Ana Kucağı

620,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Ana kucağı günümüzde yasalarla bir zorunluluk haline gelen bebeğiniz ile birlikte daha güvenli bir şekilde seyahat etmenizi sağlıyor. Bebek bekleyen ebeveynlerin en çok kullanacağı ürünler arasında yer alan ana kucağı modelleri ile bebeğiniz her ortamda kendini evinde, yatağında olduğu kadar güvende hissedecektir.

Bebek Koltuğu Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Bebek koltuğu seçimleri yaparken çok özenli davranmanız gereklidir. Bebekler henüz kendini koruyacak yaşta olmadığı için özellikle seyahatlerde yüzde yüz güvenlik sağlayacak bu ürünler geçtiğimiz dönemde yasal bir zorunluluk haline de almıştır. Yasalara göre 36 kg veya 150 cm’nin altında olan çocukların oto koltuğunda oturması zorunludur. Çocuk 135 cm üzerinde olduğunda koltuk yerine yükseltici kullanılabilir. Seçimler yaparken dikkat edilecek kriterler şunlardır.

Koltuğun hangi grupta olduğuna dikkat edilmelidir. 5 oto koltuğu bulunur. Bebeğinizin kilosu ve boyuna uygun seçimler yapılması önemlidir. Bebek için önceden alınan bir ana kucağınız yok ise Grup 0 ya da Grup 0+ tercih edilebilir. Bu gruplardaki modeller 18 kg’a kadar olan bebekler 4 yaşına kadar kullanabiliyor.

Ürünün hangi standartlarda olduğu çok önemlidir. Yeni standartlarla ve teknolojilerle üretilen koltuk modelleri ECE R44/04 ya da I-Size olmalıdır.

Seçilen ürünün hangi yöne bakması gerektiğine de dikkat edilir. Yapılan çalışmalar çocuğun seyahat yönünün tersine oturmasının daha güvenli olduğunu gösteriyor. Ancak çocuğun boyu ve kilosu da koltuğun güvenlik standartlarına bakarak karar verilebilir.

Güvenlik kemerinin 3 mü ya da 5 mi noktalı olacağına mutlaka bakılmalıdır. Özellikle 0 ve 0+ grup modeller 5 noktalı emniyet kemeri öneriliyor. 2. Ve 3. Grup noktalardaki modeller ise 3 noktalı kemerler kullanabiliyor.

Oto koltuğu otomobile Isofix, top tether, emniyet kemeri ve baza ile bağlanabilir.

Ürün seçerken hangi test kuruluşandan sonuçlarının alınmış olması da ürünün kalitesini ve güvenlik standartlarını ortaya çıkaracaktır.

Tüm bunların yanında yan darbelere karşı üründe nasıl bir teknolojinin kullanılmış olduğuna da dikkat etmeniz bebeklerin çok daha güvenli bir şekilde seyahat etmesini sağlayacaktır.

Ana Kucağı Alırken nelere Dikkat Edilir?

Ana kucağı bebekler için güven sağlayan bir taşıma biçimidir. Bebeklerin omurga yapıları ilk altı ay boyunca az eğimli ya da dik durmaz. Bu nedenle ana kucaklarında yatar pozisyonda olmaları onların anatomik yapılarına daha uygundur. Ana kucağı seçilirken dikkat edilecek özellikler şu şekilde sıralanabilir.

Ürünlerde bebeklerin başını destekleyen süngerler bulunur. Bunlar yandan gelen çarpmalara karşı ekstra güvenlik sağlayacaktır.

Emniyet kemerleri hem bacak, hem de omuz üzerinde geçirilir. Bu nedenle 5 nokta olması güvenlik bakımından daha önemlidir.

Bebeğin boyuna ve kilosuna uyumlu modeller tercih edilmelidir.

Emniyet kemerinin sağlamlığının yanında arabalarda bebeğinin arkaya bakacak şekilde konumlandırılması çok önemlidir. Seçtiğiniz model bu nedenle aracınıza uyumlu olmalıdır.

Ana Kucağı ve Oto Koltuğu Fiyatları

Ana kucağı ve oto koltuğu kategorisi içerisinde en kaliteli ve popüler üreticilerin ürünleri yer alıyor. Tüm modellerde farklı araç tipleri ile uyumlu modeller bulabilirsiniz. Bebeğinize konfor ve güvenlik sunan ürünlerde bütçenize uygun fiyat aralıkları bulabilirsiniz. Bu ürünlerin yanında oto koltuğu aksesuarları ya da ana kucağı minderleri, örtüsü gibi yardımcı ekipmanlar da bulabilirsiniz. Her bütçeye uygun marka ve modellerde seçeneklerin yer aldığı kategoride zorlanmadan seçimler yapabilirsiniz. Vauva, Mamadusbaby, Solomon Baby, Kraft, Chicco gibi en çok aranan markalar bu kategoride yer alıyor. Farklı ihtiyaçlara ve her bütçeye özel kaliteli bebek koltuklarını, ana kucağı ürünlerini bu kategoride bulabilirsiniz.