Ürün Bulunamadı.

Ankastre set, mutfakların teknoloji ile uyumlu hale getirilmesi ve modernleşmesiyle birlikte eski tip beyaz eşyaların yerini almıştır. Ankastreler mutfaklarda tezgahlarla ve dolaplarla uyumlu olan ve kullanılacakları yere sabit olarak koyulan beyaz eşya tipleridir. Ankastre setler içerisinde setin büyüklüğüne ve koyulacağı mutfağın yapısına göre fırın, set üstü ocak, davlumbaz, bulaşık makinesi ve bazı tiplerinde de gömme buzdolabı bulunmaktadır. Ankastreler hem teknoloji olarak hem de görünüş olarak eski model makinelere göre çok daha sık tercih edilmektedir. Bu makineler daha küçük alanların fonksiyonel şekilde kullanılmasını sağlarlar. Set halinde modernize edilen bu ürünler renk ve doku olarak da birbirleri ile oldukça uyumlu görünürler.

Bu sayede mutfaklarınıza şıklık katarlar. Ankastre setler içerisinde gömme fırınlar ve fırın üzerindeki tezgaha gömülen set üstü modeldeki ocaklar bulunur. Bu ocaklar cam ya da inox olabilmektedir. Fırınlar da ocak modeline bağlı olarak cam kapaklı ya da inox kapaklı olarak tercih edilebilir. Ankastre ocak setlerinde 3. Parça ise davlumbazdır. Davlumbazlar mutfakta yoğun koku ve buhar oluşumunu bertaraf edip ortamın havalandırılmasını sağlarlar. Davlumbazlar aynı zamanda üzerindeki spot ışıklar ile aydınlatma da sağlayabilirler. 3’lü ankastre adı verilen bu setlerde altta fırın, ortada ocak ve tepede davlumbaz bulunacak şekilde mutfaklara monte edilirler. Mutfak dolapları ve tezgahlar yapılırken ankastre setlerin büyüklüğü ve alınacak model de göz önüne alınmalıdır.

Tüm Beyaz Eşyalar Sete Dahil Edilebilir

Beyaz eşyalardan mutfakta kullanılan buzdolabı ve bulaşık makinesi de ankastre setlerin içine alınabilir. Bulaşık makinesi için ayrılan bölüme yerleştirilerek üst kapakları ankastrenize uygun şekilde dizayn edilebilir. Buzdolapları kendilerine özel yapılan buzdolabı rafları içine koyularak hem daha az yer kaplaması sağlanır hem de diğer ankastre parçalar ile uyumlu bir görüntü elde edilebilir. Modern mutfaklarda tercih edilen bu renkler farklı markalarda bir çok modelde üretilmektedir. Renk olarak da sizlere beyaz eşyalardan çok daha farklı seçenekler sunan ankastre setlerde özellikle fırın, davlumbaz ve ocak setlerinde cam kapak alternatifi bulundurmaktadır. Set alırken set içinde bulunan her bir beyaz eşya kendi içinde değerlendirilmeli ve teknik özelliklerine bakılmalıdır. Teknik özelliklere göre ankastre set fiyatları değişebilmektedir.

Ankastre Set Fiyatlarının Karşılaştırılması

Ankastre setlerde fiyat farklılıklarının en büyük sebeplerinden birisi teknik özelliklerin farklı olması diğeri ise setin yapıldığı malzemenin (cam, çelik ya da inox) farklı olmasıdır. Teknik özellikler dış görünüşe göre daha önemli bir değerlendirme kriteri olduğundan satın alma işlemi yaparken ürün etiketi ve açıklamaları çok iyi okunmalıdır. Ankastre fırınlardaki fan ve turbo özellikler, program sayısı, tepsi konumlandırılması ve fırının zaman sayacının olması gibi özellikler önemlidir.

Davlumbazlarda ise çekiş gücü ve filtrelerin durumu önemlidir. Aydınlatmalı ve aynı zamanda da zaman ayarı olan davlumbazlar hem kokuların yok edilmesi hem de yemek yaparken yoğun duman ve buhar oluşumunun önüne geçmektedir. Set üstü ocaklarda ister gaza bağlı isterse elektriğe bağlı olsun ocaklık büyüklükleri kullanımı etkileyen tek faktördür. Ocağın ısı ayarının yapıldığı düğmelerin kullanışlı olması ve dijital olan ocaklarda sistemin nasıl çalıştığının bilinmesi gerekir. Ankastre setlere sonradan dahil edilen bulaşık makinesi ve buzdolabı gibi ürünlerde iç hacme, ürünün enerji sarfiyatına göre hangi enerji sınıfında bulunduğuna ve sahip olduğu program sayısına bakılabilir. Teknik özelliği belirlenen ankastre ürünlerin ise renkleri ve dış görünümleri değerlendirilerek fiyat karşılaştırılması yapılarak satın alınmak istenen ankastre ürün tercih edilebilir.