• Seachem Cichlid Lake Salt 250 gr

Seachem Cichlid Lake Salt 250 gr

Seachem Cichlid Lake Salt 250 gr

71,00 ₺

Satıcı - Atlantis Petlife

Paylaş:
 • Afrika cichlidleri için yaşam ortamını destekler
 • Uygun miktarlarda kalsiyum, magnezyum, sodyum ve potasyum içerir.
 • Cichlid Lake Salt ™, Rift Lake African Cichlid'lerin doğal ortamını çoğaltmak için tasarlanmış, kimyasal olarak sağlam bir tuz karışımıdır. Magnezyum, kalsiyum, sodyum, potasyum gibi tüm fizyolojik elementleri içerir ve demir, alüminyum ve iyodür gibi eser bileşenleri içerir.
  Büyük Rift Gölleri temel olarak aynı mineral tuzları içermesine rağmen, büyük ölçüde farklı konsantrasyonlarda bunu yaparlar. Cichlid Lake Salt ™, dozajların menşe gölüne bağlı olarak değişmesi için formüle edilir ve sadece bir akvaryum oluştururken veya su değişimlerinde eklenmesi gerekir. Birçok rakip ürün, Epsom tuzu ve bikarbonat soda kombinasyonlarından biraz daha fazladır. Bu, Afrika'nın göllerinde, özellikle kalsiyum ve potasyumda bulunan mineral tuzlarının tam bir replikasyonunu sağlamayacaktır. Karbonat sertliğini ve pH değerini ayarlamak için Seachem Tanganyika Buffer ™ (pH 9.0–9.4) ve Malawi / Victoria Buffer ™ (pH 7.8–8.4) kullanılmalıdır.
  Talimatlar 40 L (10 US galon) için verilen tüm dozlar.
  Tanganyika: 11 g (1,5 çay kaşığı) kullanın. Malavi: 5.5 g (3/4 çay kaşığı) kullanın. Victoria: 3.6 g (1/2 çay kaşığı) kullanın. Dozajlar DI veya RO suyuna dayanır; Diğer sular için, önce sertliği (GH) ölçün, ardından ihtiyaca göre ekleyin. Referans olarak, Tanganyika dozu dGH'yi 8.8 birim artırmaktadır. Malavi dozu, 4.4 ünite tarafından dGH'yi yükseltir. Victoria dozu dGH'yi 3 birim yükseltir.
  Aşağıdaki GH aralıklarını öneriyoruz:
  Tanganyika: 3–5,5 meq / L (8–14 dGH) Malavi: 1.5–3meq / L (4–8 dGH) Victoria: 1–2 meq / L (3–6 dGH) İPUÇLARI: Bir akvaryum kurarken ve su değiştirirken kullanın. Kurulu bir tanka tuz eklemek için, sudaki baz dozu değiştirilir. Sadece buharlaştırılmış suyu değiştirirken tuz kullanmayın. Kullanmadan önce tatlı sudaki tuzu çözmek en iyisidir.
  DİKKAT: Ciddi göz tahrişine neden olur. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Cilt ile temasından sakının. Cilt yanıklarına neden olabilir. Uygun eldiven giyin Garantili Analiz 1 gram için miktar Kalsiyum (min) 3.24% Kalsiyum (max) % 3.50 Magnezyum (dk) 11.83% Potasyum (dak) 10.08% Sodyum (min) % 3.53 Sodyum (max) % 3.75 Alüminyum (min) 0.90 mg Iyot (min) 0,02 mg Demir (min) 0.20 mg Selenyum (min) 0.00002 mg Çinko (min) 0.007 mg
  İçerik: magnezyum klorür, kalsiyum klorür, potasyum sülfat, sodyum klorür, alüminyum sülfat, demir sülfat, potasyum iyodür Sertliği sadece, alkali veya pH'yi etkilemez
Yorum Yaz

Yorum yazmak için önce üye olup veya giriş yapmalısınız.