Diş Fırçası

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

0 Ürün Listeleniyor

    Aramnıza uygun ürün bulunamadı. Lütfen yeni bir arama yapınız.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Diş Fırçası

Kişisel bakım ürünleri olarak bilinen diş bakım ürünleri, cilt bakım ürünleri ve saç bakım ürünleri internet siteleri üzerinden kolaylıkla satın alınabilirler. Sürekli ihtiyaç olan bu ürünler zaman zaman sitelerde gerçekleştirilen indirimler sayesinde çok avantajlı fiyatlarla alınır. Kullandığınız ürünün markasına ve adına göre site içinde arama yaparak ya da direkt diş bakım ürünleri olarak bulabileceğiniz bu ürünleri ihtiyaç dahilinde birer birer ya da yıllık kullanımınızı düşünerek toplu olarak alabilirsiniz. Diş bakım ürünleri içinde yer alan diş fırçası, diş macunu, ağız temizleme suları ve diş ipi ağız yapısına göre, diş etlerinin durumuna göre ve kişinin günlük alışkanlıklarına da bağlı olarak farklı özelliklerde seçilebilir. Özellikle diş fırçası alırken ürünün fiziksel özelliklerine dikkat edilmelidir.

Diş Fırçası Özellikleri

Diş fırçası için ürün özelliğini belirleyen en önemli etken fırça yapısıdır. Fırçalar yumuşak (soft), orta (medium) ya da sert (hard) olması fırçanın esas özelliğini belirler. Fırça sertliği ise kişinin diş eti yapısına bağlı olarak değişebilir. Çok hassas diş etine sahip olan kişiler diş etlerinin kanamaması ve fırçalama esnasında zarar görmemesi için yumuşak yapılı diş fırçası modelleri alınır. Diş etleri ile ilgili herhangi bir sorun yoksa kişinin tercihine bağlı olarak orta ya da sert fırçalar alınabilir. Diş fırçalarındaki fırça yapısı dışında fırçaların uzanış yönü ve dizaynı temizlik etkinliğini değiştirebilir. Fırça yapısı içinde bulunan bazı sert uzantılar fırçalama esnasında damak ve diş arası temizliğini sağlar. Yetişkin diş fırçalarında markaya göre fırçaların bazı özellikleri değişirken çocuklar için üretilen diş fırçalarında genelde yumuşak uçlar tercih edilmektedir. Fırça tipi ürünün kutusunun üzerinde görünür ve anlaşılır bir biçimde yazmaktadır. Bu konuda özel bir tercihiniz bulunmuyorsa fırça kalınlığı medium olarak tercih edilebilir.

Diş Fırçası Kullanımı

Diş fırçalarının başlık kısmı haricinde kalan kısımları da bazen ağız temizliğinde kullanılabilir. Fırçanın arkasında kalan düz kısım dil ve damak temizliği için özel olarak tasarlanmış olabilir. Aynı zamanda 360 derece dönebilen bazı başlıklar ile hem diş hem de ağız temizliği aynı fırça ile yapılabilir. Ürünün kullanım özellikleri kısmından öğrenebileceğiniz bu detaylar karar vermenize yardımcı olabilir. Özelliği fazla olan ürünlerin fiyatları standart diş fırçalarına göre daha fazladır. Diş fırçalarının şarjlı ya da manuel olup olmaması da hem performansı hem de fiyatı etkileyen başka bir durumdur. Şarjlı ya da pilli diş fırçalarında güç düğmesine basıldığında titreşim ve dönme benzeri hareketler ile diş ve diş etlerinin temizliği daha etkili şekilde yapılabilmektedir. Manuel fırçalarda ise böyle bir titreşim ve hareket özelliği bulunmamaktadır. Ürünün diğer özellikleri ise arka yüzünde bulunan ambalaj etiketinde detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.

Diş Fırçası Muhafazası

Diş fırçaları ağız ile temas eden ürünler oldukları için hem kullanım öncesi hem de kullanım sonrası bol su ile temizlenerek kendilerine ait saklama kutularında ya da dikey biçimde konumlandırılan fırçalıklarda saklanmalıdır. Herhangi bir yüzey ile ya da başka bir fırça ile temas etmemesine özen gösterilmelidir. Fazla nemli ortamlarda bakteri üreme riski olduğu için bu tür alanlarda mutlaka kutusu ile birlikte muhafaza edilmelidir. Satın aldığınız diş fırçası ürünü yanında kutusu fiyata dahil ya da hediye değilse ayrı şekilde de satın alınabilir. Standart diş fırçalarına göre üretilen kutuların uzunlukları kontrol edilerek uygun saklama kutusu fırça ile beraber aynı siparişte getirtilebilir. Alınan diş fırçaları hangi marka olursa olsun mutlaka tamamen kapalı ambalajlarla satın alınmalıdır.