Anneler günü ilk kez ne zaman kutlandı? Anneler gününün önemi nedir? Anneler gününde hangi hediyeler tercih edilmelidir? Bütün sorularınızın cevabı yazımızda...

Anneler günü ilk kez ABD’ de 1908 yılında kutlanmaya başlanmıştır. Daha sonra bütün dünyada yayılmış ve günümüzde herkes tarafında kutlanan ve önemsenen bir gün olmuştur. Herşeyden çok sevdiğimiz annelerimiz için anneler gününde hangi hediyeyi alacağınıza karar veremiyor musunuz ? En güzel ve en uygun anneler günü hediyeleri Lazimbana.com’da...

Anneler günü bütün dünyada mayıs ayının ikinci haftası kutlanmaktadır. Bazı insanlar özel günleri anlamsız bulsa da konu anne olunca herkes bu güne çok değer ve anlam veriyor. Bu günde herkesi tatlı bir telaş sarıyor. Hepimiz için çok özel olan anneler gününde annemizle vakit geçirmek onu mutlu etmek tek isteğimiz oluyor. Anne sevgisi kuşkusuz herkes için en büyük duygudur. Bu duyguyu anlatmanın çeşitli yollarını ararız anneler gününde. Bazen bir çiçek bazen bir hediye bazende güzel sözler söyleriz. Çoğu zaman sayısız hediye seçenekleri arasında kayboluruz. Aslında annelerimizin herşeye layık olduğunu biliriz. Bizi doğuran, büyüten bu günlere getiren annelerimize her zaman minnet duyarız. Anneler günü annemize bizi bu zamanlara getirdiği için teşekkür etmenin bir yoludur. Aslında her gün annemizi arayıp hal hatır sormamız gerekir ama bu özel günde annelerinde içten içe evlatlarından beklentileri olur. Bu beklentiler küçük bir hediye, bir çiçek uzaktaysanız bir mesaj yada telefon araması olabilir.

Hediye seçenekleri oldukça fazla olan bu günde annemizin yaşına, zevkine ve ihtiyacına göre hediyeler tercih edebiliriz. Örnek verecek olursak bakım yapmayı seven bir anneniz varsa cilt bakım seti almanız tam isabet olacaktır. Bir ev aleti bozulmuşsa yada annenizin ihtiyacı varsa bu noktada mutfak aletleri arasından seçim yapmanız en doğru karar olacaktır. Örneğin blender, ütü, süpürge gibi ürünler annelerimizin ev yaşamında hayatını kolaylaştıran ürünlerdir. Eğer anneniz giyim kuşamına önem veriyorsa ona güzel kıyafetler, çanta veya ayakkabı alabilirsiniz. Bu özel gün de maddi durumunuza bağlı olarak her bütçeye uygun mücevher ve takı modelleri de bulabilirsiniz. Mücevher seçiminde genç anneler daha çok pırlantalı ürünleri beğenirken daha olgun anneler inci, altın gibi detayları olan mücevherleri daha çok beğeniyor.

Bazı anneler için ise bugün çok daha anlamlıdır. İlk kez anneler günü kutlayacak kadınlar özellikle çok daha heyecanlı ve daha büyük bir beklenti içinde olabilir. Hem sizin için hem de eşiniz için bu gün çok özel ve duygusal geçecektir. İlk anneler günü kutlamasını yeni anneler yıllar boyu hatırlayacaktır. Bu yüzden hediye seçimi de çok önemlidir. Özellikle vereceğiniz hediyenin duygusal bir yanı olmalıdır. Örneğin bir mücevher onu çok mutlu edecektir. Kişiye özel tasarlanabilir mücevherler ile hem anneler gününün duygusallığını hem de bebeğinizin hayatınıza kattıklarını simgeleyebilirsiniz. Bir başka seçenek ise son teknoloji ile hazırlanmış olan dijital fotoğraf çerçeveleri olabilir. Dijital fotoğraf çerçevelerine sizin, eşinizin ve bebeğinizin bulunduğu çok güzel bir fotoğraf ekleyip hediye edebilirsiniz. Hediye vermek dışında annenize ve eşinize güzel sözler söylemeyi, sarılıp öpmeyi ve onları mutlu etmeyi unutmayın.