Ürün Bulunamadı.

Plaklar ile günümüzde nostalji keyfini yaşamak mümkün. Daha sade ve yalın bir sesi açığa çıkaran plak çeşitleri, farklı dönemlerin ünlü sanatçılarının seslerini muhteşem şarkılarla çevreye yaymaktadır. Analog bir kayıt ile tamamen doğal biçimde üzerine işlenmiş müzikler plaklarla, çok daha farklı bir müzik zevkini tadılmasına olanak vermektedir. Dinleyen kişileri farklı dünyalara götüren ve onlara dinlendirici, keyifli ve eğlenceli zamanlar yaşatan plaklar; hala dönemi vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

En Özel Sanatçılarla Yine En Özel Şarkılar Eşliğinde Plaklar

Herkes bilir ki eski dönemlerin sanatçılarının şarkıları bir başkadır. Kalitesi, anlamları ve insanın ruhuna hitap edişi onların hiçbir zaman eskimeyeceğini kanıtlar. Daha doğal ve dolgun bir sesi ortaya çıkaran plaklar, insanların müzikle arasındaki bağın çok daha güçlü hale gelmesine imkan tanımaktadır. Gerçek müziğin o eşsiz tınısının yakalanabileceği, sözlerle müziğini nasıl bir arada ahenk içerisinde olabileceğini plaklar yaşatabilmektedir. Muhteşem bir müzik ziyafeti sunan plaklar ambalajları, özel kapakları ve döneminin getirdiği etkiyle ile eşsiz bir müzik dinletisi sunmaktadır.

Üstelik bunu bir koleksiyon haline getiren insanlar da bulunuyor. Farklı dönemlerin şarkılarını değişik zamanlarda dinlemeyi arzu eden ve onlar için özel bir yer ayıran birçok koleksiyoncular hala var. Gramofon veya pikap aracılığıyla eski dönemlerin nostaljik günlerine geri getiren plaklar, gerçek bir müziği nasıl olabileceğini açık bir şekilde gösterebilmektedir. Gramofonlar daha çok 78'lik plakları çalmak için değerlendirilir. Pikaplar ise 78’lik, 45’lik ve 33’lük plakların çalınmasına olanak tanımaktadır. Tabii bu araçlarda müzik ziyafetine en iyi biçimde yaşayabilmek için, mutlaka plakların sağlam olmasına özen göstermelisiniz. Hasarlı bir plak istenilen müzik dinletisini ne yazık ki ortaya çıkaramayacaktır. Manuel ve otomatik olmak üzere iki farklı pikabın bulunduğunu da söylemek gerekir. Manuel olan bir plak üzerine kolu kendiniz yerleştirirken, otomatikte ise bunu düğmeyle gerçekleştirebiliyorsunuz.

Geçmişten Günümüze Ulaşan Farklı Plak Çeşitleri

Devir sayısına ve inç aracılığı ile çapa bağlı olarak plaklar değişkenlik göstermektedir. Genel olarak 7 ve 12 inç üzerinden plaklar ortak biçimde hayata geçirilir. Devir sayısı açısından 4 değişik plak bulunmaktadır. Bunlardan biri halk arasında da ‘’ Taş Plak’’ ismiyle bilinen 78'lik olanlardır. Oldukça sert bir malzeme yapısı ile hazırlandığından dolayı kolay kolay zarar görmez. Yine değişkenlik gösteren farklı özelliklerine bağlı olarak 33’lük ve 45’lik plaklar da bulunmaktadır. Dönemine ve malzemesine bağlı olarak farklılık ortaya çıkaran plaklar, gramofon ve pikaplarla keyifle dinlenebilmektedir.

Çok Uygun Fiyatlarla Birbirinden Özel Sanatçıların Plakları

Plak fiyatları bazı kriterler baz alınmak suretiyle değişkenlik gösterebilir. Özellikle kullanım durumu, dönemi ve nadir olması plakların fiyatlarını değişmesine etken olmaktadır. Müzik tatlarının farklı türlerini en iyi şekilde yansıtan plaklar, sevenlerin ellerinde günümüzde hala hayat buluyor. Özellikle nadir parçalar olarak bilinen plakları, bazı zamanlar bulmak çok da kolay olmuyor. Ancak bu kategori üzerinden dilediğiniz sanatçının plaklarına sahip olabilir, üstelik bunu çok uygun fiyatlarla gerçekleştirebilirsiniz. Böylece ne zaman isterseniz farklı müzik türlerini gramofon veya pikap üzerinden dinleyebilir, aynı zamanda koleksiyonunuzdaki eksik plakları tamamlayabilirsiniz.