Ürün Bulunamadı.

Gece Görüşlü IR Kamera Çeşitleri ve Fiyatları

Kameralarda görüntü oluşması için ışığın olması şarttır. Karanlıkta görüntü toplayabilen kameralar ise gece görüşlü kamera olarak tanımlanırlar. Aslında bu kameralarda bir ışık sistemi ile çalışırlar ancak kameraların ışıkları insan gözü ile algılanamadığından dolayı gece görüşlü kamera ismi ile anılırlar. Gece görüşlü IR kamera üzerinde gerekli ışık kaynağını sağlayan IR ledler yer alır. Kamera üzerinde ışık algılayan bir sensör sistemi de vardır. Bu sayede ışık kaynağı azaldığı zaman kameranın kendi ışığı devreye girer. Herhangi bir kamerada olduğu gibi cisimden yansıyan ışık kameranın mekanizmalarında görüntüye çevrilir. Motosikletlerde, güvenlik sistemlerinde, karanlıkta görüntü toplama ihtiyacı olduğunda bu kameralar kullanılabilir. 

IR Kameraların Farklı 

Gece görüşlü IR kamera üzerinde bulunan ledler çalışmak için bir enerji kaynağına ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle kameraları çalıştırmak için bir enerji gereksinimi oluşur. Kameralar IR tip ise seçilecek enerji adaptörü de enerji ihtiyacına bağlı olarak belirlenmelidir. Kamera satın alınırken çekim yapılacak alan ve görüntülenecek nesnenin uzaklığı, yakınlığı göz önüne alınır. 

Kaliteli Görüntü Almak İçin 

Kameralardan genel olarak kaliteli bir görüntü elde etmek amaçlanır. Gece görüşlü IR kameralarda kızılötesi ledlerin aydınlatma kapasitesi, nesnenin uzaklığı, nesneye ulaşan ışık miktarı kaliteli görüntünün temelidir. Kameranın görüntü alanında olan nesnelerin de ışığı yansıtma oranı görüntü kalitesini doğrudan etkileyecektir. Kamera seçimi bunlar göz önünde bulundurularak yapılır.