Shark kask 25 yıllık deneyimleriyle Fransa’dan çıkıp dünya çapında bir kask markası olmuştur. Eski profesyonel yarışçılar tarafından kurulan firma en yüksek kalitede performansı ve güvenliği garanti etmektedir.
Firma kasklarını 5 ayrı şekilde kategorize etmiştir: Racing, Pulse, Off-Road, Discovery ve Metro.

Racing kategorisinde Race-R Pro ve Race-R Pro Carbon modelleri bulunmaktadır. İki kaskta da düz vizör bulunmaktadır. Çeşitli kalınlıklarda bulunabilen bu vizör görüntünün bozulmasını engeller. Yine her iki kaskta da ikili arka spoiler bulunmaktadır. Bu özellikl hem aerodinamiği artırırken hem de yüksek hızda stabil duruşu destekler. Ağırlıkları 1200 ila 1300 gram arasında değişen bu kasklar, yarış alanındaki kapalı kaskların çoğundan daha hafiftir. İkisinin de E-22/05 ve DOT sertifikaları mevcuttur. Böylelikle geniş bir coğrafyada kullanıma açıktır. Race-R Pro Carbon modeli karbon-aramid karışımı materyalden yapılması sebebiyle hafiftir ve kendi sınıfındakilere kıyasla şok emici özelliği çok daha fazladır.

Pulse kategorisi yine kapalı kask modellerinden oluşmaktadır. Spartan Carbon modeli hava çıkışı noktaları barındıran iki spoiler bulundurmaktadır. Bu özelliği aerodinamik olmasını ve kask içerisinin havalandırılmasını sağlamaktadır. Bluetooth, güneş vizörü, yıkanabilir astar ve yumuşak iç yüzey gibi pek çok konfor sağlamasına rağmen yalnızca 1290 gramdır. Aynı kategorideki D-Skwal modeli ise hesaplamalı akışkanlar dinamiği kullanılarak havalandırma sistemi geliştirilmiş bir modeldir. Böylelikle optimum havalandırma kanalları oluşturulmuştur. Buna ek olarak inanılmaz derece stabil olan bu model, aerodinamiği en yüksek olan kasklardan biridir.

Metro kategorisi sade ve şık olması ile diğer kategorilerden farklıdır. Örneğin S-Drak modeli özel olarak kafaya tam olarak oturması için tasarlanmıştır. 2 dış kabuğu bulunan bu model bluetooth özelliklerine de uyumludur. X-Drak modelinin dizaynı ise kaska neo-retro bir görünüm kazandırmıştır. S-Dark gibi bu model de bluetooth uyumludur ve çizilmez ve buğulanmaz vizörü bulunur.

Shark Kask ve Aksesuarlar

Shark aynı zamanda çeşitli motosiklet aksesuarları da üretmektedir. Sharktooth adı verilen bir kablosuz iletişim cihazı bunlardan biridir. Sürücü böylelikle kablosuz olarak telefona yanıt verebilmekte veya müzik dinleyebilmektedir. Bunlara ek olarak maskeler, vizörler ve gürültü kesici adaptörler de ürettikleri diğer ekipmanlar arasındadır.

Shark kask fiyatları ortalama 500-3500 TL arasında değişmektedir.

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /data/lazimbana/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743