Nemlendirici

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

0 Ürün Listeleniyor

    Aramnıza uygun ürün bulunamadı. Lütfen yeni bir arama yapınız.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Nemlendirici

Alışverişte en çok tercih edilen kişisel bakım ürünlerinden birisi de günlük hayatta da sık kullanılan nemlendirici kremlerdir. Özellikle kış aylarında havada nemin azalmasına bağlı olarak yaşanan cilt kuruluklarında kadın erkek fark etmeksizin herkesin ihtiyaç duyduğu bir ürün olan nemlendirici ürünler tüpler içinde ya da kutulu halde satılabilmektedir. Ürünün markasına ve kulanım şekline bağlı olarak hem bileşim özellikleri hem de kutu şekli değişebilir. Nemlendirici ürünler ciltte genel ya da özel kullanım alanlarına sahiptir. Ürün satın alırken marka, içerik, ambalaj miktarı ve ürün üzerinde bulunan kullanım amacına dikkat etmek gerekir.

Nemlendirici Ürün Özellikleri

Nemlendirici ürünlerin üretilme ve kullanım amacı nem kaybederek kuruyan ve zamanla da sertleşen cilt dokusuna ihtiyacı olan nem moleküllerini vermektir. İçerisinde vitamin ve mineraller de bulunan nemlendirici ürünler bazı bitkisel özler ve yağlar ile nemlendirme etkilerini güçlendirirler. Bu sebeple de cildi doğal dengesinden çok daha çabuk nem dengesine getirebilirler. Nemlendirici ürünler el için, yüz için, ayak için ve genel vücut için kullanılabilirler. Genel kullanım ve özel kullanım için nemlendiriciler birbirinden ayrıdır. Bunun sebebi vücuttaki nem ihtiyacının her bölgede farklı olmasıdır.

Aynı zamanda ev ve ayaklar dışarı ile daha çok temas ettikleri için çok daha hızlı nem kaybedip kuruyabilirler. Nemlendirici içinde güzel koku vermesi için bitki özleri kullanılabilir. Bu koku aynı zamanda nemlendirici krem ile birlikte cilde nüfus eder. Ürünlerin içinde bulunan bu baskın kokular aroma olarak adlandırılır ve ürün üstündeki etikette bununla ilgili bilgiler yer alır. Nemlendirici kremler vücut ihtiyacına göre istenilen miktarda ve sıklıkta kullanılabilir. Bazı özel nemlendirici ürünler yoğun nem sağladığından günde bir kere kullanmak yeterli olur.

Nemlendirici Ürün Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi nemlendirici ürünlerde de cilt tipine uygun olan ürünü seçmek önemlidir. Cilt tipi kuru, karma ya da yağlı olabilir. Cildin yağlı olması kurumasına ve çatlamasına engel değildir. Aynı zamanda mevsime ve çevresel şartlara bağlı olarak çok yağlı ciltlerde bile zaman zaman yağ üretimi durabilir ve dışarıdan desteğe ihtiyaç duyulabilir. Yağlı ciltler için özel olarak üretilen yağsız nemlendiriciler mevcuttur. Karma ciltler için ise genel kullanıma uygun olan ürünler seçilebilir. Kuru ve çok kuru ciltlerde, nem kaybının neden olduğu kuruluk çatlaklara ve yaralara sebep olabileceğinden bu cilt tipine yoğun nemlendirici etkisi olan ürünler kullanılmalıdır. Ürün satın alırken cilt tipi üzerinde belirtilmiyorsa bunun genel kullanım amaçlı olduğu anlaşılabilir.

Nemlendirici Ürün Fiyatları

Nemlendirici ürünlerin fiyat karşılaştırılması önce markaya sonra da ambalaj boyutuna yani dolayısı ile ürün hacmine göre yapılmalıdır. Aynı markaya ait büyük ambalajlı ürünlerde uzun vadede fiyat avantajı sağlanmaktadır. Bununla birlikte küçük boyutlu ürünlerin kullanımı ve taşınması daha pratik olmaktadır. Birçok markanın çanta tipi nemlendirici ürünü bulunmaktadır. Çanta tipi ürünler genelde kış mevsiminde gün içinde birçok kez ürün kullanmak gerektiğinden alan kişi için avantaj olabilir. Büyük boyutlu ürünler ise evde genel kullanıma uygundur.

Nemlendirici ürünler markalarına göre farklı fiyat segmentlerinde yer alabilir. Marka içindeki aynı kullanım amacına sahip diğer nemlendiriciler ile karşılaştırma yapılarak uygun fiyatlı olan ürün seçilmelidir. İçerisinde bulunan aromalar, ürünün kutu şekli ya da hacimdeki farklılıklar aynı marka içinde farklı fiyatların oluşmasına sebep olabilir. Ürünler satın alındıktan sonra arka etiketinde bulunan kullanım ve saklama koşulları okunmalı ve bu koşullar dikkate alınarak ürün kullanılmalıdır.