Kurutma Makinesi

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

    Ürün Bulunamadı.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Kurutma Makinesi

Kurutma makinesi günlük yaşamı kolaylaştıran bir teknoloji olan ve son derece pratik bir kullanıma sahiptir. Çamaşırların asılması, uzun süre beklenerek kurutulması, toplanması gibi işlemleri gereksiz kılan bu cihazlar, zamandan tasarruf etmek için de tercih edilmektedir. Günümüz teknolojisi ile oldukça başarılı standartlara ulaşan bu makinelerin daha iyi bir performans sunmaları için hem satın alınırken hem de kullanılırken bazı kriterlere dikkat edilmesi gerekmektedir. 

Üstün kapasiteye sahip olan bu cihazlar, tek seferde çok fazla sayıda çamaşırı kurutmak üzere tasarlanmıştır. Tıpkı çamaşır makinelerinde olduğu gibi belli bir devir gücüne ve taşıma performansına sahiptirler. Ayrıca yine çamaşır makinelerinde olduğu gibi farklı kurutma programları bu cihazların özellikleri arasında yer almaktadır. Yani daha hassas, narin çamaşırların kurutulması için bulunan programlar, pamuklu veya yünlü kumaşlar için tasarlanan seçenekler bulunmaktadır. Kumaş türlerinin birbirinden farklı boyutta su tutma özelliklerinin olması, programların tasarlanmasında yardımcı bir etkendir.

Bazı çamaşırlar daha az su tutarken, bazılarının kumaşı daha kalın olduğundan yıkamadan sonra çok fazla suyu üzerinde tutabilir. Çamaşır makinelerinin sıkma programları dahi bazı çamaşırlar için çok etkili değildir. Dolayısıyla programlarında bu nitelikler de göz önüne alınmaktadır.

Bu makinelerin önemli özelliklerinden bir başkası da enerjiyi tasarruflu bir şekilde kullanabilmesidir. Birçok kimsenin bildiğinin aksine bir kurutma makinesi çok fazla elektrik tüketerek çalışmaz. Son yıllarda üretilen makineler A sınıfı enerji kapasitesine sahip olduğundan, doğa ve çevre ile dosttur.

Kurutma Makinesi Nasıl Kullanılmalıdır?

Kurutma makineleri, birçok çamaşırın kısa zamanda kurutulmaları için ideal ürünlerdir. Fakat bunları kullanırken özellikle çok büyük ağırlığa sahip, yani makinenin kapasitesi üzerindeki eşyaların, içine atılmaması gerekmektedir. Her kurutma makinesi belli bir kapasiteye sahiptir. Bu kapasite göz önüne alınarak yapılan çamaşır kurutma işlemi, hem çamaşırların istenildiği gibi kurumasına hem de makinenin daha sağlıklı koşullarda çalışmasına yardımcı olacaktır. Buna göre çok ağır yorganlar, battaniyeler, ıslandığı zaman hayli ağırlaşan kilimler, makineye sığabilecek türdeki küçük halılar gibi eşyaların kurutma makinelerine atılmaması önerilmektedir. Bahsedilen türdeki eşyaların kurutma makinesi ile kurutulması için buna uygun kapasitelere sahip bir makine satın alınmalıdır. 

Çamaşır kurutma makineleri için bir diğer önemli kullanım özelliği de küçük evlerde alandan tasarruf etmek için bu makinelerin çamaşır makinesinin üstüne ya da altına konulmamasıdır. Eğer ev küçük ise, kurutma makinesini buna uygun boyutlarda seçmek daha mantıklıdır. Aksi halde ağırlığı hayli fazla olan bu cihazlar, üst üste konulduklarında ağırlıkları ile birbirlerine zarar verebilirler. 

Kurutma Makinesi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir kurutma makinesi seçiminde öncelikle bunun kaç kişilik bir aile için alındığı hesaplanmalıdır. Kalabalık aileler için kapasitesi yüksek cihazların seçilmesi daha uygun olacaktır. Bununla birlikte makinenin en son teknolojinin ürünü olduğundan emin olmak gerekir. Çünkü günümüzde bu konuda birçok üstün özellik mevcut. Uzun süreli kullanım hedeflenerek alınan bu ürünlerin, iyi bir teknolojiye sahip olması, yüksek konforlu bir kullanım sunacaktır.
Bu makinelerden bazıları 12 programı içerirler.

Bazıları ise, 16 programa sahiptirler. Buna karar verirken de yine ihtiyaçlar gözetilmelidir. Eğer genellikle belli tarza ve kumaşlara sahip kıyafetleri ve eşyaları kullanıyorsanız, 12 programlı bir cihaz işinize yarayacaktır. Ancak daha farklı kumaşlardan ürünlere sahipseniz 16 programlı bir kurutma makinesi sizin için daha ideal bir seçim olabilir.Kurutma makinesi seçerken A sınıfı enerji kapasitesine sahip olması, havalandırma özelliğinin bulunması, sessiz çalışması ve hijyen açısından NSF sertifikasına sahip olması da aranılan özelliklerdendir.