Koltuk Örtüsü

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

    Aramnıza uygun ürün bulunamadı. Lütfen yeni bir arama yapınız.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Koltuk Örtüsü

Koltuk örtüleri ev dekorasyonu için farklı alternatifler sunar. Bu ürünleri kullanarak, koltukları yeniden tasarlamak, oldukça keyiflidir. Üstelik zamanla yıpranan koltukları bu sayede daha yeni göstermek de sağlanabilir. Son dönemlerin yeni trendlerini yansıtan koltuk örtüsü ürünleri birbirinden farklı modeller ve rengarenk tasarımlarla sizleri evlerinizi yenilemeye davet ediyor.

Koltuk Örtüsü Çeşitleri Nelerdir?

Koltuk örtülerinin çeşitleri incelenirken öncelikle kumaşları bakımından bir sınıflandırma yapmak gerekir. Buna göre keten, polar ve kadife kumaşlardan elde edilen örtüler, kapitone kumaş kullanımıyla tasarlanan ürünler, son dönemlerde hayli beğeni kazanmaktadır. Bu kumaşların yanı sıra döşemelik kumaş adı altında birçok farklı kumaş türü, koltuk örtülerinde kullanılmaktadır. Bunların leke tutmayan, su geçirmeyen çeşitleri de mevcuttur.

Koltuklar için tasarlanan örtülerin çeşitleri, modellerine ve kumaş desenlerine göre de değerlendirilirler. Evlerinde cıvıl cıvıl bir hava oluşturmak isteyen kimseler, çiçekli desenlerden elde edilen ürünleri tercih edebilir. Veya daha klasik bir görünüm sunan modeller de bulunmaktadır. Bununla birlikte koltuğa geçirilerek, uç kısımlarındaki lastiklerle sabitlenen örtüler veya koltuğun kol, arka ve alt kısmında geçirilerek kullanılan değişik tarzlı örtüler, günümüzün trendleri arasında yer almaktadır.

Koltuk Örtüleri Nasıl Seçilmelidir?

Koltuklarda kullanılan örtülerde ilk aranılan özellik, kumaş kalitesidir. Kalitesiz veya koltuk örtüsü için uygun olmayan kumaşlar, koltuğun üzerinde sürekli kayacağı, kırışacağı için kötü bir görünüme neden olurlar. Bu nedenle bu örtülerin kaymayan, iyi kalitedeki kumaşlardan yapılması şarttır. Ayrıca kaymayı engellemek için bazı ürünlerde, örtünün alt kısmında astar kullanılması gerekebilir. Ürün seçiminde önce bu özelliklerin araştırılması, doğru bir seçim yapmanın anahtarıdır.

Satın alınacak olan örtülerde, kumaş kalitesi kadar, kumaşın renklerinin kalitesi de değer taşımaktadır. Bunların birkaç yıkamada solmayan, kaliteli renklendirme yöntemlerinden geçirilerek tasarlanan bir çizgiye sahip olması beklenmektedir. Ayrıca kullanım esnasında veya yıkanma halinde aşırı kırışmayan, kolay ütülenen örtüler, pratik kullanım sağlamaktadır.

 İyi bir koltuk örtüsü satın alabilmek için koltuğun modeli de değerlidir. Her örtü, her model koltukta kullanılmaz. Örneğin klasik görünümlü koltuklarda, bu havaya uygun örtülerin seçilmesi, modern tarzdaki koltuklarda, bu tarzı bozmayacak ürünlerin tercih edilmesi gerekecektir.

 Seçilecek bir koltuk örtüsünün kumaşının her mevsim kullanıma uygun olması da düşünülmesi gereken bir detaydır. Kalın ve sıcak tutan kumaşlar kış aylarında olumlu bir etki sunarken, yaz aylarında bunları kullanmak çok mümkün olmaz. Örneğin, polar kumaştan tasarlanan bir örtüye sahipseniz, yaz ayları için bunun alternatifi olabilecek keten kumaştan elde edilen başka bir örtü daha satın alabilirsiniz.

Koltuk Örtüsü Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Koltuklar için üretilen örtülerin en büyük avantajı, koltukları kirden ve lekeden korumalarıdır. Koltuk kirlendiğinde mutlaka profesyonel bir temizleme yardımı alınmalıdır. Ancak üzerinde örtü ile kullanılan koltuklar, örtünün kolaylıkla yıkanması ile yeniden temiz görünümüne kavuşabilirler. Ayrıca uzun süre kullanılan koltukların kumaşlarının altında, toz ve bakteri oluşumu kaçınılmaz bir durumdur. Koltuk kumaşlarının derinliklerine kadar inen bu gözle görünmeyen bakteriler, gereken hijyen sağlanmazsa, özellikle solunum hastalıklarını tetikleyebilir. Koltuklarda örtü kullanımı, bu bakterilerin kumaş altına yerleşmesine engel olacaktır.

Koltuklara özel biçimde tasarlanan örtülerin başka bir avantajı da, döşeme kısmı eskiyen ancak mobilya kısmında hiçbir sorunu olmayan koltukların kullanımına devam edilmesini sağlamasıdır. Üzerine örtü örtülen mobilyalar, uzunca bir süre daha güvenle ve keyifle kullanılmaya devam edilebilirler.

Bu kategori altında sizlere birbirinden çeşitli ve yüksek kaliteli koltuk örtüleri sunulmaktadır. Bu ürünleri inceleyerek modeller ve fiyatlar hakkında bilgi edinebilir ve siparişinizi hemen şimdi verebilirsiniz.