimi gerçekleştirilen bentonit kumlar, günümüzde oldukça yoğun kullanılmaktadır. Özellikle kedinizin tuvaletini yaptığı andan itibaren idrarla temas ederek hemen topaklaşır. Çevreye yayılacak güzel bir koku da istenmeyen kokuların yayılmasına engel olur. Tabii kristal kum çeşitleri de kedi sahipleri tarafından çok fazla tercih edilir. Daha etkili bir emici güce sahip olan kristal kumlar, idrarı sertleştirmek yerine onu adsorbe eder. Ayrıca bentonit kuma göre daha iri taneli olduğundan dolayı temizlemesi kolay olur. Ancak ortak şekilde her iki kum çeşidi olası bakteri ve mikroorganizmaların barınmasına engel teşkil etmektedir. Kedi kumlarını mutlaka 1 veya 2 günde bir değiştirmeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca gün içerisinde birkaç defa kumu temizlemeniz mutlaka yapılması gerekenler arasındadır.

Kedi Tuvaleti Çeşitleri

Kedi tuvaleti çeşitleri özelliklerine, modeline ve tasarımlarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Açık ve kapalı olmak üzere 2 farklı seçenek altında tercih imkanı bulunur. Kişisel tercihinize, evinizin yapısına ve seyahat durumunuza bağlı olarak bu ürünler arasından tercih gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kedinizin beğeneceği türden animasyonlar ve renklerle hazırlanmış kedi tuvaletleri, onların rahatsızlık hissetmeden kolayca tuvaletini yapmasına fırsat verir. Kapalı kedi tuvaletleri kokunun yayılmasına engel teşkil eden tasarımlarla piyasaya sunulur. Ancak eğer kedinizin kendisini rahat hissetmesini istiyorsanız o zaman açık tuvalet seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Fakat bu durumda biraz kötü kokuyu çekmenize sebep olabilir. Burada önem vermeniz gereken durum tuvaleti konumlandırdığınız yerdir. Eğer kediniz için kısıtlı bir alan yaratırsanız, kendisini rahatsız hissedecektir. Bu konuda mutlaka sabit bir alan yaratmalı ve kedinizin gün içerisindeki tuvalet alışkanlıklarını takip etmelisiniz.

Çok Uygun Fiyatlarla Kedi Kumu ve Tuvalet Kabı

Genel olarak kedi tuvaletleri plastik bir materyal altında üretimden geçer. Bu da bütçe açısından kedi sahibini rahatlatır. Fakat kapalı veya açık, kendi kendini temizleyen ve filtreli tasarımlar altında değişkenlik gösteren ürünler bulunmaktadır. Bu da fiyatlarda bazı farklılıklar ortaya çıkarır. Kedinizin rahatça tuvaletini yapmasına ve çevrenin temiz kokmasına olanak vermek için, mutlaka zengin mekanik aksamlı tuvaletlere yönelmeniz önerilir. Ayrıca çok uygun fiyatlarla kristal veya bentonit kum çeşitleri arasından tercih yapabilirsiniz. Önemli markaların kaliteli ürünleri kategori üzerinde sizleri bekliyor.