Mama & Çiğneme

Kategoriler

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

43 Ürün Listeleniyor

  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Mama & Çiğneme

Farklı zamanlarda evcil hayvanlarınız için ona sunmanız gereken zengin içerikli gıdalar büyük önem taşır. Yavru döneminden itibaren yetişkin ve yaşlılık zamanına kadar sürekli dinç, sağlıklı kalması için onun bünyesini kuvvetli tutacak yiyecekler gereklidir. Aynı zamanda enerjisini her zaman saklayacak ve hareketli olmasına olanak tanıyacak vitamin ile minerallerle donatılmış mama çeşitleri tercih edilmelidir. Kedi ve köpekler için ayrı besin takviyeleri bulunmaktadır. Onların damak tadına uygun ve gün içerisinde sunacağınız yiyecekler her zaman rahatlıkla tüketmelerine olanak vermelidir. Örneğin kediler için onları özel etli, somonlu ve balık türleri yer alan besin takviyesi sağlıklı bir yapı sunar. Elbette sebze meyve içerikli, tahıl bulunan mamalar da farklı zamanlarda sunulmalıdır. Köpekler içinse beyaz ve kırmızı etin yoğun olduğu, vitamin protein içerikli yiyecekler ön plana çıkar. Onların bünyelerinin sağlıklı kalması ve devamlı kuvvetli olması için, zengin içeriğe sahip yiyecekler önemli markalar dahilinde elde edilmelidir.

Hayvan Dostlarımız İçin Farklı Mama Çeşitleri

Mamalar amaçlarına bağlı olarak evcil hayvanlara sunulur. Gün içerisinde ana yemek olarak tercih edilecek kuru ve yaş mamalar farklı zamanlarda verilir. Bunlar içerisinde daha çok genelde et, tavuk; somon ve bazı özel mineral ve vitaminler yer alır. Ayrıca sebze meyve ile tahıl çeşitleri de kedi ve köpekler için özel olarak hazırlanarak sunulur. Titiz bir şekilde seçim yapılarak parçalar halinde pişirilen mamalar, kedi ve köpeklerin rahatlıkla tüketebileceği kalıp haline getirilmek suretiyle paketlerle piyasaya sunulur. Tabii burada dikkat edilmesi gereken evcil hayvanların yaş dönemleridir. Örneğin yavru döneminde daha güçlü besin takviyesine ihtiyaç duyduklarından dolayı, özellikle köpekler için protein katkılı mineraller gerekir. Yetişkin ve yaşlılık döneminde ise onun sindirimine katkı sağlayacak, bünyesinin kaldıracağı besinlere yönelmek gerekir. Aynı durum kediler için de geçerlidir. Yaş dönemlerine göre özellikle somon ve balık ağırlıklı, sebze meyve ile takviye edilen mamalar büyük önem taşır.

Evcil Hayvanlar İçin Çiğneme Ürünleri

Zengin bir mineral yapısı altında protein deposu mama çeşitleri, kedi ve köpeklerin sağlığı için büyük bir öneme sahiptir. Özellikle çiğneme konusunda onların rahatlıkla parçalayıp sindirebilecek yiyecekler gereklidir. Köpek ve kedilerin ideal vücut yapısını, kondisyonlarını denge altında tutması için ihtiyaçlarına uygun mamalar kolaylıkla sindirime katkı yapmalıdır. Böylece vücudun farklı organlarında meydana gelebilecek hastalıklar önlenebilir. Tabii her evcil hayvanın cinsi değişkenlik yarattığından dolayı, damak tatları ve çiğneme usulleri farklılık gösterebilmektedir. O yüzden yavru döneminde aldığınız sevimli dostlarınız için değişik ürünleri belirli bir zamanlarda denemelisiniz. Böylece onun beğendiği besin çeşidini tespit edebilir, buna göre sunabilirsiniz.

Kedi ve Köpekler İçin Farklı Amaçlarda Verilecek Mama İle Çiğneme Çeşitleri

 

Birçok farklı amaca bağlı olarak kedi ve köpekler için değişik mama ile çiğneme ürünleri verilir. Günlük olarak rutin şekilde hayvan dostlarınızın beslenmesi adına, zengin içeriğe sahip kuru ve yaş mamalar ön plandadır. Ancak özellikle köpekler için ödül mamaları büyük öneme sahiptir. Böylece köpeğinizin sizin verdiğiniz direktiflere ve komutlara çok daha kolay uyum sağlamasına fırsat verebilirsiniz. Ayrıca değişik zamanlarda onun damak tadına uygun lezzetli tatlar da sunmanız mümkün. Özellikle köpeklerin dişlerinin daha sağlam ve sağlıklı kalabilmesi adına, özel kemik mamalar belirli aralıklarla mutlaka verilmelidir. Böylece hem lezzetli yiyecekleri tüketebilirler hem de bu yiyecekleri kemirirken ağız sağlığını koruma şansı yakalarlar. Kategori üzerinden evcil dostlarımız için tercih edebileceğiniz birbirinden farklı çiğneme ürün seçenekleri sizleri bekliyor. Önemli markaların kaliteli ürünleri zengin besin içerikleri ile hazırlanmış olarak, bütçenize uygun şekilde seçim imkanı sunmaktadır.