Televizyon

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

1 Ürün Listeleniyor

  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Televizyon

Dünyadaki gelişmeleri yaşam alanına taşıyan bir cihaz olan televizyon çeşitli modellerde üretilebilen, elektronik bir kitle iletişim aracıdır. Günümüzde yüksek teknoloji ile üretilen cihazlar, kişiler için tercih sebebidir. Hemen hemen her evde bulunan bu cihazın piyasada çok sayıda tasarım ve modeli bulunur. Değişik ekran boyutlarında üretilen kitle iletişim araçları, yüksek görüntü kaliteleri ve özellikleri ile dikkat çeker.

LED Ekranlı Televizyon Modelleri

Arka aydınlatma özelliği bakımından diğer televizyonlardan ayrılan LED ekranlı modeller, ince tasarıma sahip olmaları bakımından dekorasyonlara şık bir hava katar. İnce tasarımın yanı sıra, düşük enerji tüketmeleriyle de dikkat çeken LED tasarımlı cihazlar, görüntü kaliteleri ile kullanıcıların büyük ölçüde beğenisini toplamayı başarır. Işıklandırma işlemi LED aracılığıyla yapılan modeller; HD, Full HD, 3D LED TV ve 4K LED TV başta olmak üzere pek çok kişi tarafından tercih edilir. Parlak ve canlı renkler, iyi düzeyde kontrast, keskinlik ve derinlik özellikleri sunan LED ekranlı televizyon modelleri farklı boyutlarda üretilir. İhtiyaç duyulan ebatlarda ve yüksek teknolojik özelliklerde sunulan cihazlar, kullanıcılar için cazip seçeneklerden biridir. Doğrudan ya da kenardan aydınlatmalı olarak tasarlanan modeller, oldukça yüksek bir görüntü kalitesi sunar.

LCD Televizyon Modelleri

Orta düzeyde enerji tüketimi yapan LCD televizyon modelleri, floresan aydınlatma sistemine sahiptir. Görüntü kalitesi LED TV kadar yüksek olmasa da, tatmin edici düzeydedir. Kullanacağı cihazda çok üstün bir görüntü teknolojisi aramayanlar için ideal bir seçimdir. Samsung, LG gibi çeşitli üretici markalar, LCD cihaz modellerini müşterilerin beğenisine sunar. Tüplü olmaması bakımından, kullanımı son derece pratiktir. Panel TV teknolojisine sahip olan modeller, evlerde rahatlıkla kullanılabilen elektronik cihazlardır.

Monitör Ekran Televizyon Fiyatları

Kullanacağı cihazın hem monitör hem de TV özelliği taşımasını isteyenlerin tercihi, monitör ekran TV modellerdir. Bütçe tasarrufu yapmayı düşünenler için ekonomik seçeneklerde sunulan monitör ekran TV'ler gelişmiş teknik özellikleri ile kullanıcıların beğenisini toplamış durumdadır. Uydu alıcısı, Wi-Fi, USB bellek ile veri oynatma kapasitesi gibi özellikleri de içerisinde barındırabilen ürünler, çok çeşitli marka seçeneğine sahiptir. Özellikleri ve markaları bakımından farklı fiyatlarda satışa sunulan cihazlar, kullanışlı olmaları bakımından tercih sebebidir. İsteğe bağlı olarak küçük ya da büyük alanlarda kullanılabilir.

4K TV Yüksek Teknoloji

Ultra HD ekran kalitesinde üretilen 4K TV'ler, 1080 pikselden sonraki nesli temsil eden cihazlardır. 1080 piksele sahip modellerde dikey çizgiler esas alınırken; 4K teknolojisiyle üretilen modellerde yatay çizgiler esas alınır. Oldukça net bir görüntü deneyimi yaşanması, 4K ile mümkündür. Düşük çözünürlüğe sahip olan film ve diziler bile bu teknoloji ile yüksek görüntü kalitesinde ve daha canlı olarak seyredilebilir. Piyasada yer alan pek çok akıllı TV, içeriğinde 4K teknolojisini barındırır. İzlenebilecek içerik sayısının çok fazla olması, 4K TV'lerin günden güne daha popüler olmasını sağlamış durumdadır. OLED ekran teknolojisinde üretilen 4K TV modelleri, tek tek bütün pikselleri ışıklandırdığı için daha net ve canlı görüntüler ortaya koyar.

Full HD TV'lerden dört kat daha fazla piksel anlayışında üretilen 4K TV'ler, Smart TV ve 3D görüntü teknolojisini de sunabilir. Bu sayede ev ortamında 3 boyutlu film izlemenin keyfi doyasıya yaşanabilir. Üstün teknolojik özellikleri ile göz kamaştıran Ultra HD TV modelleri, değişik fiyat seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Smart TV özelliğinin yer aldığı bazı modeller sınırlı internet erişimi sağlarken; bazı modeller ise bilgisayar gibi kullanılabilir. Ekran boyutu, TV'nin yer alacağı odanın boyutuna uygun olarak seçilebilir.