Lenovo V530 10Tv0015Tx I5-8400 4Gb 1Tb Dos

2.901,63 ₺

Ücretsiz Kargo

Possafe HD-150 Celeron Dokunmatik Pos Terminali

2.991,98 ₺

Ücretsiz Kargo

Possafe HD-155 i5 İşlemci Dokunmatik Pos Terminali

4.627,59 ₺

Ücretsiz Kargo

Asus Minipc Un65-M5136M I5-6200U Barebone Pc Dos

2.766,51 ₺

Ücretsiz Kargo

Asus Minipc Un45-Vmp264M N3700 2Gb 32Gb Dos

1.759,02 ₺

Ücretsiz Kargo

Dark Bs911 Masaüstü Bilgisayar

3.949,12 ₺

Ücretsiz Kargo

Asus Minipc Pn40-Bc130Mv J4005-4G-64G-Dos

1.787,72 ₺

Ücretsiz Kargo

Masaüstü bilgisayar uzun zamandır hayatımızın parçası olan aletlerdir. Günümüzde artık teknolojinin ön plana çıktığı bir devirde yaşıyoruz. Ofiste ya da evde gerçekleştirdiğimiz işlerimizi, daha kolay ve hızlı yoldan yapabilmek adına sağlam bir işlemciye sahip güçlü ekran kartıyla bilgisayarlar gereklidir. Ayrıca sosyal hayattan kopmamak ve dünyayı bulunduğunuz yere getirmek için bilgisayar hayatımızın önemli bir parçası haline gelmiş durumdadır. En önemlilerinden biri ise masaüstü bilgisayar açısından seçim yapılacak oyunlardır. Genelde online şekilde ya da bilgisayara yükleyerek değerlendirebilecek oyunlar adına, masaüstü versiyon bilgisayarlar ön plana çıkmaktadır. AMD ya da intel gibi iki önemli işlemci arasından bir tercih gerçekleştirilerek, doğru ekran kartı ile harikalar yaratılabilir. Ayrıca günlük hayatımızı etkileyen bilgisayarlarla internete bağlanarak alışveriş yapmakta, farklı banka işlemlerini gerçekleştirmekte ve eve iş getirerek huzurlu bir ortam içerisinde çalışmalar gerçekleştirmekteyiz.

Günlük Rutin İşlemler İçin Farklı Masaüstü Bilgisayarlar

Bilgisayar tercihi gerçekleştirirken mutlaka istek ve ihtiyaçlar ön plana alınmalıdır. Hangi amaca hizmet edecek özelliklere sahip bir bilgisayar aranıyor ise buna göre tercih yapılmalı, belirli bir fiyat çıkarılmalı ve teknik özellikleri baz alınarak satın alınmalıdır. Örneğin eğer günlük rutin işler gerçekleştirilecek ise çok yüksek özelliklere sahip olmayan bir masaüstü bilgisayar size yeterli gelecektir. Böylece çok fazla para harcamadan sosyal medya mecralarını kullanabilir, keyifli bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Microsoft Office programlarını kullanabilir ya da tüm banka işlemlerini kısa süre içerisinde halledebilirsiniz.

Oyun Ve Benzeri Amaçlar İçin Masaüstü Bilgisayar Çeşitleri

Eğer birbirinden farklı oyunlar oynanmak isteniyor ise o zaman yüksek bir performansa sahip masaüstü bilgisayar çeşitleri tercih edilmelidir. Genel olarak zaten PC üzerinden oyun oynanmak istendiğinde, daha çok masaüstü bilgisayarlar ön plana çıkar. Bu konuda hem İntel'in hem de AMD işlemci seçeneklerinden tercih gerçekleştirebilir, yüksek bir ekran kartına sahip, SSD ayrıcalıklı masaüstü bilgisayarları tercih edebilirsiniz. Ayrıca son dönemin oyunları oynanmak isteniyor ise mutlaka en az 8 GB RAM gibi bir özelliğe sahip bilgisayarlara yönelmek gerekir. Böylece cihaz oyunları kaldırabilir ve keyifli bir zaman geçirme şansı sunabilir. Tabii autocat ya da Photoshop gibi farklı programlarla çalışmalar gerçekleştiriyor ise yine aynı şekilde yüksek performanslı bilgisayarlar gereklidir. Böylece bu tür programların son sürümlerini indirebilir, hem iş hem de ev için gerçekleştirilecek farklı çizim ve tasarımlar rahatlıkla gerçeğe dönüştürülebilir.

Doğru Masaüstü Bilgisayar Seçimi İçin Nelere Dikkat Edimesi Gerekir?

Masaüstü bilgisayar tercihi yapacak olan kişiler öncelikle istek ve ihtiyaçlarını listelemelidir. Bilgisayar daha çok ne tür bir amaç doğrultusunda kullanılacak buna dikkat edilmesi gerekir. Aynı zamanda işlemci son dönemin oyunlarını ve programlarını istenilen düzeyde kaldırırken, çözünürlüğü olarak mutlaka güçlü bir ekran kartına sahip ürünlere yönelmek gerekir. Diğer yandan dünya çapında bilindik önemli markaların ürünlerini tercih etmek de uzun yıllar sorunsuz kullanım şansını sağlar. Bilgisayarın aksesuarları konusunda da dikkat edilmesi gerekir. Klavye, geniş ekrana sahip LCD; mouse ve kasa gibi seçenekler mutlaka dikkatle tercih edilmelidir.

Her Fiyata Uygun Masaüstü Bilgisayarlar

Günümüzde artık birbirinden farklı ve büyük bilgisayar markaları arasından zengin bir tercih yapma şansı bulunmaktadır. O yüzden bütçeye uygun olarak amaca en iyi şekilde karşılayacak donanım özelliklerine sahip olan bilgisayarlardan bir tercih yapılabilir. Ayrıca işlemcisi yüksek ama ekran kartı düşük olabilir ya da yüksek bir ekran kartı ile daha düşük işlemci seçenekleri arasında bir tercih yapılabilir. Hafızayı ön plana çıkaran RAM yeterliliği, konforlu bir kullanım imkanı sağlayacak aksesuar seçenekleri de yine fiyata bağlı olarak tercih edilebilir. Kategori üzerinden siz de hemen dilediğiniz modeli tercih edebilir, isteklerinizi en iyi biçimde karşılayacak masaüstü bilgisayara sahip olabilirsiniz.