• Seachem Reef Calcium 500 ml

Seachem Reef Calcium 500 ml

Seachem Reef Calcium 500 ml

105,00 ₺

Satıcı - Atlantis Petlife

Paylaş:
Seachem Reef Calcium 500 ml

Seachem Kalsiyum , Sıvı organik kalsiyum kaynağıdır , mercan büyümesini hızlandırır , Konsantredir (50.000 mg / L).pH'ı değiştirmeden resif akvaryumunda kalsiyum tutmayı amaçlayan konsantre (50,000 mg / L) biyoyararlı poliglukonat kompleks kalsiyumdur.
Poliglikonat kompleksi çeşitli yararlar sağlar: kalsiyumun biyoyararlanımını arttırır, pik mercan büyümesini sürdürmek için zengin bir metabolik enerji kaynağı sağlar ve kalsiyum çökeltme / alkalinite kaybını önler. Poliglikonat nitrojen veya fosfor içermez, bu nedenle düzgün bir şekilde korunmuş bir resif sisteminde yosun büyümesine yol açması biyolojik olarak imkansızdır.
Reef Calcium ™, iyonik bir kalsiyumdan ziyade zincirli bir organik kalsiyum kullanır. Bir mercan bir molekülü dokuya emdiğinde, moleküler büyüklüğünden bağımsız olarak aynı miktarda enerji kullanır. Bununla birlikte, yüklü moleküller daha fazla enerji gerektirir. Reef Calcium ™ 'un uncharged bir molekülü emildiğinde, mercan iyonik kalsiyum alımı için kullanılandan daha az enerji harcayan kolayca metabolize edilmiş bir karbonhidratın yanı sıra çoklu kalsiyum atomları da elde eder. Bu nedenle, daha düşük kalsiyum seviyelerinde, mercanlar, daha yüksek seviyelerde iyonik kalsiyum bulundukları için organik zincirlerimizde hala çok fazla kalsiyum alabilirler.
Reef Calcium ™, kalsiyumu korumak için tek başına kullanılabilir, ancak iyonik kalsiyum takviyesi ( Reef Complete® , Reef Advantage Calcium ™ ) ile birlikte kullanıldığında daha yüksek mercan büyümesi seviyeleri sağlar . Reef Calcium ™, kalsiyum seviyelerini korumak için tasarlanmıştır; Kalsiyumun ciddi şekilde tükenmesi durumunda, ya su değişimi yapmalı ya da tükenmiş kalsiyum seviyesini geri kazanmak için iyonik kalsiyum takviyesi kullanmalıdır.
TalimatlarHaftada iki kez 80 L (20 galon) başına 1 capile (5 mL) ekleyin. Büyüme tepkisine bağlı olarak miktarı veya sıklığı artırabilir ancak günde 80 L (20 galon) başına 3 kepçeyi geçemezsiniz. Her bir kaptan kalsiyumun yaklaşık 3 mg / L kadar artacaktır.
Notlar: Reef Status ™: Kalsiyum ölçmek için Kalsiyum test kitini kullanın. Bu ürünü kullanırken 380 mg / L toplam kalsiyum değerini aşmak gerekli değildir. Renk ve netlik lotlar arasında değişebilir.
Yorum Yaz

Yorum yazmak için önce üye olup veya giriş yapmalısınız.