Arçelik 1005 A+ 46 Lt Mini Buzdolabı

4.213,02 ₺

Ücretsiz Kargo

Stokta Yok

Buzdolabı, beyaz eşyalar arasında en çok tercih edilen mutfak ürünlerindendir. Günümüzde kullanımı olmazsa olmaz olarak kabul edilen buzdolapları yiyeceklerin daha uzun ömürlü kalmasına yardım ederek erken bozulmalarını da engeller. Geniş hacimleri ve kullanım kolaylıkları ile tam anlamıyla kullanıcı dostu olan buzdolapları her evin ihtiyacıdır. Yiyecekleri dışarıda uzun süre muhafaza etmek yaşadığımız çağ itibariyle imkansız bir haldedir. Hemen tüketmekte zorlanacağınız ve uzun süre saklamak isteyeceğiniz tüm gıdalarıbuzdolabı ile saklayabilirsiniz. Her mevsime göre sıcaklığı sabit tutan buzdolabı, yazın bozulması kolay yiyecekleri saklamak için en iyi eşyadır. 


Beyaz eşya seçerken uzun vadeli kararlar vermekte fayda vardır. Evinizden taşınma durumunuz varsa her ihtimali gözeterek bir beyaz eşya almanızı tavsiye ederiz. İlerisi için buzdolabının ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek iç hacme sahip olması da önemli bir faktördür. Çok küçük bir buzdolabı ihtiyaçlarınıza yeterli olmazken, büyük bir buzdolabı ise yeni eviniz için fazla büyük gelebilir. Bu değişkenleri gözeterek satın alma kararınızı vermenizi öneririz.  Satın alma sonrası yaşayacağınız olası problemler için ise teknik servis çok önemlidir. İyi bir teknik servis ve kolay bulunabilir yedek parçaların olması oldukça önem taşımaktadır. 


Buzdolabınızın içini mutfak gereçleri kullanarak organize edebilirsiniz. Böylece yerden tasarruf eder ve daha pratik bir kullanım şekline sahip olursunuz.

Buzdolabı Markaları Nelerdir?

Piyasada pek çok yerli ve yabancı buzdolabı markası bulunmaktadır. Her markanın ürettiklerine modellerine göre kendine has özellikleri bulunmaktadır. Lazımbana’da bulabileceğiniz buzdolabı markalarından bazıları; Arçelik buzdolabı, Vestel buzdolabı, Altus buzdolabı gibi piyasada uzun süredir bulunan güvenilir, bilinir ve kaliteli markalardır.


Buzdolabı Çeşitleri Nelerdir?

İnsanların ihtiyaçları şekillenmeye başladıkça üretilen ürünlerin de çeşitleri değişim göstermektedir. Evinizde veya ofisinizde farklı tip buzdolabı kullanmak isteyebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz yere, özelliklere ve tasarıma göre pek çok farklı tipte buzdolabı üretilmektedir. Lazımbana’da bulabileceğiniz çeşit çeşit buzdolabı modelleri vardır.

 

Mini Buzdolabı

Mini buzdolabı kompakt ve şık tasarımıyla daha çok alandan şikayetçi ve çok fazla ürün kullanılmasını gerektirmeyen yerler için idealdir. Oteller odalarında misafirlerinin kullanımına sunarken, özel yurtlar ve ofisler yerden tasarruf etmek için mini buzdolabı tercih edebilirler. Aynı zamanda stüdyo dairelerin ve buna benzer küçük yaşam alanına sahip daireler için mini buzdolapları yine tercih sebebi olacaktır.


Kombi Tipi Buzdolabı

Kombi tipi buzdolapları adeta bir kombiyi andırmaktadırlar. Uzun ve ince şekilde dizayn edilmişlerdir. Bazı kombi tipi buzdolaplarının buzluk kısmı üst tarafta, bazılarının ise buzluk kısmı alt taraftadır. Buzluğu alt tarafta olan modeller daha kullanışlıdır. Nispeten, buzluk normal dolap kısmına oranla daha az kullanıldığı için alt tarafta kalması kolaylık sağlamaktadır. 


Büro Tipi Buzdolabı

Büro tipi buzdolabı genel olarak mini buzdolaplarına benzer. Genelde tezgah altı olarak tasarlanmışlardır. Az yer tutarak alandan tasarruf sağlarlar. Bürolarda çok fazla yiyecek malzemeleri kullanılmadığından bu tip dolaplar çok daha avantajlıdır. Dolduramayacağınız büyüklükte bir dolap alıp boşuna enerji yakmasını tercih etmezsiniz. Bunun yerine büro tipi buzdolabı kullanmanız daha bütçe dostu olacaktır. Büro tipi buzdolabını Lazımbana’da  kolaylıkla bulabilirsiniz.


Gardrop Tipi Buzdolabı -  Çift Kapılı Buzdolabı

Gardrop tipi buzdolabı en geniş iç ve dış hacmine sahip buzdolabı tipidir. Aynı zamanda çift kapılı buzdolabı olarak da kullanılır. Adeta bir gardrobu andıran yapısı vardır. Özellikle, geniş aileler için idealdir. Çift kapılı buzdolabı, tasarımı ile göz dolduran bir modeldir. Büyük mutfaklar için kesinlikle tercih sebebi olmalıdır. 


Tek Kapılı Buzdolabı

Küçük ve orta büyüklükteki evler için en çok tercih edilen buzdolabı modelidir. En yaygın olan tek kapılı buzdolaplarının, iç hacimleri modellerine göre farklılık göstermektedir. Tek kapılı olması sizi yanıltmasın, ihtiyacınız olan büyüklükte bir dolap bulmak için her zaman Lazımbana’yı ziyaret edebilir ve güvenle alışveriş yapabilirsiniz.


No Frost Buzdolabı Nedir, Ne İşe Yarar?

No frost buzdolabı, buzlanma yapmayan özelliğe sahiptir. Eski tip buzdolaplarının buzluk kısmı buz yaparak yiyeceklerin kalitesinin bozulmasına neden olurken aynı zamanda da kullanıcıya ekstra temizlik yükü çıkarmaktadır. No frost buzdolapları buz yapmadığından temizliği çok daha kolaydır. Aynı zamanda, derin dondurucu özelliği de taşırlar. Bu sayede buzluk kısımlarını, küçük bir derin dondurucu olarak da kullanabilirsiniz. Bu tip buzdolaplarının arka kısmı tozlara karşı çok hassastır. Mutlaka her yıl bakım yapılması gerekmektedir. Tozlar motor kısmını tıkayacakları için buzdolabı motorunun yanmasına neden olurlar. Dolabın arkasında biriken tozlar aynı zamanda performansın düşmesine neden olarak iyi soğutmama gibi problemler çıkartabilirler. Tam performans almak istiyorsanız buzdolabınızın bakımını mutlaka yaptırmalısınız.


Buzdolabı Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Bir çok marka ve model çeşidi olan buzdolabı satın alırken birkaç kritik nokta vardır. Öncelikle ileriye dönük kararlar vermenizi öneririz. Bu tip beyaz eşyalar uzun ömürlü kullanımlar sundukları için sürekli olarak buzdolabı yenilemek size daha pahalıya patlayacak ve memnuniyetsizlik yaratacaktır. 


Buzdolabı satın alırken, özelliklerinin sizin için yeterli olduğundan emin olmalısınız. Buzdolabı için ayırdığınız alana ve seçtiğinizin modelin ölçülerine dikkat ediniz. Bunun için metre ile ayırdığınız alanı ölçebilirsiniz.


Elektrikli ev eşyalarının önemli bir hususu da ne kadar elektrik harcadığıdır. Enerji sınıfı yüksek olan modeller diğerlerine göre biraz daha pahalı olsa da ileriye dönük daha fazla tasarruf etmenize olanak sağlayacaktır. Bunun haricinde, büyük buzdolabı modelleri küçük modellere göre çok daha fazla enerji harcamaktadır. 


Seçeceğiniz modelin no frost özelliğine  dikkat etmenizde de fayda vardır. Sürekli olarak buzluk temizlemek vakit kaybı ve konforsuzluk yaratacaktır. 


Buzdolabının ne kadar sesli çalıştığı da önemlidir. Sürekli olarak mutfakta olmasanız bile, gürültülü çalışan bir buzdolabı hoşunuza gitmeyecektir. 


Ayrıca, seçeceğiniz markanın size sunduğu garanti şartları, parça değişimi, servis imkanı gibi faktörleri de değerlendirmenizi öneririz. 


Buzdolabı Özellikleri ve Fonksiyonları Neler?

Buzdolabı genel mantığıyla hemen tüketilmeyecek yiyeceklerin daha uzun süre sağlıklı bir şekilde kalabilmelerine yardımcı olan beyaz eşyalardır. Bunların dışında marka ve modellerine göre size sundukları ekstra özellikler vardır. Günümüzde çoğu dolap modelinde, kapak açık kaldığında uyarı zili çalmaktadır. Böylece yiyecekleriniz bozulmaz ve gereksiz yere enerji harcanmaz. 


Yine bazı daha teknolojik buzdolaplarında su pınarı, buz haznesi gibi dolabın dışına yerleştirilmiş ve çok şık şekilde dizayn edilmiş özellikler bulunmaktadır. Dolabın iç tarafında ise; sebze ve meyveleri taze tutma haznesi, hızlı dondurma, günlük soğutma gibi özellikler de mevcuttur.


İç hacmine bağlı olarak, çekmece sayısı da değişmektedir. Bazı modellerde dondurucu kısmı çok çekmeceli olabilir.


Buzdolabı Fiyatları Nasıl?

Buzdolabı fiyatları arasında çok fazla fark yoktur diyebiliriz. Benzer teknolojiye sahip modeller aşağı yukarı aynı fiyatlara sahiptirler. Enerji sınıfına, boyutlarına, rengine, markalarına, çekmece sayılarına ve ekstra fonksiyonlara fiyatları tamamen değişmektedir. Yine de, 3000 TL’den başlayan fiyatlarla rahatlıkla buzdolabı satın alabilirsiniz. Yerli ve yabancı markalar arasında da fiyatlar değişmektedir. Siz yine de her zaman en uygun fiyatları bulabileceğiniz Lazımbana'ya gözatmadan buzdolabı almaya karar vermeyin.


En ucuz buzdolabı Nereden Alınır? 

Her daim müşteri memnuniyeti gözeterek uygun fiyat ve kampanyalar düzenleyen Lazımbana’da dilediğiniz çeşit ve bütçe dostu buzdolabı modellerini bulabilirsiniz. En ucuz buzdolabı modelleri için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayınız.