Saç Fırçaları & Taraklar

Anasayfa Kozmetik, Kişisel Bakım Saç Fırçaları & Taraklar

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

0 Ürün Listeleniyor

    Aramnıza uygun ürün bulunamadı. Lütfen yeni bir arama yapınız.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Saç Fırçaları & Taraklar

Saç bakımı dendiğinde akla gelen ilk malzemeler şampuan ve bakım kremleri olsa da şekillendiriciler ve sac fırçaları taraklar da son derece önemlidir. Saç teline ve saçın uzunluğuna uygun fırça ya da tarak seçimi sağlıklı uzayan ve kuvvetli saçlara sahip olmak isteyenler için dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Keyifli bir online alışveriş deneyimi yaşarken saçınız için ihtiyaç duyduğunuz her türlü ürüne tek tıkla sahip olabilirsiniz.

Saç Fırçası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fırçanızı elinize aldığınız zaman uzun yıllardır aynı ürünü kullandığınızı düşündüyseniz, tarağınızın dişleri kırıksa, elinizdeki model saçınızın istediğiniz şekli almasını sağlamıyorsa yanlış yolda ilerlediğinizi tespit edebilirsiniz. Her zaman çantanızda taşıdığınız küçük ve katlanır modeller istediğiniz her saçı yapmak için uygun değildir. Fırça çeşitlerinin uygun zamanda ve sürede kullanılması saç sağlığınız açısından önemlidir. Yıkama sonrasında saçınızı tararken doğru ürün kullanmıyorsanız düğümler çözülemediği gibi canınız da çok fazla yanabilir. Bu esnada çok sayıda saç telinin de kopmasına neden olabilirsiniz.

Ahşap yuvarlak forma sahip olan fırçalar çeşitli boy ve kalınlıklarda beğeniye sunulur. Saç fırçası dendiği zaman akla gelen ilk ürünler arasında sayılabilen ve fön fırçası olarak da anılan ürünler, fön makinesi yardımıyla saçın düzleşmesi ve bu esnada hacim kazanması için kullanılır. Alın üstünde duran kaküller için seramik başlığa sahip olan uzun ve ince fırçaları tercih etmek gerekir. Büyük boy ve genellikle dikdörtgen şekle sahip olan fırçalar ucu top şeklinde olan telleriyle özellikle kız çocuklarının banyo sonrasındaki ıslak saçlarının hasarsız bir şekilde taranması için uygundur.

Saç Fırçalarında Temizliğin Sırrı!

Saç fırçaları taraklar belli aralıklarla temizlenerek kişisel hijyen en ideal seviyede korunabilir. Hem saçların hem de fırçanın uzun ömürlü ve sağlıklı olabilmesi için gerekli olan bakım, teller arasında kalan saçların ve deri döküntülerinin temizlenmesiyle başlar. Temizlenmiş bir fırçayla yapılan tarama işlemi sırasında saçta oluşabilecek hasarlar en alt seviyeye indirilir. Tellerin arası saçlarla ve çeşitli döküntülerle dolu olan bir fırçanın istenen performansı gösteremeyeceği de bilinmelidir. Taraklar fırçalara oranla çok daha kolay temizlense de fırça temizliğinde yardımcı malzeme kullanılması zorunludur.

Tamamen temizlenmiş bir tarak, ince uca sahip olan tokalar başarılı bir temizliğin en önemli yardımcılarıdır. Havaya doğru kaldırılan saçlar evde bulunan bir makasla tellerin arasından kesilerek karışmış olan saçların daha kolay alınması sağlanabilir. Tarama esnasında koparak fırçaya dolanmış saçların tamamen temizlenmesinin ardından fırçalar ılık ve sabunlu suyla yıkanıp durulanabilir. Tam kurumanın ardından fırça yeniden kullanıma hazır olacaktır.

Her Bütçeye Uygun Tarak ve Fırça Modelleri

Online alışveriş yaparken ilgili kategoride bir mağazada bulacağınızdan çok fazla ürünü aynı anda görme şansını elde edersiniz. Her ihtiyaca, beğeniye, bütçeye ve çantaya uygun saç fırçaları taraklar sipariş ederek hayalinizdeki görünüme istediğiniz an kavuşabilirsiniz. Herkesin evinde ve makyaj masasında yer alan klasik fırçalara ek olarak elektrikli modeller seçerek de hem kurutma hem de şekil verme işlemleri için tek bir üründen faydalanabilirsiniz. Taraklı fön makinesi olarak anılan ürünler sayesinde düzleştirme işlemini daha kolay ve istediğiniz her an yapabilirsiniz.

Sağlıklı, kullanım kolaylığı olan ve en önemlisi güvenli bir şekilde saçlara istenen formun kazandırılmasını sağlayan elektrikli modeller, günlük hazırlığın daha keyifli geçmesine yardımcı olurken sonucun da daha başarılı olmasında etkilidir. En çok tercih edilen fırça ve tarak markaları arasında; Avon, Vepa, Babyliss, Remington ve Rodeo sayılabilir. Siz de kendinize yeni bir fırça satın almak istiyorsanız sitemizde sunduğumuz ürünleri yakından inceleyerek kararınızı verebilirsiniz.