Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

0 Ürün Listeleniyor

    Aramnıza uygun ürün bulunamadı. Lütfen yeni bir arama yapınız.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Yatak

Temel ihtiyaçlar denince akla ilk olarak beslenmek ve barınmak gelmiş olsa da, insanların en temel ihtiyaçlarından birisi de rahat bir uyku çekmektir. Deliksiz ve rahat bir uyku çekebilmek içinde en fazla ihtiyaç duyulan ürünlerden birisi olan yataklar, her geçen gün daha farklı özellikler ile birlikte piyasaya sürülmektedir. Düzenli ve rahat bir uyku süreci geçirmenizi sağlayan yataklar, bunun yanı sıra gün içerisinde enerjinizin daha yüksek olmasını ve de daha pozitif olarak uyanmanız gibi farklı ayrıcalıkları da beraberinde getirmektedir. İnsanların yaşları, boyları ve hatta kilolarına göre farklı markalar tarafınca piyasaya sürülen yataklar, insan omurga sistemlerinin de korunabilmesi için oldukça önemlidir. Ancak satın alınacak olan yataklar için dikkatli olunması gerekmekte ve mümkünse özel doktorlara başvurularak, kendi vücut tipinize uygun olan modelleri tercih etmeniz tavsiye edilmektedir. Yaz, kış, ilkbahar ve sonbahar gibi tüm mevsimlerde sorunsuz olarak kullanılabilecek özelliklerde üretilen yataklar, toz ve kir gibi lekelerin oluşmaması ayrıcalıklarına da sahip olmaktadır.

Yatak Seçme Sırasında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Daha çok yeni evlenen çiftler tarafınca evlerdeki eşyaların alınması için büyük telaş yaşanmaktadır. Beyaz eşyalar, elektrikli cihazlar gibi yataklarında özenli şekilde seçilmesi gerekse de bu ürünler için daha çok tasarım ve görünüşler dikkate alınarak, seçim işlemleri tamamlanmaktadır. Ancak yatakların seçilmesi sırasında ilk olarak sağlığa uygun olup olmadığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Çok fazla sert olan yatakların yerine, sırt ve bel kısmınızın daha rahat edebilecek olduğu yumuşak modellerin tercih edilmesi gerekir. Bunun dışında boy ve kilonuza uygun olan yatakları tercih etmeniz gerekir.

Vücut ölçülerinizden yaklaşık 20 ile 25 cm daha uzun olan yatakları tercih etmeniz doğru bir uygulamadır. Sağlık yönünden dikkat edilmesi gerekenlerin dışında yatak malzemelerinin üretim işlemini gerçekleştiren markalara dikkat etmenizde önemli bir etkendir. Daha büyük ve gösterişli olsun diye seçebilecek olduğunuz büyük ölçüdeki yataklar, kullanacak olduğunuz odalara büyük ya da küçük gelebilmektedir. Buna göre seçim yaparken yatak ya da çocuk odalarının boyutu da göz önüne alınmalıdır. Dayanıklı ve sağlam malzemeler kullanılarak üretilen modelleri seçmeniz, aynı zamanda yatakları uzun süreler sorunsuz olarak kullanmanızı da sağlayacaktır.

Yatak Kullanımında Bilinmesi Gerekenler

İş, eğitim ya da günlük hayattaki farklı aktivelerden birazda olsa sıyrılmak ve iyice dinlenmek için üretilmiş olan yataklar, genel olarak insanlar için çok fazla dikkat edilmeden satın alınan ürünlerinde başında gelmektedir. Ancak yataklar için uzman doktorlar tarafınca da paylaşılan bazı bilgiler bulunmaktadır. Sağlıklı malzemeleri barındıran modellerin seçimi dışında diğer önemli olan bir bilgi ise yatakların hangi marka tarafınca üretilmiş olursa olsun en az 10 yıl gibi bir süre içerisinde değiştirilmesi gerektiğidir. Yaylı ve havalandırmalı gibi farklı özellikleri barındıran yataklar, sağlıklı bir vücut için 7 ile 10 yıl arasındaki dönemlerde yenilenmesi gereken eşyaların başında yer almaktadır.

Yatak Fiyatları

Ülkemizde de adından sıkça söz ettiren çok sayıda marka ve firma, yatakların üretim işleminden satış işlemine kadar her geçen gün daha da farklı yenilikler ile karşımıza çıkmaktadır. Yaylı, ortopedik ve yaysız gibi özellikleri barındırmakta olan yataklarda, üretim aşamasında kullanılan malzemeler ve üretimi sağlayan marka çeşitlerine göre farklı fiyat aralıkları yer almaktadır. Çocuklar, yetişkinler ve hatta farklı hastalıkları olan kişilere göre özel boyutlardan elde edilen yataklar, aynı zamanda evlerdeki odaların havasını da etkilemektedir. Diğer eşyalara uyumlu olan tasarımlara göre tercih yapılabilen yataklar, daha çok insanların vücut ölçüleri ve sağlıkları dikkate alınarak tercih edilmektedir.