NZI kask 1972 yılında kurulduğundan beri 30’u aşkın ülkeye satış yapmaktadır. Katıldıkları Moto Gp gibi dünya çaplı yarışlarda derece elde eden yarışçıların sponsorluğunu üstlenmiştir. Bu yarışçılar arasında Alex Criville, Jorge Martinez Aspar, Alvaro Bautista ve Jorge Lorenzo gibi dünya şampiyonları da vardır.

2008 yılında Güzel Sanatlar ve İspanyol Kalkınma ve İnovasyon Derneği tarafından Tasarım Değerleri: Vizyon, Tasarım ve İnovasyon ödülüne layık görülmüştür. NZI son senelerde buna benzer birçok ödül daha almıştır.
Buna ek olarak şirket çeşitli uluslararası projelere de aktif olarak katılmaktadır. Bu projelere örnek olarak SIM (safety in motion) verilebilir. Bu projede motosiklet kazalarının önlenmesi ve azaltılması için yenilikçi çalışmalar yapılmaktadır.

NZI Kask şirketi aynı zamanda çevreci bir tutum sergilemektedir. CRAFT adı verilen bir projeye olan katılımı bunun bir kanıtıdır. Bu projede tamamen geri dönüştürülebilir materyalden yapılan kasklar üretilmeye çalışmaktadır. Aynı zamanda üretim teknolojilerinin de daha çevreci olması konusunda çalışmalar da yapılmaktadır.

NZI Kask Modelleri

Kapalı, açık ve flip-up kasklar üretmektedir. RCV ultra hafif (1200 gr.) dış kabuğuyla hız tutkunu sürücüler için iyi bir kapalı kask modelidir. Benzer özellikteki Spyder V modeli ise görece daha ağırdır (1400 gr.) fakat yüksek hızda stabil duruş sağlamasıyla öne çıkmaktadır. Her iki modelde de bluetooth özelliği mevcuttur. Bu özellik telefona, gps cihazına veya başka bir kaskın bluetoothuna bağlanmayı sağlamaktadır. Daha çok şehir içi kullanım için üretilmiş kapalı kasklardan Street Track, Must II gibi modeller tasarım olarak daha kullanışlıdır.

Flip-up kasklarında da Bluetooth özelliğini unutmayan NZI, pinlock sistemi olan, güneş vizörlü ve stil sahibi kasklar üretmiştir.

Açık kask olarak ilginç tasarımıyla B-Cool ilgi çekmektedir. B-Cool dışındaki diğer açık kask modelleri ise modern ve çeşitli desen ve tasarımlarıyla her kitleye hitap edebilecek şekilde tasarlanmışlardır. Klasikten çocuksuya, çeşitli dizaynlardaki açık kasklar motosiklet kullanmayan kişilerin bile almak isteyeceği kadar güzeller.

Tüm bu çeşitliliğin içinde kendi kaskınızı tasarlama imkanı da veren NZI, kişiye özel bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Tasarım kaskların fiyatları için firmayla görüşmeniz gerekmektedir. Katalogda bulunan NZI kask fiyatları ise 250 ila 450 lira arasındadır.

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /data/lazimbana/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743