VERSELELAGA CRISPY MUESLI RABBIT 20 KG

460,35 ₺

VERSELELAGA CRISPY MUESLI RABBIT 20 KG

460,35 ₺

VERSELELAGA CRISPY MUESLI RABBIT 20 KG

460,35 ₺

VERSELELAGA CRISPY MUESLI RABBIT 1 KG

39,83 ₺

VERSELELAGA CRISPY MUESLI RABBIT 1 KG

39,83 ₺

VERSELELAGA CRISPY MUESLI RABBIT 1 KG

39,83 ₺

VERSELELAGA CRISPY MUESLI HAMSTER&CO 400 g.

25,69 ₺

VERSELELAGA CRISPY MUESLI HAMSTER&CO 400 g.

25,69 ₺

VERSELELAGA CRISPY MUESLI HAMSTER&CO 400 g.

25,69 ₺

Quik % 100 Organik Kuru Yonca Kemirgen Otu 100 Gr

10,00 ₺

Jungle Kemirgen Yalama Taşı

7,50 ₺

Quik Hamster Yemi 500 Gr

10,00 ₺

Jungle Ginepig Yemi 500 Gr

12,50 ₺

Jungle Kuru Yonca Kemirgen Otu 350 Gr

22,66 ₺

Jungle Vitaminli Hamster Yemi 500 Gr

18,95 ₺

Jungle Vitaminli Tavşan Yemi 500 Gr

18,95 ₺

Jungle Vitaminli Ginepig Yemi 500 Gr

18,95 ₺

Quik Vitaminli Hamster Yemi 500 Gr

18,72 ₺

Quik Vitaminli Tavşan Yemi 750 Gr

25,15 ₺

Quik Kuru Yonca Kemirgen Otu 350 gr

22,25 ₺

Quik %100 Organik Çayır Kemirgen Otu 350 gr

23,25 ₺

Gold Wings Classic Kemirgen Yemi 500 Gr

19,00 ₺

Gold Wings Premium Kemirgen Yemi 750 Gr

32,60 ₺

Vitakraft Premium Menü Vital Guinea Pig Yemi 1000 Gr

35,98 ₺

Vitakraft Premium Menü Vital Tavşan Yemi 1000 Gr

35,98 ₺

Euro Gold Hamster Yemi 500 Gr

22,41 ₺

Wunder Vogel Selections Seeds Hamster Yemi 1100 Gr.

27,84 ₺

Vitakraft Premium Menü Vital Hamster Yemi 1000 Gr

35,98 ₺

Yem ve ek besinler, hamster ve tavşan gibi kemirgenleri evlerinde besleyenlerin kolaylıkla bulabileceği ürünlerdendir. Uygun fiyattan satılmakta olan yemler hamster ve tavşan için son derece besleyicidir. Yemlerin içerisinde yulaf, mısır, keçiboynuzu, buğday, ay çekirdeği, pelet, arpa ve sorgum bulunmaktadır. Kuru ve serin yerde muhafaza etmek, yemlerden daha iyi verim almak için önemlidir. Üretimi Türkiye'de gerçekleşmekle birlikte hamster ve tavşanın sağlığına zararlı herhangi bir kimyasal madde içermemektedir. Ürünün son kullanma tarihi, paketin üzerinde yazmakla birlikte son kullanma tarihinden 24 ay önce üretilmektedir. Özenle hazırlanan paket, tamamen doğaldır. Tavşan ve hamster gibi kemirgenleri beslemek için uygun olmakla birlikte enerji vermektedir. Hamster ve tavşanların uzun ömürlü olması için bu yemi kullanmak şarttır.

 Yemler/Ek Besinler(Hamster-Tavşan) Fiyatları

Kokusu rahatsız etmeyen yemler uygun fiyattan alıcıları ile buluşturulmaktadır. Evlerinde hamster ve tavşan besleyenlerin kullanımı için uygun olan yemler ev sahibine herhangi bir rahatsızlık vermemektedir. Beslenmesi doğru bir şekilde gerçekleştirilen hamsterler ve tavşanlar, evlerde uzun süre yaşayabilmektedir. Hamster ve tavşanı hastalıklara karşı da koruyan yemler oldukça faydalı besinleri içermektedir. Çok zayıf ve narin olan hamsterler ve tavşanlar, özel ilgi ve emek istemektedir. Beslenmesi yemler ile gerçekleştirilen hamster ve tavşana olan ilgi her geçen gün artmaktadır.

Hamster ve tavşan gibi minik canlıları evlerinde barındıran kişiler, onların beslenmesinden de sorumludur. Duygusal anlamda hassas olan hamster ve tavşan, iyi bir ek besinler takviyesi istemektedir. İyi bir şekilde beslenmesi sağlanmazsa, hamsterlerin ve tavşanların vücutlarında çeşitli yaralar çıkmaktadır. Sahip olduğu hamster veya tavşan ile gerçekten ilgilenen kişiler, beslenmeleri ile özel olarak ilgilenmektedir. Yemek yemeyi seven hamster ve tavşan için iyi beslenme şartları gerekmektedir. Ortalama 5-6 yıl yaşayan hamster ve tavşan için iyi bir yaşam kurmak önemlidir.

Yemler/Ek Besinler(Hamster-Tavşan) Özellikleri

Hamster ve tavşan besleme işini kolaylaştıran ek besinler sindirim sistemine fayda sağlamaktadır. Her şeyi yiyor diye hamster ve tavşana her türlü yiyeceği vermek oldukça zararlı bir durumdur. Bilinçsiz bir şekilde verilen besinler, hamster ve tavşanın sağlığına zarar vermektedir. Vitamin ve mineral açısından zengin olan ek besinler günde iki kere verilmesi gerekmektedir. Bu ek besinleri çok seven hamster ve tavşanların gelişimlerinin hızlı bir şekilde sürdüğü gözlemlenmektedir.

Hazır ve dengeli bir beslenme türü olan ek besinler için su ilavesine gerek olmamaktadır. Ek besinlerin yanı sıra herhangi bir yiyecek türüne gerek yoktur. Kemirgen hayvanlardan olan hamster ve tavşan, kendilerine sunulan yemleri yavaş yavaş yemektedir. Yumuşak gıdaların hamsterler ve tavşanlar için uygun olmamasından dolayı ek besinler daha sert bir yapıya sahiptir. Ev ortamı için elverişli olan hamsterler ve tavşanlar, beslenirken dikkatli olunması gerekmektedir. Ufak bir mikrop kapma durumlarında bile hayati tehlikeleri olan hamsterler ve tavşanlar, kaliteli yem ile beslenmelidir.

Yemler/Ek Besinler(Hamster-Tavşan) Nasıl Seçilir?

Kendisine sahibi tarafından verilen yemleri seven hamsterler ve tavşanlar, bu ek gıdalar ile ödüllendirilmektedir. Eğitim sürecini kolaylaştıran ek gıdalar, hamster ve tavşan sahibine her konuda yardımcı olmaktadır. Kuru gıdalar olarak nitelendirilen yemler, hamster ve tavşan sahipleri tarafından satın alınmaktadır. Ekonomik ve besleyici olan yemler, uzun süre muhafaza edilebilmektedir. Oldukça sevimli olan hamster ve tavşanın bakımı, beslenmesi son derece kolaydır. Bilinçsiz bir şekilde verilen yiyeceklerin hastalanmasına, hatta ölümüne neden olmasından dolayı hamster veya tavşan sahipleri, yemleri tercih etmektedir. Hamster ve tavşanın kısa sürede tükettiği bu yemler, sağlık sorunlarının da önüne geçmektedir. Vitamin ve mineral eksikliğini de iyi bir şekilde karşılamaktadır.