Nolan Kask Grubu 1972 yılında kurulmuş bir İtalyan şirketidir. Kuruldukları yılda Apollo astronotlarının kasklarıyla aynı materyalde olan polikarbon bileşenden dış kabuklu kasklar üretmişlerdir. Hammaddelerinden ürünün son haline kadar geçen tüm süreçleri üstlenmişlerdir. X-lite adlı alt kuruluşları altında kompozit fiber madde üretirken, Nolan ve Grex isimleriyle motosiklet kaskı üretmektedirler.

ECE 0.5’e uyumlu kasklar üreten Nolan firmasının tüm modelleri SHARP testinde 4/5 ve üzerinde puan almışlardır. Firmanın iki ayrı laboratuvarı vardır. İlkinde sertifikalara ve kurallara uygun olarak teknolojik gelişmeler ve tasarım işleri yapılmaktadır. Yasaların gerektirdiği testler ve revizyonlar da bu kısımda yer almaktadır. İkinci laboratuvarda ise yasalarca gerekmeyen ama ürünü kusursuzlaştırmak adına yapılan bir dizi test ve geliştirme aşamaları uygulanmaktadır. Bir kask sırayla her iki laboratuvardan da geçerek, Nolan kask kalitesine ulaşmaktadır.

Nolan Kask Başarılar

Nolan Grubu kasklarını test etmek için ayrı bir yöntem olarak yarışları kullanmaktadır. Onlara göre yarışlar ideal test alan ve şartlarını oluşturmaktadır. Bu yüzden yarışlara önem ve öncelik vermektedirler. Yaklaşık 80 yarışçıdan oluşan takımları MotoGP, Superbike Championships gibi yarışlara katılmaktadır. Bu kişiler arasında Casey Stoner, Jorge Lorenzo, Carlos Checa ve Marco Melandri de bulunmaktadır.

Kuruldukları günden bu yana kasklarını geliştiren Nolan Grubu, 1972 yılında ilk kaskları olan N01’i üretmiştir. N01 Apollo görevindeki astronotların kasklarıyla aynı materyalden yapılmıştır. Aynı yılda ilk kapalı kaskları olan N04’ü satışa sunmuştur. Bu model, Avrupa’da üretilen ilk termoplastik yapıdaki kasktır. 1979 yılında N31 ile dünyadaki ilk spring-vizör mekanizmalı kask üretilmiştir. 1987 yılında N35 ile dünyadaki ilk mikro-kilit özelliğiyle mikrometrik uyumu sağlayan kask başarısını elde etmiştir. N100 dünyadaki ilk oval şekilde çene kısmı açılan flip-up kasktır. Son olarak 2009 yılında dünyadaki ilk kapalıdan açık kaska dönüşebilen kask olan N43 Air modelini çıkartılmıştır. Nolan Grubu, devamlı yenilikçi ve teknolojiden yana tutumuyla daha fazlasını isteyen motosiklet sürücüleri için kusursuz bir tercih olabilir.

Nolan kask fiyatları 700-2000 TL arasında değişmektedir.

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /data/lazimbana/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743