Üyeler Sıkça Sorulan Sorular

Web sitemize erişim sağlayıp sağ üst köşede bulunan hesabım bölümünden ‘’üye ol’’ butonuna tıklayarak kolayca üye olabilirsiniz.
Web sitemizdeki sağ üst köşede bulunan hesabım bölümünden ‘’giriş yap’’ butonuna tıklayıp ‘’şifremi unuttum’’ kısmından yeni şifre alabilirsiniz.
Evet. Misafir kullanıcı olarak alışveriş yapabilirsiniz.
Web sitemizin en üst orta kısmında yer alan arama çubuğuna aradığınız ürünü yazarsanız, size uygun ürünler sıralanacaktır. Ayrıca aradığınız ürünün ilgili kategorisinde gezerek de erişim sağlayabilirsiniz.
Bakmış olduğunuz ürünün alt kısmındaki açıklama bölümünde detaylı açıklamalar bulunuyor.Açıklamalar yeterli gelmediği taktirde mağaza ile iletişime geçebilirsiniz.
*Almaya karar verdiğiniz ürünün açıklamasında ürünün renk/beden/cinsine göre farklılıklar gösterebilecek olan bilgiler yer almaktadır. Varyasyonlara dikkat etmenizi önemle rica ederiz. *Aynı şekilde görsel kısmında ürün detay fotoğraflarını dikkatlice incelemenizi öneririz. *Satın alırken doğru ürünü seçtiğinizden emin olmanızı tavsiye ederiz. *Seçtiğiniz ödeme şekline ve taksit miktarına dikkat etmenizi öneririz.
Satın aldığınız ürün ile ilgili hesabım sayfanızdaki sipariş alanından mağazaya soru sorabilir veya iletişime geçebilirsiniz.
Almış olduğunuz ürünün memnuniyet kriterlerinizi karşılayıp karşılamadığını geri bildirim halinde belirleyebileceğiniz bir platformdur. Mağaza yorumu ürün alırken kendinize referans alabileceğiniz veya sizden sonraki alıcılar için referans olabilecek bir alan olduğundan, geri bildirimlerinizi önemsiyoruz.
Hesabım sayfanıza girerek almış olduğunuz ürüne tıklayıp, puan-yorum kısmından geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Almak istediğiniz veya beğendiğiniz ürünü sonrasında daha rahat bulabilmek için favoriler kısmına ekleyebilirsiniz. Favori ürününüzün fiyatı düştüğünde sizi bilgilendiriyoruz.
Lazımbana.com aracılığı dışında yapılan alışverişlerde sorumluluk kabul etmemekteyiz. Platform dışında yapmış olduğunuz alışverişlerde muhatabınız satıcı olacaktır.
Hesabım sayfanızdan bize ulaşabilir ve şikayetinizi bildirebilirsiniz. Geri bildirimleriniz titizlikle değerlendirilecektir.
Hesabım sayfanızdan bize ulaşabilir veya iletişim bilgilerimizden konu ile alakalı ulaşıp şikayetinizi dile getirebilirsiniz. Lazımbana.com olarak kötü içeriklerin yer almasını biz de istemiyor ve yaptırımlarımızı uyguluyoruz.
Sadece kredi kartı ve banka kartı ile işlem sağlayabilirsiniz. Diğer ödeme yöntemleriyle ilgili geliştirmelerimiz devam ediyor.
Evet. Aldığınız ürünün taksitlendirme sistemi kategorisine ve ürününe bağlı olarak değişir, taksitlendirmeyi bunlara bağlı olarak düzenleyebilirsiniz.
Lazımbana.com olarak sipariş reddetme sürecinin hiç yaşanmamasından yanayız. Fakat stok durumlarında anlık değişimler gösterildiğinden ötürü böyle durumlar nadir de olsa yaşanmaktadır. Konu ile alakalı yaptırımlarımız mevcuttur.
İade etmiş olduğunuz ürün tüketici hakları doğrultusunda iade edilmeyen ürün kategorisinde değil ise veya kullanılmamış ise satıcı ürünü iade almak durumundadır. Konu ile alakalı satıcı ile iletişime geçebilirsiniz.
Taksitli alışveriş iadelerinde Lazımbana.com üzerinden çekim yapmış olduğunuz kartın bankasına tek seferde iade gerçekleştirilir. Ancak bankaların kendi süreçleriyle ilgili bu tutar size yaptığınız taksit üzerinden taksitlendirme ile ödenir. İade ödemelerinin taksitle yapılmasının Lazımbana.com ile bir ilgisi olmadığından detaylı bilgi için bankanızla iletişime geçmenizi öneririz.
Ürünü satın alma işleminizi gerçekleştirirken belirtilen taksit sayısı ile ilgili son kontrollerinizi yapmanızı rica ederiz. Fazla veya eksik taksit işlemlerinde herhangi bir düzeltme yapılamamaktadır.
Böyle durumlarda sorun yaşamamak adına yaptığınız alışverişlerde fiş/faturanız elinizde olmalıdır. Fazla çekimlerde satıcı ile iletişime geçip fazla tutarın iptalini sağlayabilirsiniz.
İlk işlem olarak üyelik bilgilerinizden şifrenizi değiştirmenizi öneririz. Sonrasında irtibat mailimizden veya telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz. Ürün teslimat aşamasında ise sipariş iptal edilir. Ürün teslim edilmiş ise bankanıza harcama itirazında bulunmanız gerekmektedir.
Siparişinizin faturasını kaybetti iseniz satın aldığınız ürünün satıcı firmasına ulaşarak temin edebilirsiniz.
*Ürünü uygun kelimeler ile arattığınızdan emin olun. *Almak istediğiniz ürünü kategori bazlı aratmayı deneyin. Bunlara rağmen bulamadıysanız bize ulaşıp görmek istediğiniz ürünleri iletebilirsiniz. Geri bildirimlerinizi değerlendirilecektir.
Aradığınız ürünün mağazası ile iletişime geçip stokta tekrar bulunup bulunmayacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.
Platformumuzda ikinci el ürün satışı yapılmamaktadır.
Piyasa koşulları nedeni ile mağazalarımız ürünlerin fiyatlandırmalarında revize yapmak durumunda kalabilirler.
Lazımbana.com ürünleri farklı satıcılar tarafından temin edilip satışa sunulduğundan fiyat farklılıkları oluşabilir. Eğer mevcut durumun bu sebep dışında bir nedenden kaynaklandığını düşünüyorsanız bize ulaşabilirsiniz.
Ürünlerin fiyatları piyasa koşulları dahilinde değişebilir ve lazımbana.com bedellerine yansıyabilir. Bu sebepten ürünlerin fiyatları ile ilgili herhangi bir işlem yapılamamaktadır.
Lazımbana.com olarak fiyat/performans bazında en iyi ürünleri satışa sunmayı hedefliyoruz. Ancak ürünün fiyatı piyasa şartları dahilinde değişiklik gösterebiliyor ve bedellerde farklılıklar olabiliyor. Bu durumda ürün fiyatında herhangi bir değişiklik yapılmamaktadır.

Satıcılar Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıdaki adımları izleyerek mağaza başvurunuzu yapabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir. Anasayfa > Giriş / Kayıt > Satıcı Ol / Giriş
Vergi mükellefi olmanız mağaza açmanız için yeterlidir. Sonraki aşamada taraflar arasında bir sözleşme imzalanacaktır. Sözleşmeye ek istediğimiz diğer belgeler ise şunlardır; Faaliyet Belgesi, İmza Beyannamesi, Vergi Levhası, Yetkili Kimlik Fotokopisi, Sicil Gazetesi.
Kullanıcı adı ve şifreniz ile satıcı panelinizde ayarlar bölümünden şifrenizi değiştirebilirsiniz.
Üyeliğinizi dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Yaptığımız sözleşmelerimiz içerisinde bu hakkınız saklıdır bir bekleme süreci yoktur. Üyeliğinizi iptal etmek istediğiniz zaman bayi sorumlunuz ile iletişime geçerek talebinizi iletebilirsiniz.
Lazımbana.com olarak fiyat politikanıza bir müdahalede bulunmuyoruz. Piyasa koşullarını baz alarak en iyi fiyatlandırmaları yapacağınızdan eminiz. Ekleriz ki; e-ticaret üzerinde ürün satışını en çok etkileyen konulardan biri de doğru fiyatlandırma yapmaktır. Bu hususa dikkat çekmek isteriz.
Ürünlerinizi xml dosyası halinde ilk etapta bize gönderirseniz, ürünleriniz tarafımızca yüklenecektir. Bunun dışında manuel şekilde de yüklemelerinizi yapabilirsiniz. Api, excel formatları ile alakalı geliştirmeler yapmaktayız. Sonraki aşamalarda bu formatlar ile de yüklemeler yapabileceksiniz.
Dilediğiniz her kategoride (yasaklı ürün olmamak kaydı ile) ürün satabilirsiniz. Yeni eklemek istediğiniz kategori olduğu taktirde bayi sorumlunuz ile iletişime geçebilirsiniz. Kendisi size satmak istediğiniz kategorideki komisyon oranını ve nasıl bir yol izleyeceğinizi detaylıca aktaracaktır.
Ürün satışı ve tüketiciye gönderimi aşamasında lazımbana.com ‘un anlaşma sağladığı kargo firmaları arasından dilediğinizi seçebilir ve ürün gönderiminizi sağlayabilirsiniz. Kargo ödemeleri mağazanızın kararı ile gönderici veya alıcıya ait olabilir.Ayrıca yine kargo ödemelerini limit belirleyerek müşteriye ya da mağazanıza ait olacak şekilde düzenleyebilirsiniz. Mağaza girişi/ Kargolar/Şablonlar kısmından çalışmak istediğiniz kargo firmalarını seçerek teslimat şablonu oluşturmanız yeterlidir.
Ödemeleriniz için Pay-U ödeme sistemleri ile anlaşmamız bulunmaktadır. Ödemeleriniz 7 iş günü içerisinde hesabınıza geçecektir. Güvenlik ile ilgili sorularınız ve sistemi daha yakından incelemek için www.payu.com.tr/hakkimizda kısmından erişim sağlayabilirsiniz.
Müşteri tarafından satın alma işlemi gerçekleştikten sonra ürünü hazırlama ve kargolama süreciniz başlar. Ürün gönderim aşamasındaki sorumluluklarınız ise doğru ürünü kargolamak , belirttiğiniz teslim tarihleri içerisinde kargoya vermiş olmak ve faturasını hazırlayarak ürün ile birlikte kargolamaktır. Aksi takdirde iptal ve iade talepleriyle karşılaşabilirsiniz.
Kullanıcı adı ve şifrenizle panelinize giriş yaparak, müşterinin iptal talebini inceleyebilir ve yanıtlayabilirsiniz. Müşteri iptal talebinde bulunurken, iptal talebinin nedenlerini belirtmekle yükümlüdür.
Kullanıcı adı ve şifrenizle panelinize giriş yaparak, müşterinin iade talebini inceleyebilir ve reddedebilirsiniz. Müşteri iade talebinde bulunurken, iade talebinin nedenlerini belirtmekle yükümlüdür.
Tabi ki. Site içerisinde ücretli reklamlar verebileceksiniz. Ücretli reklamlar ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. Tamamlandığında bayi sorumlunuz hangi alanlarda reklam çıkartabileceğiniz konusunda bilgilendirme sağlayacaktır. Reklamlara başladığınızda ürünlerinizi öne çıkartabilme ve daha hızlı satma imkanına sahip olacaksınız.