• Seachem Replenish 250 ml

Seachem Replenish 250 ml

Seachem Replenish 250 ml

54,00 ₺

Satıcı - Atlantis Petlife

Paylaş:
Seachem Replenish 250 ml Seachem Replenish,  GH'yi geri yükle ve koru RO / DI tarafından giderilen gerekli mineralleri tekrar doldurur Ozmotik stresi ve ozmotik şoku önlemek için gerekli Replenish ™, ters ozmoz veya deiyonize filtrasyon ile giderilen fizyolojik olarak ilgili mineralleri yenilemek için tasarlanmış tuzların tescilli bir karışımıdır. Replenish ™, hem "yumuşak” (sodyum, potasyum) hem de "sert” (kalsiyum, magnezyum) tuzlarının dengeli bir karışımını kullanarak Genel Sertliği (GH) geri yükler. Mineral içeriğinin restorasyonu oldukça önemlidir, çünkü minerallerin tam bir eksikliği, osmoregülasyon sistemleri mineralize bir ortama adapte edilen türlerde ozmotik strese neden olur. Şiddetli ozmotik stres, hızlı ölüme yol açacak ozmotik şok ile sonuçlanabilir.
Ozmotik Stres ve Şok Balıklar, yetersiz mineral seviyeleri (çok yüksek veya çok düşük) ile suda tutulduğunda oluşur. Ozmotik stres, doğal habitatları mineral bakımından zengindir ve balıkların iç suları ile çevresi (su) arasındaki ozmotik gradyanlar (fark) gibi düşük mineral seviyeli bir akvaryumda tutulan daha ciddi balıkları etkiler. Bu balıklar, fizyolojik olarak düşük bir mineral seviyesine sahip suya adapte olanlardan daha az etkili bir osmoregülasyona sahiptir. Bu yüzden osmoregülasyonun aşırı yüklenmesiyle baş edemiyorlar.
Ozmotik şok, suyun uygunsuz kimyasal bileşimi nedeniyle osmoregülasyondaki bir bozulmanın bir sonucu olabilir. Ayrıca bir hastalık veya travmadan kaynaklanan cildin artan geçirgenliğinden de kaynaklanabilir. Osmoregülasyon, balıkların çeşitli fizyolojik ve biyokimyasal süreçler için en uygun koşulları oluşturmak için gerekli olan vücuttaki tuz ve su dengesini muhafaza etmesini sağlar. Tüm balık türlerinde osmoregülasyon, doğal ortamlarında bulunan kimyasal bileşim ile suda uygun su ve tuz dengesini sağlamalarını sağlayacak şekilde geliştirilmiştir. Eğer olumsuz koşullar (ozmotik stres) veya su kimyasal kompozisyonunda ani bir değişiklik (ozmotik şok) nedeniyle osmoregülasyon bozulursa, balık fizyolojik olarak onunla başa çıkamayabilir.
Talimatlar GH'yi 1 meq / L (2.8 dGH) arttırmak için 5 mL (1 kapsüllü) Replenish ™  ila 40 L (10 US galon) ekleyin. Önerilen restorasyon seviyesi DI veya RO suları her biri 20-40 L (5-10 US galon) başına 5 mL olan 1-2 meq / L'dir.
Yorum Yaz

Yorum yazmak için önce üye olup veya giriş yapmalısınız.