Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

0 Ürün Listeleniyor

    Aramnıza uygun ürün bulunamadı. Lütfen yeni bir arama yapınız.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Shoei

Shoei kaskları yıllarca ödüllü kelimesiyle eş anlamlı olarak kullanılmıştır. 1959 yılından beri en teknolojiyle ve tüketici geri bildirimleriyle her zaman daha iyi kasklar üretmeyi başarmıştır. Kuruluş yılından beri el yapımı kask üretmektir. Her bir kask için 50 kişi uğraşmaktadır. 

Bir Shoei kaskının birkaç karakteristik özelliği bulunmaktadır. Bunlardan biri dış kabuğu yapısıdır. Shoei’nin Multi-Ply Matrix AIM & AIM + isimli kendi ürettiği teknolojiyle bu dış kabuğu yapmaktadır. Bu teknoloji fiberglasın organik fiber ve resin ile birleştirilmesinden oluşmaktadır. Bu dış kabuk enerjiyi iyi emmesinin yanı sıra inanılmaz derece dayanıklı ve hafiftir.

İkinci özelliği ise havalandırma sistemidir. Rüzgar tüneli yardımıyla performansı artırılmış havalandırma kanalları, basınçlara göre yerleştirilmiştir ve kaskın içini soğuturken nefes almasını da sağlamaktadır. Bu havalandırma sistemi yapısı Shoei kasklarını rakiplerinden ayırmaktadır. Bir diğer karakteristik özelliği ise vizörüdür. Shoei’nin 3D teknolojisi ile görüntüde bozulmayı engelleyen vizörler aynı zamanda UV ışınlarının %99’unu engellemektedir. Tüm vizörler DOT ve SNELL sertifika standartlarına göre üretilmektedirler. Dördüncü özellikle ise EPS sistemidir. Darbe durumunda enerjiyi emen EPS sistemi Shoei tarafından yeniden geliştirilmiştir. Shoei, Dual-Layer ve Multi-Density isimli iki ayrı teknoloji üretmiştir. Bu yeni teknoloji yalnızca darbenin emilmesini değil aynı zamanda havalandırma boşlukları sağlayarak havalandırma sisteminin kuvvetinin artırılmasını sağlar.

Shoei kasklarını yalnızca rüzgar tünellerinde ve test sürüşlerinde değil dünyaca ünlü yarışlarda da test etmektedir. MotoGP yarışçılarından Marc Marquez, Bradley Smith, Josh Grant ve Dean Wilson satışa sürülen kaskları denemekte ve geliştirilmesinde yardımcı olmaktadır.
Kasklarını üç ayrı kategoriye ayıran Shoei; road kategorisinde sekiz, all-road ve off-road kategorilerinde birer kask modeli bulundurmaktadır. Her biri el emeği olan kasklar ünlü yarışçılar ve testler tarafından sınanarak satışa sunulmaktadır. Shoei yalnızca kask değil, patch, çanta, t-shirt ve şapka gibi diğer motosiklet aksesuarlarını da üretmektedir.

Shoei Kask Fiyatları

Fiyatlar 2400 ila 3400 lira arasında değişmektedir. Diğer firmalara göre pahalı sayılabilen Shoei kaskları neredeyse tüm profesyonel motosiklet sürücüsünün tercihidir.