• Seachem Tanganyika Buffer 250gr

Seachem Tanganyika Buffer 250gr

Seachem Tanganyika Buffer 250gr

71,00 ₺

Satıcı - Atlantis Petlife

Paylaş:

Seachem Tanganyika Buffer 250gr 
Seachem Tanganyika Buffer

Seachem Tanganyika Buffer, alkalikliği, karbonat sertliğini, tampon kapasitesini ve pH'ı artırarak çiklitlerin doğal ortamını geliştirmek için tasarlanmış bir karbonat tuzları karışımıdır. 9.0-9.4 pH değerini korumak için formüle edilmiştir. 

Kullanım talimatı;  Her gün 40–80 Litre su için 5 gr (1 çay kaşığı) kullanın ve istenilen pH değerine ulaşıncaya kadar muhafaza edin. Daha sonra, pH'ı korumak için gerektiği gibi kullanın, genellikle iki ila üç haftada bir kereden fazla olmamalıdır. Kullanım tavsiyesi; Tamponun kullanımdan önce tatlı suda çözülmesi en iyisidir. Bir akvaryum kurarken veya su değişimi yaparken (tercihen Seachem'in Cichlid Lake Salt ilavesinden sonra) ve pH değerini korumak için gereken su değişimleri arasında kullanın. Seachem’deki Tanganyika Buffer, kullanılan miktara bağlı olarak 9.0 ile 9.4 arasında bir pH değerini korumak için formüle edilmiştir. Daha düşük pH için, tek başına veya Tanganyika Buffer ile kombinasyon halinde Malavi / Victoria Buffer (pH 7.8–8.4) kullanın. 

Öne çıkan özellikleri;
* PH değerini 9.0-9.4'e ayarlar. 
* KH'yi de pH yükseltir. 
* GH'yi etkilemez. 

Uyarılar; Ciddi göz tahrişine neden olur. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Cilt ile temasından sakının. Cilt yanıklarına neden olabilir. Uygun eldiven giyin.
Yorum Yaz

Yorum yazmak için önce üye olup veya giriş yapmalısınız.