• Seachem Matrix 1000ml / 400gr (Bakteri Substratı) Filtre Malzemes

Seachem Matrix 1000ml / 400gr (Bakteri Substratı) Filtre Malzemesi

Seachem Matrix 1000ml / 400gr (Bakteri Substratı) Filtre Malzemesi

177,00 ₺

Satıcı - Atlantis Petlife

Paylaş:
  • Tatlı su akvaryumları ve tuzlu su akvaryumlarındaki biyofiltrasyon malzemesi
  • Amonyak , nitrit ve nitra tı kontrol eder
  • Çok gözenekli büyük yüzey alnına sahiptir (> ~ 700 m 2 / l)
Matrix ™, azotlu atıkların giderilmesi için etkin bir biyolojik filtre sağlayan yüksek gözenekli bir biyo-medyadır. Matrix ™, yaklaşık 10 mm çapında gözenekli bir inorganik katıdır. Matrix ™ her bir litre kadar bir yüzey (> ~ 700 m sağlar 2 plastik topları 170 litre gibi)! Plastik biyo-materyaller sadece dış yüzey alanı sağlarken Matrix ™ hem harici hem de iç makro gözenekli bir yüzey alanı sağlar. Bu makro gözenekler, nitrifikasyon ve denitrifikasyon bakterilerinin desteği için ideal şekilde boyutlandırılmıştır. Bu, Matrix ™ 'in diğer biomedia türlerinden farklı olarak, aynı anda ve aynı filtrede amonyak ve nitrit ile birlikte nitra tı uzaklaştırmasına izin verir.
Matrix ™ tamamen inerttir ve bozulmaz. Değiştirilmeye gerek yok. Bakterilerin çoğunluğu iç olduğu için, Matrix ™ filtre gerektiğinde ihtiyaç duyulduğunda yıkanabilir. Matrix ™, tüm ıslak veya ıslak kuru filtrelerle uyumludur.
Talimatlar Her 200 L (50 US galon) ** su için 250 mL Matrix ™ kullanın. Matrix ™ herhangi bir filtre içine yerleştirilebilir ve özellikle bir teneke kutu filtresinde etkilidir. Matrix ™, çoğu uygulama için filtre torbası gerekmeyecek kadar büyüktür. Matrix ™ damlama tepsisi sistemlerinde iyi çalışır, ancak daha büyük Pond Matrix ™ 'in bu tür uygulamalar için daha uygun olduğunu görebilirsiniz. Biyo-filtreyi daha hızlı kurmak için Stability® ile kullanın .
** Bu dozaj ambalajınızdan farklı olabilir. Güncellenmiş çalışmalara dayanarak, Matrix ™ 'in daha önce iddia edilenlerden daha fazla su muamelesi yaptığını tespit ettik.
Matriks Yüzey Alanı, Eheim Substrat Pro ve JBL MicroMec İki rakip, Eheim (Substrat Pro) ve JBL (MicroMec) kendi biyolojik filtre ortamlarını (her iki durumda da sinterlenmiş cam) tanıttılar ve Matrix için bizim iddiamızdan daha büyük spesifik yüzey alanları olduğunu iddia ediyorlar.
Biyolojik filtre ortamları için, spesifik yüzey alanı (malzemenin gramı başına yüzey alanı veya belirli bir malzeme hacmi başına yüzey alanı olarak ölçülür) çok önemlidir. Bu ürünler, bakterilerin işlerini yapmasını ve yapmasını sağlayan yüzey alanları sağlar. Ortamın gramı başına yüzey alanı ne kadar büyükse, bağlayabilen bakteri sayısı o kadar fazladır. Böylece yüksek bir spesifik yüzey alanı arzu edilir.
İkinci bir değerlendirme var ve bu da ortamdaki gözeneklerin boyutudur. Genel olarak, çok geniş gözenek çapları ile, daha küçük spesifik yüzey alanına sahibiz, bu yüzden iyi değildir. Bu genellikle 10 mikrondan büyük çaplı gözenekleri belirler. Ama başka yöne gidebiliriz. Çok sayıda çok, çok küçük gözeneklerimiz varsa, o zaman spesifik yüzey alan numaramız olağanüstü olacaktır, ancak ortam biyolojik bir ortam olarak çok iyi çalışmaz. Bu, fiziksel sınırlamalardan, özellikle bakteriyel büyümeyi destekleyen çok küçük bir hacme ve çok küçük gözenek boyutlarına sahip sıvı taşınımının (bakteri ve bakterilerden gelen bakterileri uzaklaştırmak için gerekli olan) azalan verimliliğinden kaynaklanmaktadır. (Küçük gözenekler hala adsorpsiyon gibi fiziksel ve kimyasal işlemlerde önemli roller oynarlar.)
BET yüzey alanı ölçümleri, Matrix ™ ' in Substrat Pro'nun spesifik yüzey alanı yaklaşık olarak 10 katını ve MicroMec'in spesifik yüzey alanının 20 katından fazlasını içerdiğini göstermektedir. Pratik olarak, hem Substrat Pro hem de MicroMec'in tüm yüzey alanı biyolojik olarak yararlı olan gözenek çapları aralığındadır; Matrix'in yüzey alanı ise biyolojik süreçler değil fiziksel ve kimyasal süreçler için ayrılmış gözeneklerdir. İki farklı gözenek geometrisinden elde edilen tahminler, Matrix'in Substrat Pro'nun biyolojik olarak aktif yüzey alanının 4 ila 4.5 katı arasında ve MicroMec'in biyolojik olarak aktif yüzey alanının 8 ila 9 katı arasında olduğunu göstermektedir.   İlgili bilgilerin tamamı üretici firma  Seachem U.S.A.'dan alınmıştır
Yorum Yaz

Yorum yazmak için önce üye olup veya giriş yapmalısınız.