LS2 kask firması, Arthur Liao tarafından yalnızca 350 euroluk bir bütçeyle Çin’de kuruldu. Şirket o zamanlar Fengxing adındaydı ve yalnızca bir eleman alma gücü vardı. O çalışan, Pheng Zheng 20 yıldan beri şirkete hizmet vermeye devam etmektedir.

Kuruluşundan 4 yıl sonra, 1994’te, ülke çapında bir başarı elde etmişti. Böylelikle büyükçe bir fabrikanın sahibi olmuştu. 1997 yılında dünyaya açılırken şirketin adı MHR olarak değiştirildi. 2007 yılında ise son hali olan LS2 adını aldı.

Her LS2 kaskı üç ana elementten meydana gelmektedir. Birincisi dış kabuk, ikincisi şok emici EPS astarı ve sonuncu olarak da konfor astarları, vizörler gibi çeşitli aksesuarlar.

LS2 kask modelleri yol, şehir, off-road ve mini olarak dörde ayrılmaktadır. Yol kategorisinin yarış alt kategorisinde Arrow C Evo ve Arrow R Evo modellerini görülmektedir. Her iki modelde de tam dört adet dış kabuk bulunmaktadır ve ağırlıkları 1500 kg’dan hafiftir. Her ikisinin de vizörleri UV, buhar ve çizik önleyicidir. Kumaşları lazerle kesilmiş hipoalrjenik ve nefes alan özelliktedir. Maksimum koruma için acil açılma sistemi, çift D halka, güçlendirilmiş çene bandı bulunmaktadır. Hava akımını sağlamak içinse çene, alın, arka havalandırmaların dışında hava geçişini sağlayan kanallar bulunmaktadır. Touring kask kategorisinde ise üç katmanlı Arrow R Evo, Vector C Evo, Vector HPFC Evo ve Breaker modelleri göze çarpmaktadır. Diğer markalarda yalnızca iki katmanlı olan bu türde görece daha yüksek güvenlik sağlamaktadır. Bu modellerde bulunan manyetik teknolojisi ile kask sürüş esnasında boyuna tam oturmaktadır. Diğer touring kasklardan Rapid modeli iki, Stream Evo’da ise bir katman vardır. Fakat bu kaskların dış yüzeyi LS2 teknolojisi ile oldukça güçlü ve dayanıklı materyalden yapılmıştır.

Firma şehir kask kategorisinde genelde hafif kasklar üretmeye çalışmıştır. Böylelikle motoru bir kısa yol ulaşım aracı olarak kullananlar için rahatlık ön planda tutulmuştur. Buna ek olarak dayanıklı materyalden yapılan dış kabuk, sürücülerin güvenliğini artırmayı amaçlamıştır. Tasarımları şehir hayatına uygun olan bu kasklar, özellikle işten-eve motor kullananlar için birebirdir.

LS2 Kask Fiyatları

LS2 güçlü, güvenli ve stil sahibi kasklarla motosiklet kullanıcıları için iyi bir seçenek olabilir. Bluetooth kulaklık gibi bazı motosiklet aksesuarlarını da üretmektedir. LS2 kask fiyatları 250 ila 1000 TL arasında değişmektedir.

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /data/lazimbana/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743