Gillette Mach3 Ekstra Konfor 200 ml Tıraş Jeli

14,75 ₺

Ücretsiz Kargo

Gillette Series Hassas 250 ml Tıraş Köpüğü

13,90 ₺

Ücretsiz Kargo

29%
Lazimbana.com 29%

Arko Traş Köpüğü 200 ML. Sensitive(Hassas)

14,00 ₺

10,00 ₺

Ücretsiz Kargo

North For Men Hediye Seti

45,00 ₺

Ücretsiz Kargo

23%
Lazimbana.com 23%

Nivea Men Hassas Tıraş Köpüğü 50 ML + 50 ML

11,50 ₺

8,90 ₺

Ücretsiz Kargo

16%
Lazimbana.com 16%

Nıvea Protect Care Sert Sakallara Özel Tıraş Köpüğü 200Ml

19,00 ₺

15,90 ₺

Ücretsiz Kargo

20%
Lazimbana.com 20%

Nivea Men Hassas Tıraş Köpüğü 2 Lİ SET

37,50 ₺

29,90 ₺

Ücretsiz Kargo

19%
Lazimbana.com 19%

Nivea Tıraş Jeli Hassas Nivea Sprey Black White Power 150 ml

49,00 ₺

39,90 ₺

Ücretsiz Kargo

22%
Lazimbana.com 22%

Nivea Tıraş Köpügü Nemlendirici 200Ml

19,00 ₺

14,90 ₺

Ücretsiz Kargo

23%
Lazimbana.com 23%

Nivea Men Hassas Serinletici Tıraş Köpüğü 200 ml

18,00 ₺

13,90 ₺

Ücretsiz Kargo

10%
Lazimbana.com 10%

Nivea Men Hassas 200ml Tıraş Jeli

19,90 ₺

17,90 ₺

Ücretsiz Kargo

North For Men Urban Tıraş Köpüğü

25,60 ₺

Ücretsiz Kargo

Northen For Men Tıraş Köpüğü

23,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Avon Care Men Sensitive Traş Jeli 100 Ml 3 Adet

24,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Traş sabunu, traş jeli, traş köpüğü gibi birçok erkek traş ürünü bulunuyor. Tıraş jelleri, tıraş olurken kullanılan ürünlerden olup cildin beslenmesini sağlayarak, jiletin ortaya çıkardığı olumsuz etkilerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Jel olarak tasarlanan ürünlerin, bazı avantajlı özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler sayesinde, çok daha keyifli ve pürüzsüz bir tıraş olabilmek oldukça kolaylaşmaktadır.

Tıraş Jellerinin Farklılıkları Nelerdir?

Tıraş jelleri, diğer ürünlere göre daha yoğun bir içerik ile üretilmektedir. Buradan hareketle jelden çok az bir miktarda kullanarak, daha yoğun ve kaygan bir köpük elde etmek sağlanmaktadır. Tıraş olurken ne kadar kaygan bir ortam sağlanırsa, tıraş bıçağının yüze vereceği olumsuz etkilerden o denli uzak kalınabilir. Bu yönden tıraş jelleri, kendilerini kullanan kimselerden tam not alabilmektedir.

Günümüzde tasarlanan tıraş jeli içerikleri, cildi besleyen ve nemlendiren maddelere sahiptir. Bunların bazıları tamamen doğal özler kullanılarak da elde edilebilirler. Bitki özleri ve yağlarını içeren doğal jeller, cildin ihtiyacı olan nemi bu faydalı doğal kaynaklardan almasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede yüze ekstra yumuşaklık kazandırılır.

Jel şeklinde hazırlanan tıraş köpüğü, aynı zamanda sakalları da besleme özelliğine sahiptir, Sakallar sürekli olarak jiletle tıraş edildiği için zamanla güçsüz bir hal alabilir ve seyrelebilir. Seyrek ve güçsüz sakallara bir şekil vermek de çoğu zaman imkansızdır. Ancak yüksek kaliteli tıraş jelleri kullanmak, bu olumsuz etkileri yok edecek, sakalların daha sağlıklı şekilde uzamasını sağlayacaktır.

Tıraş köpüğü jelleri, ferahlatan ve yatıştıran bazı içeriklere sahiptir. Tıraş sonrası ürünler gibi yüzde bir ferahlık hissinin oluşması, bunların tercih edilme sebeplerinin başında gelmektedir. Ayrıca sakalların yeniden uzaması sırasında oluşan rahatsızlık hissini de engelleyebilirler. Jel köpük kullanımı, sakalların daha yumuşak biçimde çıkmasını sağlarlar.

Tıraş Köpüğü Jellerinin Çeşitleri Nelerdir?

Bu tür ürünler renkleri, kokuları, içerdikleri maddeler ve sağladıkları bakımlar yönünden bazı çeşitlere sahiptirler. Bunlar arasında cilt tipine göre üretilen jeller de bulunmaktadır. Cildin kuru, yağlı veya normal cilt tipi olması, bazı farklı türlerdeki bakım malzemelerini kullanmayı gerektirir. Bu durum tıraş ürünlerinde de değişmez. Yağlı cilt tipleri için üretilen jeller, cildin yağ dengesini sağlamak amacına sahiptir. Kuru cilt tipleri için tasarlanan jeller, daha yoğun nemlendirme özelliğine sahiptir. Normal cilt tiplerine yönelik hazırlanan jeller ise, cildin bu normal nem dengesini korumayı hedeflerler.

Tıraş olmayı daha sağlıklı ve keyifli hale getiren traş jeli içerdikleri formüle göre mavi, yeşil gibi renklere sahiptir. Ayrıca bunların kokuları da birbirinden farklıdır. Hatta bu kokular, tıraştan sonra da kalıcı olma özelliğine sahip olabilir. Bu ürün çeşitlerinin haricinde sakalların veya yüzün özel bir bakıma ihtiyacı varsa, bu ihtiyacı karşılayan jeller de mevcut bulunmaktadır.

Tıraş Jeli Kullanılırken Nelere Dikkat Edilir?

Bu tür malzemelerin kullanımında, ürünlerin kullanma talimatları esas alınmalıdır. Kullanma talimatları jelin nasıl ve ne şekilde kullanılması gerektiği hakkında detaylı bilgi sunmaktadır. Bu ürünleri satın alacak kimselerin alerji sorunu varsa, dikkatli olmalıdır. Bu kimseler tarafından hassas ve alerjik ciltler için üretilen jellerin kullanılması tavsiye edilmektedir. Hatta alerji sorunu olmasa dahi, cilt tipi için en uygun olan ürünlerin satın alınması önemlidir.

Tıraş sırasında kullanılan jelin, yüzden iyice temizlenmesi önemli bir detaydır, Bu jeller her ne kadar cilde bakım yapan, yumuşak formülleri içerseler de, tam olarak durulanmadığı ve yüzde uzun süre kaldıkları zaman tahrişe neden olabilirler.

Bu kategori altında günümüzde piyasada bulunan en başarılı tıraş jellerini bulabilir ve ürünlerin özelliklerini inceleyebilirsiniz. Bunları en uygun fiyatlarla satın almak için bu başlığı ziyaret etmeniz yeterlidir.