Üniversal Plates Seti

20% 95,00 ₺

76,20 ₺

Ücretsiz Kargo

Gymnic Jimnnastik Topu 95x95

29% 350,00 ₺

249,00 ₺

Ücretsiz Kargo

DELTA PİLATES TOPU EL POMPASI KPP 468

5,86 ₺

LENWAVE LW-1211 EGZERSİZ TEKERİ SPOR ALETİ KARIN KASI

39,99 ₺

DELTA BÜYÜK BOY TURKUAZ PİLATES TOPU EL POMPASI ( 25 CM ) MPP 693

13,86 ₺

DELTA BÜYÜK BOY TURKUAZ PİLATES TOPU EL POMPASI ( 25 CM ) MPP 693

5,86 ₺

DELTA PİLATES TOPU EL POMPASI KPP 468

13,86 ₺

THE SPORT FACE SFT-2637 STEP TAHTASI - 2 KADEMELİ

127,99 ₺

Ücretsiz Kargo

65 cm plates topu . Sıkı ve kuvvetli karın kasları sağlar.

18,00 ₺

Ücretsiz Kargo

65 cm plates topu . Sıkı ve kuvvetli karın kasları sağlar.

25,62 ₺

Ücretsiz Kargo

İLE 55cm EBATINDA PİLATES TOPU VE PİLATES SETİ KD

69,36 ₺

Pilates antreman topu 25cm kalitel PİLATES JİMNAST

29,74 ₺

Pilates Yüzük 40cm Sihirli Çemberler Çift Sap Tutucu Yoga Pilates

86,83 ₺

55cm PİLATES JİMNASTİK TOPU POMPA HEDİYELİ KD

39,91 ₺

PİNPON TOPU BÜYÜKLÜĞÜNDE 5adet STRES ZIP ZIP TOP

22,48 ₺

75cm PİLATES JİMNASTİK TOPU POMPA HEDİYELİ KD

49,99 ₺

Gymnastic Ball Pilates Topu 65 cm

5% 51,15 ₺

48,59 ₺

Pilates antreman topu 25cm kalite PİLATES JİMNASTİK TOPU PATLAMAZ

27,83 ₺

Pilates antreman topu 30cm kaliteli PİLATES JİMNASTİK TOPU ESNEK

37,27 ₺

Son dönemlerin en gözde sporu pilates in genel gayesi vücut kontrolünü sağlamak, vücut gelişimine destek olmak ve zinde bir hayat yaşamaktır. Bunların yanı sıra tabi ki her spor branşında olduğu gibi sağlıklı bir şekilde kilo düşürmek, uygun görülen kiloyu korumak ve rahatlamak için yapılır.

Pilatesin meydana çıkış amacının bireylere rehabilite etmek olmasından anlaşılacağı üzere kontrollü ve planlı bir şekilde egzersiz hareketleri ile yaş, cinsiyet ve kilo fark etmeden tüm bireyler için yapılabilecek bir spordur. Yapılan egzersiz vücudun merkezini kuvvetlendirme odaklı olduğundan bireyin ruhsal ve bedensel olarak daha zinde olmasını sağlar.

Mat Pilates Nedir?

Mat pilates okullu hocalarla beraber minder üzerinde grup şeklinde yapılır. Hocalar egzersizleri bireylerin bedenlerine uygun biçimde yapmaları için yönlendirmeler yaparak destekçi olurlar. Ders boyunca gaye tüm bedeni eşit durumda ve doğru şekilde çalıştırmaktır. Güçsüz kaslara işlev kazandırır, vücudu rahatlatır daha rahat ve hafif bir bünyeye sahip olduğunuzu hissettirir.


Aletli Pilates Nedir?

Aletli ve mat pilates ana prensip olarak bir değişiklik yoktur. Aletliden önce mat pilates çalışmalı diye bir kuralı da mevcut değildir. Birey kendi arzusuna göre istediği formatta spor yapabilir. Ancak prensipte eşit olsalar da aletli pilateste mata göre egzersiz hareketleri fazla çeşitlidir. Buna bağlı olarak çok yorucu ve bedene daha fazla etkilidir diyebiliriz.

Aletli pilateste bulunan Reformer, Chair, Cadillac, Spine Corrector, Barel adlı cihazlar sayesinde mat pilateste sadece vücut gücüyle yapabileceğinizden çok daha fazla hareket opsiyonunuz olacaktır. Aletli pilatesle en zor esneme, açma, germe ve akrobatik cinsten hareketleri kondisyon aletleri sayesinde yapma şansı yakalayabilirsiniz.


Aletli Pilatesin Faydaları

Pilatesin insanlara ilk sırada sağladığı şey doğru nefes almayı öğretmektir. Bireydeki duruş bozukluklarını telafi eder, vücut formunu daha doğru yapılandırır. Kemik ve kas direncini yükselterek vücuda esneklik, direnç ve denge sağladığı için sakatlanma ihtimalini minimum seviyeye kadar düşürür. Yüksek şiddete yaşanan boyun, sırt ve bel ağrılarının dozunu aşağılara çekerek rahatlamanızı sağlar.


Pilatesin Faydaları Nelerdir?

Bölgesel çalışma şekli sayesinde talep edilen bölgede aerobik egzersiz aletleri ile incelme ve sıkılaştırma fırsatı sağlar. Vücut kan dolaşım hızını yükseltir ve eklemlere daha hafif yüklenme olmasını desteklediği için eklem rahatsızlıklarının oluşumunu yok eder.

  • Ruhsal ve vücutsal ağırlığı dışa vurmaya yardımcı olur böylece çok sakin, stressiz ve hafif hislere kavuşmamızı sağlar.
  • Birey egzersiz esnasında merkez odaklı olmaya gayet gösterirken zaman içinde çok daha iyi konsantre olmayı ve odaklanmayı aşılar.
  • Vücut ve kas direncini maksimum oranda zirveye taşır.
  • Hamilelik dönemi boyunca yapılabilecek en güzel ve sağlıklı spordur.
  • Doğum sonrası dönemi içerisinde sarkan göbek ve karın bölgesinin, bölgesel çalışmayla sıklaşmasını mümkün kılar.
  • Kalori yakmada en hızlı metotlar arasında yer almaktadır.