• Seachem Reef Carbonate 500 ml

Seachem Reef Carbonate 500 ml

Seachem Reef Carbonate 500 ml

80,00 ₺

Satıcı - Atlantis Petlife

Paylaş:
Seachem Reef Carbonate 500 ml Reef Carbonate, Karbonat alkalinitesini arttırır (KH) , Konsantre (4,000 meq / L), karbonat ve bikarbonat tuzları karışımı ile yapılmıştır.
Reef Carbonate, Karbonat ™, resif akvaryumunda alkalinitesini korumak ve korumak için tasarlanmış konsantre (4,000 meq / L) optimize edilmiş karbonat ve bikarbonat tuzları karışımıdır. Kalsiyum ve karbonatlar tüm mercan büyümesi için gereklidir. Ya yetersiz olursa mercan büyümesi sona erer, ardından mercan sağlığında hızlı bir düşüş olur. Bunu önlemek için karbonatlar (Reef Carbonate ™) ve kalsiyum ( Reef Advantage Calcium ™ veya Reef Complete® ) sağlamalısınız .
Rakip ürünler sadece sodyum bikarbonat kullanıyorken, Reef Carbonate ™ bir karbonat ve bikarbonat tuzları karışımı ile hazırlanır. Tuzların bu karışımı, Reef Carbonate ™ ile sonuçlanır ve yaklaşık 9.0 tuzlu suya (rakip ürünlerden daha yüksek) bir pK verir. Kapalı bir resif sisteminde, resif sakinleri tarafından üretilen çok sayıda organik, pH'ı aşağı doğru zorlama eğilimindedir, fakat Reef Carbonate ™ 'in daha yüksek pK'sinin avantajı, 8.3-8.4 civarında bir pH stabilizasyonudur. Rakip ürünlerin formülasyonları, bu tür bir iddiada bulunmalarını engeller, bu nedenle pH, her zaman bir resif akvaryumu için istenen seviyelerin altına düşer.
Usulüne uygun olarak kullanıldığında, Reef Carbonate ™ genellikle artan alkalilite ile çökelme eğilimi gösteren kalsiyum, magnezyum veya stronsiyumu tüketmez. Reef alkalinitesi 3–5 meq / L (8–14 dKH) seviyesinde muhafaza edilmelidir. Alkalivitenin 2 meq / L'nin altına düşmesine izin verilmemelidir.
TalimatlarBEGINNER: Haftada iki kez 80 L (20 galon) başına 1 kapak (5 mL) kullanın. Bir bardak tatlı suya seyreltilirse en iyisi eklenir. Her 2 haftada bir alkalinite kontrol edin ve buna göre miktar veya frekansı ayarlayın.
GELİŞMİŞ: Alkalinite kontrol edilir, ardından alkalinite 4–5 meq / L'ye ayarlanana kadar yukarıdaki ekleme rejimini takip edin. Her bir mL minimum 4 meq alkali içerir. Her bir 5 mL / 80 L alkalinliği yaklaşık 0.25 meq / L kadar artıracaktır. Miktar veya frekans ayarlanabilir, ancak günde 20 mL / 80 L'yi aşmaz. Daha sonra, alkaliliği korumak için gerektiği gibi kullanın.
UZMAN: Alkalinite tüketim oranını belirledikten sonra sürekli bir damlama sistemi kurun. En üstteki suyunuza ne kadar katacağınızı belirlemek için aşağıdaki formülü kullanın: m = va / 4 (m = suyun üst kısmına ilave edilecek ürün mL'si, v = litre içinde tank hacmi, a = alkalinliği artıracak miktar) meq / L). Örneğin, 200 litrelik bir tankta 1 meq / L ile alkalinite yükseltmek istiyorsanız, üst suya (200x1) / 4 = 50 mL ilave edersiniz. [Referans için: 1 galon = 3,8 L].
NOTLAR: yavaş yavaş güçlü su hareketine yakın dökmek için en iyi. Bir kartere veya başka bir yavaş su değişimi alanına eklemeyin. Kullanım Multitest: ™ Deniz pH alkalinite toplam alkalinite ya da ölçmek için Reef durumu ™ Magnezyum, karbonat ve Borat karbonat alkalinite ölçümü için.
AŞIRI OLMAYIN: Aşırı alkalilik, kalsiyum, magnezyum ve stronsiyum kaybını artırabilir. Herhangi bir kalsiyum, magnezyum veya stronsiyum takviyesi ile doğrudan karıştırmayın. En iyi kalsiyum ve karbonat katkıları alternatif günlerde veya en az 30 dakika arayla eklenirse en iyisi.
Yorum Yaz

Yorum yazmak için önce üye olup veya giriş yapmalısınız.