55 Cm Zıp Zıp Topu . Sıkı Ve Kuvvetli Karın Kasları Sağlar.

1% 18,00 ₺

17,86 ₺

55 Cm Zıp Zıp Topu . Sıkı Ve Kuvvetli Karın Kasları Sağlar.

1% 25,62 ₺

25,41 ₺

Gymnic Jimnnastik Topu 95X95

29% 350,00 ₺

249,00 ₺

Ücretsiz Kargo

65 Cm Plates Topu .profesyonel . Sıkı Ve Ku

41,55 ₺

Tryon Plates Topu 25 Cm Pt-25 Mavi

27,50 ₺

Ücretsiz Kargo

Tryon Pt55 Plates Topu (55Cm)

79,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Tryon Pt65 Fuşya Pilates Topu

79,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Tryon Plates Topu 30 Cm Pt-30 Pembe

29,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Delta Hg 808 Tekli El Yayı Siyah

29,99 ₺

65 Cm Plates Topu .profesyonel . Sıkı Ve Ku

48,55 ₺

Delta 65 Cm Dura-Strong Fuşya Deluxe Pilates Topu + 25 Cm Pompa

76,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Gymnastic Ball Pilates Topu 65 Cm

55,98 ₺

Tryon Pilates Topu 65 Cm Pt-65

79,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Tryon Pt65 Fuşya Pilates Topu

79,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Tryon Plates Bandı Yumuşak Kırmızı 120*15*

26,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Tryon Pt65 Pilates Topu Ve Pompa

79,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Tryon Plates Bandı Orta Sert Turuncu 120*15*

26,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Tryon Plates Topu 25 Cm Pt-25 Pembe

27,50 ₺

Ücretsiz Kargo

Son dönemlerin en gözde sporu pilates in genel gayesi vücut kontrolünü sağlamak, vücut gelişimine destek olmak ve zinde bir hayat yaşamaktır. Bunların yanı sıra tabi ki her spor branşında olduğu gibi sağlıklı bir şekilde kilo düşürmek, uygun görülen kiloyu korumak ve rahatlamak için yapılır.

Pilatesin meydana çıkış amacının bireylere rehabilite etmek olmasından anlaşılacağı üzere kontrollü ve planlı bir şekilde egzersiz hareketleri ile yaş, cinsiyet ve kilo fark etmeden tüm bireyler için yapılabilecek bir spordur. Yapılan egzersiz vücudun merkezini kuvvetlendirme odaklı olduğundan bireyin ruhsal ve bedensel olarak daha zinde olmasını sağlar.

Mat Pilates Nedir?

Mat pilates okullu hocalarla beraber minder üzerinde grup şeklinde yapılır. Hocalar egzersizleri bireylerin bedenlerine uygun biçimde yapmaları için yönlendirmeler yaparak destekçi olurlar. Ders boyunca gaye tüm bedeni eşit durumda ve doğru şekilde çalıştırmaktır. Güçsüz kaslara işlev kazandırır, vücudu rahatlatır daha rahat ve hafif bir bünyeye sahip olduğunuzu hissettirir.


Aletli Pilates Nedir?

Aletli ve mat pilates ana prensip olarak bir değişiklik yoktur. Aletliden önce mat pilates çalışmalı diye bir kuralı da mevcut değildir. Birey kendi arzusuna göre istediği formatta spor yapabilir. Ancak prensipte eşit olsalar da aletli pilateste mata göre egzersiz hareketleri fazla çeşitlidir. Buna bağlı olarak çok yorucu ve bedene daha fazla etkilidir diyebiliriz.

Aletli pilateste bulunan Reformer, Chair, Cadillac, Spine Corrector, Barel adlı cihazlar sayesinde mat pilateste sadece vücut gücüyle yapabileceğinizden çok daha fazla hareket opsiyonunuz olacaktır. Aletli pilatesle en zor esneme, açma, germe ve akrobatik cinsten hareketleri kondisyon aletleri sayesinde yapma şansı yakalayabilirsiniz.


Aletli Pilatesin Faydaları

Pilatesin insanlara ilk sırada sağladığı şey doğru nefes almayı öğretmektir. Bireydeki duruş bozukluklarını telafi eder, vücut formunu daha doğru yapılandırır. Kemik ve kas direncini yükselterek vücuda esneklik, direnç ve denge sağladığı için sakatlanma ihtimalini minimum seviyeye kadar düşürür. Yüksek şiddete yaşanan boyun, sırt ve bel ağrılarının dozunu aşağılara çekerek rahatlamanızı sağlar.


Pilatesin Faydaları Nelerdir?

Bölgesel çalışma şekli sayesinde talep edilen bölgede aerobik egzersiz aletleri ile incelme ve sıkılaştırma fırsatı sağlar. Vücut kan dolaşım hızını yükseltir ve eklemlere daha hafif yüklenme olmasını desteklediği için eklem rahatsızlıklarının oluşumunu yok eder.

  • Ruhsal ve vücutsal ağırlığı dışa vurmaya yardımcı olur böylece çok sakin, stressiz ve hafif hislere kavuşmamızı sağlar.
  • Birey egzersiz esnasında merkez odaklı olmaya gayet gösterirken zaman içinde çok daha iyi konsantre olmayı ve odaklanmayı aşılar.
  • Vücut ve kas direncini maksimum oranda zirveye taşır.
  • Hamilelik dönemi boyunca yapılabilecek en güzel ve sağlıklı spordur.
  • Doğum sonrası dönemi içerisinde sarkan göbek ve karın bölgesinin, bölgesel çalışmayla sıklaşmasını mümkün kılar.
  • Kalori yakmada en hızlı metotlar arasında yer almaktadır.