Glory Topaklaşan Bentonit Kedi Kumu 10Lt

47,99 ₺

Long Feng Kristal Kedi Kumu 38L

49,99 ₺

Kittymax Lavanta Kokulu İri Taneli Bentonit Kedi Kumu 5 Lt

19,90 ₺

Jingo Kedi Kumu Kalın Sabun Kokulu Bentonit 10 Lt

12% 40,00 ₺

35,00 ₺

Cats Best Comfort Kedi Kumu 10 LT

10% 84,33 ₺

75,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Jingo Kedi Kumu Kalın Naturel Bentonit 10 Lt

12% 40,00 ₺

35,00 ₺

ELİF DİNAMİK KUM

18,50 ₺

Kittymax Doğal Kokusuz Bentonit Kedi Kumu 5 Lt

19,90 ₺

Long Feng Silika Kedi Kumu 3,8 L

10% 47,67 ₺

42,90 ₺

Kittymax Marsilya Sabun Kokulu Bentonit Kedi Kumu 10 Lt

23,50 ₺

Kittymax Doğal Kokusuz Bentonit Kedi Kumu 5 Lt

12,75 ₺

Sanicat Pink Passion Topaklanan Kedi Kumu 10Lt

63,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Kittymax Marsilya Sabun Kokulu Bentonit Kedi Kumu 5 Lt

19,90 ₺

Jingo Kedi Kumu Ince Naturel Bentonit 10 Lt

15% 41,00 ₺

35,00 ₺

Jingo Kedi Kumu Ince Sabun Kokulu Bentonit 5 Lt

23,00 ₺

Jingo Kedi Kumu Kalın Naturel Bentonit 5 Lt

23,00 ₺

Cats Best Comfort Kedi Kumu 10 LT

13% 88,97 ₺

77,52 ₺

Ücretsiz Kargo

Jingo Kedi Kumu Kalın Sabun Kokulu Bentonit 5 Lt

23,00 ₺

Kittymax Lavanta Kokulu İri Taneli Bentonit Kedi Kumu 5 Lt

12,75 ₺

Kittymax Marsilya Sabun Kokulu Bentonit Kedi Kumu 10 Lt

28,90 ₺

Kittymax Bebek Pudralı Bentonit Kedi Kumu 5 Lt

19,90 ₺

KEDİ KUMU 5 KG

22% 45,00 ₺

35,00 ₺

Jingo Kedi Kumu Ince Naturel Bentonit 5 Lt

23,00 ₺

Jingo Kedi Kumu Ince Sabun Kokulu Bentonit 10 Lt

12% 40,00 ₺

35,00 ₺

Kittymax Bebek Pudralı Bentonit Kedi Kumu 5 Lt

12,75 ₺

Kittymax Marsilya Sabun Kokulu Bentonit Kedi Kumu 5 Lt

12,75 ₺

Kedi kumları kedilerin daha kolay tuvalet eğitimleri ve alışkanlıkları için üretilmiş olup , kedi sahipleri açısından da büyük kolaylık sağlamaktadır. Bentonit kumların en önemli özelliklerinden birisi de evde yaşayan kediler için hijyen ve konfor sunmasıdır.

Bentonit kumlar topraklanan kum olarak da bilinmektedir. Özellik olarak 0 doğal üretim şeklinde üretilmektedir. Ayrıca Bentonit kedi kumları kötü koku hapsederek dışarıya kokuların ulaşmasını da engeller. Ayrıca görüntü açısından da doğrudan kedi tuvaletinin bir toprak haline dönüşmesini sağlar. Tüm bu özellikler hem kediler hem de kedi sahipleri açısından büyük hijyen sağlamaktadır. Bentonit kumu çeşitlerinde çift eleme sistemi kullanıldığı için kumlar tamamen tozdan arındırılmıştır. Piyasada bulunan kedi kumlarına göre oldukça az miktarda toz seviyesine sahiptir. Bu özellik kedilerin sağlığı açısından da önemlidir.

Bentonit Kedi Kumları Çeşitleri

Bentonit kedi kumu çeşitleri ürün özelliklerine ve topraklanma durumlarına göre farklılık gösterir. 5 farklı çeşide ayrılan kedi kumları şu şekilde sıralanabilir;

1- Ultra Compact

2- Super Compact

3- Compact

4- Coarse

5- Coarse Plus.

Bu çeşitlerin hepsi ürün özellikleri açısından birbirinden ayrılmaktadır. Ayrıca, kum kalınlığı ve doğal üretim de kumları birbirinden ayırır.

Bentonit Ultra Compact Kedi Kumu

Bentonit ultra compact kedi kumunda özellikle tane yapısı deniz kumuna daha yakın olduğu için yavru kediler için de uygundur. Kedi patilerinin kumu daha yumuşak algılamasına yardımcı olan bu kum çeşidi diğer çeşitlere göre daha iyi şekilde topraklaşır. Ayrıca, ince yapısından ötürü sıvı emme kapasitesi açısından da diğer çeşitlere göre daha verimlidir. Bu nedenle kedi sahiplerine de tüketim açısından avantaj sağlar. Genellikle yavru kediler için tercih edilmektedir.

Bentonit Super Compact Kedi Kumu

Bentonit super compact kedi kumu, kum boyutu açısından ince yapıya sahiptir. Bu nedenle daha iyi topaklanır. İnce yapısından dolayı da sıvı emme durumu daha iyidir. Kedi kumu toprağı ince yapıya sahip olduğu için kum genellikle yassı şekildedir. Yavru kediler ve patisi daha çok hassas olan kediler için ideal ürünlerden birisidir.

Compact olarak bilinen diğer kedi kumu ise bu çeşitlerin aksine yapı olarak biraz daha kalın yapıdadır. Ayrıca şekilleri yassı değil kar topu şeklindedir. Yetişkin kedilere daha iyi uyum sağlayan Compact kedi kumları hem sıvı emme hem de tuvaleti topraklandırma açısından da güçlü bir etkiye sahiptir. Yavru kediler için çok fazla önerilmez. Ayrıca, patisi hassas olan kediler için de kullanımı ideal değildir.

Bentonit Coarse Kedi Kumu

Bentonit coarse kedi kumlarında sıvı emme ile topaklanma durumu diğer kedi kumlarına göre oldukça zayıftır. Özellikle, kum topakları yapı olarak zayıf olduğu için kedi patilerinden etkilenir ve kırılırlar. Fakat granül boyutları diğer kumlara göre daha iri olduğu için kedilerin tuvalet esnasında kumu dağıtması olanaksız hale gelir. Ayrıca, kum taneleri kalınlığı nedeniyle kedilerin patileri aralarına da sıkışmaz. Uzun tüylü ve iri kediler için kullanımı idealdir.

Coarse Plus olarak bilinen kedi kumları ise daha sağlam yapıdadır. Ayrıca şekil olarak kar topuna benzer. Sıvı emme kapasitesi ise yetişkin bir kediye göre oldukça idealdir. Hassas kedi sahipleri için önerilen bir kedi kumu çeşididir. Çünkü yapıları diğer yetişkin kedi kumlarına göre sert değildir. Sert olmamalarına rağmen kedi patileri arasına sıkışmaz ve ev ortamına taşma yapmaz. Kolay kırılma özelliği de göstermedikleri için yetişkin kediler de rahatlıkla kullanılır. Sert yapıda olmadığı için kedi patisine karşı da dayanıklı bir yapı sergiler.