Kettle & Su Isıtıcı

Anasayfa Elektronik Kettle & Su Isıtıcı

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

0 Ürün Listeleniyor

    Aramnıza uygun ürün bulunamadı. Lütfen yeni bir arama yapınız.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Kettle & Su Isıtıcı

Hayatımızın her alanında hız ve performans istiyoruz artık. Telefonlarımız hızlı, televizyonlarımız akıllı ve hatta yemekleri bile akıllı makineler yapar oldu artık. Sürekli, ocak üzerinde su unuttum mu? Derdine son veren, neredeyse 40 senedir hayatımızda bulunan ve ev hanımlarının kurtarıcı su ısıtıcıları her renkte modelde ve performansta yapılıyor artık. Genelde halk arasında kettle olarak bilinen bu su ısıtıcıları hayatımız da bize kolaylıklar sağlayan süper makinelerdir.

  1. Kolaylığın Simgesi: Su Isıtıcılar

İlk olarak Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan bu teknolojik aletler, bulunduğu yıllar içersin de çok ses getirmiş ve sevilmişti. İnsan hayatını kolaylaştıran bu ürün, elektrikle çalışıyordu ve gaz veya başka herhangi bir ısıtıcıya ihtiyaç duymuyordu. Elektriğin olduğu her alanda kullanımı oldukça basit olan bu su ısıtıcı aletler çok kısa sürede dünya genelinde kullanılmaya başlandı. Ülkelerin ihtiyaçlarına göre şekil almaya başlayan bu aletler, ülkemizde çay demlemek için bir adet çaydanlık ile de satılabilmektedir.

Altına bir adet rezistans ile çalışan bu alet 220 wolt ile çalışan herhangi bir prize takmanız yeterli olacaktır. Otomatik çalıştığı gibi üzerinde ki bir düğme ile de

kullanıcıya ekstra güvenlik sunan modelleri vardır. Suyunuz, gazlı ocak üzerinde kaynamaya bırakılan sudan daha kısa sürede kaynamaya başlayacaktır. Ofis ve iş yeri ortamlarında büyük kolaylık sağlayan bu icat, çok daha uzun yıllar kullanılmaya devam edeceğe benziyor.

2. Bir Su Isıtıcısının Özellikleri Ne Olmalı

Birçok özellikte üretilen kettle, genelde plastikten yapılan ve rezistansın gördüğü standart bir yapıya sahiptir. Güvenlik için, gizli bir rezistansın olması, plastik yerine ısıya dayanıklı metal bir gövdeye sahip olması tercih edilebilir. Avrupa Birliği standartlarında üretildiği teyit edilmesi gereken bu aletlerin elektrikle çalıştığı unutulmamalıdır. Genelde 1.7 litre hacminde olan su ısıtıcıları, özelliklerine göre fiyatlandırılmaktadır. Özellikleri arttıkça fiyatta o düzeyde artmaktadır.

Standart olarak bir su ısıtıcıda şu özellikler bulunmalıdır. Su kaynamaya başladıktan sonra güç kesebilmeli, ısıya dayanıklı bir maddeden yapılmalı ve elektrik kaçağına sebep olmayacak kaliteli ürünler kullanılmalıdır. Gizli rezistans ve metal gövde tercih edilirse, ekstra güvenlik önlemleri ile uzun süre kullanabileceğiniz bir su ısıtıcınız olacaktır.

3. Su Isıtıcı Fiyatları Nelerdir

Her üründe olduğu gibi su ısıtıcı fiyatları özelliğine göre farklılık göstermektedir. Standart olarak sunulan, plastik gövde açık rezistans bir kettle 59.90 gibi bir fiyata satılmaktadır. Bu su ısıtıcıları genel anlamda güvenli olabileceği gibi, bilindik markalardan alınması aile güvenliğiniz için her zaman iyi olacaktır. Garantili ürünlerin tercih edilmesi ileride meydana gelebilecek arızalarda sizleri kurtaracak hamle olacaktır. Bu ürünleri genelde arzum, goldmaster gibi markalar satmaktadır. Gizli rezistans ve plastik gövde olan su ısıtıcı modelleri ise, 100 liradan başlayarak 200 liraya kadar çıkabilmektedir. Bu ürünler, kısmen daha güvenli olmakla beraber, plastik olması yine de ilk tercih değildir. Bu ürünleri neredeyse tüm teknolojik ürünleri üreten firmalar üretmektedir.

Daha üst grup olan, gizli rezistans ve metal gövdeli su ısıtıcıları, 200 liradan başlayacak 500 liraya kadar çıkabilmektedir. En güvenli modeller arasında bulunan bu ürünler, Arçelik, Beko gibi firmaların ürettiği ürünler bilinmektedir. Bunlar dünya genelinde bilinen su ısıtıcılarıdır.

Ülkemizde çok sevilen ve her daim içilen bir içecek olan çay, su ısıtıcılarını da etkilemiştir. Altı su ısıtıcısı üstü demlik olan modeller üretime girmiş, standart kettle gibi birçok özellikte üretilmektedir. Alt üst metal olan bu ürünler, 250 lira gibi bir fiyattan başlayarak, kendi kendine demleme özelliği bulunan 750 liralık fiyatlarda satılabilmektedir.