Şarjlı Diş Fırçası

Anasayfa Kozmetik, Kişisel Bakım Şarjlı Diş Fırçası

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

0 Ürün Listeleniyor

    Aramnıza uygun ürün bulunamadı. Lütfen yeni bir arama yapınız.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Şarjlı Diş Fırçası

Sağlıklı dişler için dişlerin mutlaka düzenli olarak fırçalanması gerekir. Ancak bu fırçalama eyleminin iyi kalitedeki ürünler ile yapılması, ağızda tam bir temizlik ve hijyen sağlanmasının koşuludur. Günümüzde üretilen şarjlı diş fırçası ürünleri diğer diş fırçalarına nazaran, dişleri çok daha iyi temizleme özelliğine sahiptir.

Şarjlı Diş Fırçası Nedir?

Bu diş fırçaları, otomatik olarak bir dönme hareketi ile çalışan ve diğer fırçalardan farklı, yuvarlak biçimde tasarlanan fırça çeşitleridir. Kullanım sonrasında belli aralıklarla şarja takmak, cihazın gücünün yeniden dolmasını sağlamaktadır. Çağımızın en başarılı kişisel bakım aletleri arasında yer alan bu fırçalar, fırçalama eylemini kendiliğinden, dönme hareketi sayesinde gerçekleştirmektedir. Cihazın sağladığı dönme hareketi, dişlerin her kısmının rahatlıkla temizlenmesine olanak sunmaktadır. Güvenli cihazlar olan sarjli diş firçası ürünleri, belli standartlara uygun olarak üretilmektedir. Garanti belgelerine sahip olarak satışa sunulurlar. Bilindiği üzere sağlık açısından diş fırçalarının birkaç ayda bir yenilenmesi gerekir. Bu ürünlerin, dış fırçasından ibaret olan başlıkları, istenildiği zaman rahatça değiştirilmektedir. Fırçanın şarjlı olan alt kısmı ise, hayli dayanıklı bir tasarıma sahiptir.

Şarjlı Diş Fırçalarının Avantajları Nelerdir?

Dişler, manuel diş fırçaları ile her ne kadar düzenli olarak temizlense de, çoğu zaman dişlerin aralarına ulaşmak çok mümkün olmaz. Bu diş fırçalarının en önemli özelliği, yuvarlak olmaları ve dönme hareketi ile birlikte çalışmalarıdır. Fırçanın yuvarlak şekli, dişi kavrayarak arka kısmına ve aralarına rahatça ulaşmaktadır. Dönme hareketi ise, diş aralarının tamamen temizlenmesini sağlamaktadır. Yapılan araştırmalara göre bu şekilde temizlenen dişlerde çürümenin daha az görüldüğü hatta diş taşı oluşumunun durdurulduğu tespit edilmektedir.

Fırçanın kolayca kavranması, fırçalama eylemi sırasında kişinin herhangi bir şey yapmasına gerek kalmadan ürünün kendiliğinden temizliği sağlaması da avantajlı yönler arasında sayılmaktadır. Bunlar, özellikle küçük çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırma aşamasında olumlu etki sağlayan özelliklerdir.

Bu fırçaların en önemli özelliği, dönüş hızlarıdır. Buna göre bir dakika içerisinde manuel bir fırça ile kesinlikle sağlanamayacak bir fırçalama hareketi yakalanmaktadır. Gerçekleştirilen bu hareketler, diş plaklarının yumuşatılarak yerinden sökülmesine ve yine fırçanın doğal hareketi sayesinde süpürülmesine imkan sağlamaktadır.

Şarjlı Diş Fırçası Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Şarjlı diş fırçasını ilk kez kullanacak olan kimselerin, öncelikle bu fırçaların çalışma mantığına alışması gerekecektir. Bunun için fırçayı manuel diş fırçalarında olduğu gibi ağızda hareket ettirmeye gerek yoktur. Yapılması gereken tek şey, dişlerin üzerinde fırçayı gerektiği kadar tutmak ve o kısımdaki dişler yeterince temizlendikten sonra, aynı şeyi ağzın diğer bölgelerinde de uygulamaktır. Uzmanlar fırçayı ağzın her bölgesinde yaklaşık 20 veya 30 saniye kadar tutmanın yeterli olacağını söylemektedir. Tam bir temizliğin sağlanması için ağzın her bölgesinde bu kurala uyulması gerekmektedir.

Bu fırçaların kullanımları sırasında cihazı ihtiyaç duyduğu zamanlarda şarjda tutmak ve şarjı dolduktan sonra çıkarmak, cihazın uzun ömürlü olmasını sağlar. Ayrıca mümkün olabildiği kadar cihazın alt kısmını ıslak bırakmamak, kuru temiz, güvenli yerlerde saklamak önemlidir.

Şarjlı Diş Fırçası Fiyatları Ne Kadardır?

Bir sarjlı diş firçası için belirlenen fiyatlar, markalarına ve modellerine göre farklı bir aralığı içerirler. Bu ürünler, teknoloji ilerledikçe daha yüksek verimli özelliklere sahip olarak yeniden tasarlanmaktadır. Bu nedenle fiyatlar birbirinden farklıdır. Ancak yıllarca kullanıma imkan tanıyan bu cihazlar, üstün özellikleriyle karşılaştırıldığında fiyatların uygunluğu söz konusudur. Sözü edilen şarjlı diş fırçalarını en başarılı markaların başlığı altında ve en yeni modelleri ile incelemek, uygun fiyat aralığından hemen satın almak için bu kategoriyi inceleyebilirsiniz.