Hp G60 Ekran Lcd Panel 16.0 Inç Flourasanlı Tip Lcd Monitör

29% 1.699,00 ₺

1.199,99 ₺

Ücretsiz Kargo

Stokta Yok
Devamlı bilgisayarla ilgilenmenizi gerektiren bir işiniz mevcutsa veya hobi olarak uzun saatler bilgisayar karşısında kalıyorsanız iyi bir monitör almalısınız.  Çünkü gözlerinizin sağlığı için ve de bilgisayardaki sahneleri daha net ve ayrıntılı görebilmeniz için monitör seçimine özen göstermeniz gerekmektedir. Pek çok firma tarafından üretilen monitörler, kendi içlerinde çok çeşide ve özelliğe sahiptir.

Monitör Fiyatları

Monitörler sadece ofis bilgisayarlarında kullanılmak için değil, gelişen iş modelleri, çoklu ortam ve oyun olasılıkları ile de değerlendirilir. Özellikle yeni kuşak oyunlardan ve maksimum çözünürlüklü filmlerden tam olarak keyif alabilmek için uygun ve canlı renkleri sunabilen monitörlere yönelmek doğru olur. 17 inç ebatlarından başlayıp 40 inç ebatlarına kadar yükselebilen monitörler, farklı panel, aydınlatma, çözünürlük, yenileme hızı ve ekstra özelliklere haiz olabilirler.

Satın alacağınız monitörle sadece rutin iş yeri işlemlerinizi gerçekleştirecek iseniz, ebatlarını sizin seçeceğiniz, çok fazla özelliği barındırmayan bir monitöre tercih edebilirsiniz. Mesela gün boyu kod yazıyor, internet üzerinden inceleme yapıyor yahut oyun ve film gibi eğlence etkinliklerine uzun vakit ayırıyorsanız, alacağınız monitörlerin parlaklık ve renk değerlerinin yüksek olmasına dikkat etmeniz fayda sağlayacaktır. Gelişmiş monitörlerde yer alan mavi ışık düşürme teknolojisi sayesinde, gözlerinizin rahat etmesini sağlayabilirsiniz.

Değişik markaların monitör etiketleri, panel tipine, sundukları çözünürlüğe, ebatlarına, tepki sürelerine, giriş çıkış yapılarına ve haiz oldukları ekstra özelliklere göre farklılık göstermektedir.

Monitör Çeşitleri

Monitörleri geliştiren firmalar, genellikle oyuncuları ve film meraklılarını izleyerek geliştirdikleri monitörleri mümkün olabildiğince kullanışlı, net görüntü sağlayan, hareket yeteneği yüksek biçimde üretmeye devam ediyorlar. LED monitör çeşidi kendi alanında IPS, PLS, TN panel, dokunmatik ekranlı LCD Monitör gibi türlere ayrılır. IPS ile PLS, oyun ve film hayranlarının en fazla tercih ettikleri monitörlerdir.

IPS Monitör ve PLS monitör ana özelliği, satın aldığınız türlerine göre renkleri çok canlı sunmaları ve farklı açılardan monitör izlendiğinde, görüntünün renklerinde herhangi bir dağılma oluşturmamaları dır. İlerleyen panel teknolojisi ve monitörlerin içerisinde bulunan işlemcilerin hızlarının yükselmesiyle, oyuncuların önceden şikâyet ettikleri görüntünün yavaşlaması problemi de yeni dönem cihazlarla tamamen ortadan kalktı.

IPS Monitör ve PLS monitör diğer önemli tarafı, profesyonel fotoğraf ve video işlemleriyle uğraşanların, sahne düzenlemek için bu tarz monitörleri tercih etmeleridir. Net görüntünün önemi, monitörde gözlenen fotoğrafın baskı sürümüyle aynı renk tonlarına haiz bulunmasına dayanır. Profesyonel insanların işini hayli rahatlatan bu önemli konu, tercihlerin IPS monitör ve PLS monitörlerden yana kaymasını sağlamıştır.

TN panelli LED monitör daha alçak bütçeli oyun ve film meraklılarının talebine sunulan, IPS ve PLS monitörlere kıyasla minimum renk canlılığı, daha alçak görüş açısı olanakları ile gelir. Buna karşılık IPS ve PLS yapılı monitörlere oranla çok daha az tepki süreleri dolayısı ile profesyonel oyuncular tarafından satın alınabilir.

Dokunmatik ekranlı LCD monitörler çok fazla sayıda kullanıcıya ulaşmaya başladı. Bundaki en büyük etken kullanılan işletim sistemlerinin dokunmatik desteğini yaygınlaştırılmasıdır.  Bilgisayarda yapılan temel işlemler, dokunmatik ekranın getirdiği bu fonksiyon ile klavye ve fare kullanımına gerek kalmadan yapılabilmektedir.

Monitördeki görüntünün saniyedeki kare sayısı, sizlerin görüntüyü akıcı bir şekilde algılamanıza etki eder. Ekran kartı üretici firmalarının geliştirdiği  FreeSync teknolojileri ile maksimum hızda yenileme hızına haiz olan monitörlerle, oyun deneyimi çok daha üst seviyelere gelebilir.